Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

59 minut temu

elektryka sklep

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mysmy mieli w dmu pdobny problem;) Tato kupił w lidlu takie poidełka plastikowe gdzie te mole wlatywały i przyklejały sie;) A problem mianowicie tkwił w bułce tartej;) tzn mysmy suszyli chleb i tak sie wylegały;):) chleb trzymalismy w szufladzie pod kuchenka gazowa;) Mole lubia miejsca ciepłe i suche:):)

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

Nie wierze, że trafiłam na ten temat na szafiarence! Sama mam z nimi ostatnio problem:D

Te latające gnidy zniszczyły mi 2kg prażonej cebulki! :(
Jak je odkryłam to wymyłam całą szafkę i wyrzuciłam wszystko co w niej było, jak narazie spokój..

Walczyłam z tym cholerstwem dobre pół roku!!! Ostatnio robiąc porządki znalazłam ich gniazdo w jakimś starym stroiku świątecznym (na szczęście były już nieżywe). Te robale właziły dosłownie wszędzie, nawet jakimś cudem znajdowały się w zamykanych, plastikowych pudełkach... :/ Najlepiej w moim przypadku sprawdziło się wymycie wszystkich szafek Cilitem Bang, wyrzucenie wszystkiego i przyklejenie pułapek. Od tamtej pory sprawdzam każdy produkt, który przyniosę do domu. Podczas takiego sprawdzania natknęłam się na mole w otrębach Kupca - napisałam do nich wiadomość i przysłali mi paczkę z przeprosinami...

Trzeba ogółem całą kuchnię w ogóle posprzątać nie tylko całą szafę. Nie mówię ze musisz mieć syf. Ale lęgną się za szafami często i ktoś się trudzi milion lat nad szufladą a problem jest ogólny. Trzeba zastowsować i te plasterki na mole, zakropić kuchnię octem i innymi specyfikami czyszczącymi.
Jeszcze możesz powtykać wszędzie pachnące lawendą, wanilią, zieloną herbatą i innymi typami zapachami. I Rób po tym częsty remament! Zawsze jak były mogą wrócić!

Mam taki sam problem, z tym że w całym mieszkaniu nie widziałam ani jednej larwy :/ nie wiem skąd one wyłażą... Kupiłam plastry z rajda, które wydzielają jakiś zapach ale od 3 miesięcy przykleiły się może 2, a dziennie zabijam około 10. Kompletnie się nie sprawdziły :(
Nie wiem co robić, próbowałam octu, kulek zapachowych we wszystkie szpary, mycie szorowanie a to ku*****o nadal lata :/

Woda + ocet na wszystko !!!!! Lubie to !

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 3/5

Ja mam genialny sposób.Zostawiłam w szafce otwarte opakowanie cynamonu ,i mole się nie lęgły i wszystkie nagle znikneły.Więc wystarczy postawić cynamon w szafce.U mnie podziałało:>

lawenda :) nienawidza tego :P są saszetki z tym, albo w doniczce zasadź

U mnie podziałały lepy na mole spożywcze i taki płyn na nie, który kiedyś wpadł mi na targu w łapki. Swoją drogą, to ma ktoś pomysł skąd one się biorą? Słyszałam, że pojawiły się w jakiejś partii mąki, ale raczej wydaje mi się to mało prawdopodobne...

Zdjęcie:)
http://szafiarenka.pl/38/7014387/mole-wiem-gdzie-sa.html#msg-7014422

Otworzyłam drugi wątek. Znalazłam gdzie siedzą:) u mnie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-29 14:47 przez max1610.

porozkładaj liść laurowy :) to pomaga bo te paskudne robaczki tego nie lubią. po jakimś czasie znikną :)

Nie mam już żadnej kaszy,płatków z dotacji i mam spokój:) Ale liście laurowe rozłożę:) w razie czego:)dzięki:)

Moja mama kiedyś miała.
Wyrzuciłam wszystko z szafek - WSZYSTKO (do śmietnika) - nawet zapakowane produkty (typu ryż, kasza i makaron, ponadto grzyby itp, powiesiłam takie cacko na mole spożywcze, latające wytłukłam i po problemie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lacobel w kuchni - zdjęcia