Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

Dobry barber w Rzeszowie

48 minut temu

Drukarnia

godzinę temu

Samochód.

godzinę temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 14 15 -->

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

22 paź 2012 - 03:42:52

u mnie wlepki zdały egzamin perfekcyjnie, mole mialam moze z tydzien... oczywiscie cala szafke wywalilam (w sensie produkty), zeby chuchać na zimne i wytepic lawry - pomoglo

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

24 paź 2012 - 19:17:45

Tak najlepiej działają gożdziki i suszone liście orzecha włoskiego,lub świeże jeszcze lepsze,ale najpierw musisz wszystko wyrzucić,wszystkooo,i umyć porządnie tą wodą z octem i dodatkowo lep na mole spożywcze ja mam spokój już od roku

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

25 paź 2012 - 15:27:36

Ja mam ten sam problem, ostatnio znalazłam całą masę larw w płatkach śniadaniowych ;/ muszę wypróbować ten patet z olejkami, mam nadzieje, że podziala ;)

Mole spożywcze - jak z nimi walczyć??

25 paź 2012 - 19:15:26

Cytat
Adeline
Reklamuja jakieś takie plasterki które przykleja się na szafkę od wewnątrz. Mole się do tego plasterka przyklejeją. Niestety nie pamiętam jak się te plasterki nazywają...


Z firmy Bross są takie plasterki, są naprawde dobre
POLECAM

zweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 1/5

Ja też miałam ten problem!!!

Plan działania:

1- wyrzuc wszytsko z szafki!!!!
2- umyj octem
3- nowe produkty przez tydzien trzymaj w innej szafce
4- jak mole nie wrócą włóż z powrotem do tej, w której miałas dane produkty

dobra dziewczyny to ja moze z innej beczki , post pt. "jak wykorzystac np mąkę w ktorej sa (lub nie) mole, a ktorej na pewno juz nie wykorzystamy do jedzenia " To dla tych oszczednych (czyli mnie) ktorym szkoda wywalic 2 kg maki i innych produktow.
moje propozycje:
-wypelniamy hula-hop by bylo ciezsze
- robimy ozdoby swiateczne z masy solnej
Oczywiscie wszystko przesiewamy , bo kto chcialby miec w sercu z masy solnej robaka?:)

Mole kiedyś zalęgły się u mojej przyjaciółki więc zaczęło się poszukiwanie sposobów jak się tego pozbyć.
Z tego co nam się udało, z tego co czytałyśmy...:
trzeba wyrzucić wszystkie produkty które są w tej szafce... ok moze oprocz butelek, Ale np. jeżeli jest czekolada, to podobnież te żyjątka potrafią przegryźć sie przez sreberko na czekoladzie-byłam w szoku.

Niestety szafki powinny być zdjęte! Ponieważ najczęściej mole żyją i skladają swoje jaj na tylnich ściankach szafek które przylegają do ściany. Szafki muszą być dokładnie wymyte... U mojej znajomej... Szafka szła pod prysznic, tył i środek wymyty domestosem. Po wytarciu, na wszelki wypadek były jeszcze raz bardzo dokładnie myte octem.

W szafkach przed ponowny zapełnieniem ich produktami rozłożone zostały liście laurowe. Z tego co zdąrzyłyśmy się dowiedzieć, działa na wiele różnych nie proszonych gości....
Oprócz tego zaklejone zostały drobną siateczką wszelkie dziury od wentylacji, ponieważ mole podobnież mogą przenieść się od sąsiada....
Od tamtego momenctu u znajomej nie pojawiły się więcej.

Swoją drogą, gdzieś przeczytałam, że u kogoś potrafiły zrobić sobie nazwijmy to gniazdo, w odkurzaczu... dziwne... czy prawdziwe nie wiem, ale ktoś na jakimś forum tak pisał.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 11:44 przez pantera83.

„Mole spożywcze” mogły zostać przyniesione wraz z produktami zakupionymi w sklepie.

Należy niezwłocznie wyczyścić i odkurzyć szafkę, pamiętając o późniejszej wymianie worka w odkurzacza. Wskazane jest również sprawdzenie opakowań i produktów przechowywanych w szafce – w szczególności małe zagięcia czy szpary. Jeżeli w którymś z opakowań zauważymy obecność larw lub motyli – niezwłocznie je zniszczyć i wyrzucić. Sąsiednie produkty, należy umieścić w zamrażarce, w temperaturze -18C na 6 dni (tylko te, które można mrozić). W przypadku, gdy produkty nie nadają się do zamrożenia, należy położyć je w chłodnym miejscu i dopiero po dokładnym zbadaniu można przeznaczyć do zużycia.

Do zwalczania szkodników wskazany jest zakup pułapek feromonowych – są one ogólnodostępne w sklepach ogrodniczych lub internetowych.


Profilaktycznie, polecam sprawdzenie opakowań przed umieszczeniem ich w szafkach kuchennych . Natomiast większe ilości produktów spożywczych przechowywać w szczelnych opakowaniach.

Profesor Ignatowicz

Po pierwsze-larwy są w produktach mącznych,kaszach i ryżach-musisz niestety wyrzucić. Zanim zaopatrzysz sie na nowo-idź do sklepu i kup takie kratki owadobójcze Expel. Cena około 12zł. Ale tylko te,żadne inne! Są mega mega skuteczne. Po kilku godzinach mole zaczną padać na podłogę partiami,po kilkunastu powinno być po problemie. Taka kratka działa ok 4
miesiące. Stosuj się do instrukcji. Bez problemu pozbyłam się dzięki tej kratce muszek owocówek,a teściowa moli właśnie-a uwierz,miała ich tysiące.

Najlepiej powyrzucaj wszystko co masz w półce ja też kiedyś miałam-były larwy w ryżu i innych produktach.Wiem,że to marnotrastwo ale wyrzuc wszystko i zrób porządną dezynfekcję w szafce i kup środek na mole

masz syf w mieszkaniu i tyle za szafa pewnie tez sprzatalas hehehe lol
lecz sie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 21:21 przez bodzio916.

Po przeprowadzce do "nowego" mieszkania zastałam niechcianych współlokatorów w kuchni. Oczyściłam dokładnie szafki wyrzucając z nich wszystko. Z rogu ściany usunęłam kokon ( z tego co wyczytałam w internecie mole lubią budować kokony na rogach ścian i z tyłu mebli). Nowe produkty trzymam w szczelnych pojemnikach, w szafce porozkładałam liście laurowe,kilka kropli olejku waniliowego, rozstawiłam 2 lepy i w przeciągu 5 dni problem zniknął. Profilaktycznie zakupiłam "żele" zapachowe do szafek z ubraniami i od tamtej pory problemu niema. Tak naprawdę nie wiem który ze sposobów poskutkował w każdym razie nie mam już do czynienia z tym paskudztwem.

Raid Night&Day, włączany do prądu i ani jednego mola, przy okazji wybija wszelkie inne robactwo. Latem nie miałam ani jednego komara ani muchy. Nie mówiąc o molach.

Witam,
trzeba uważać na te paskudztwa. Bo jeśli gdzieś się pojawił mol to trzeba przejrzeć pożywkę, aby nie było w niej larw. Niestety walka z nimi jest żmudna. Oto kilka sposobów http://planetaporad.pl/porady/sposob-na-mole-spozywcze/
szybkiego zwalczenia moli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOM!! w jakich kolorach?