Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja mam w domu takie fajne szczelne pojemniczki, które są zamykane i szczelne. Od tego czasu nie mam w szafie żadnych moli bo wszystkie pozdychały z braku pożywienia. Kupiłam te pojemniczki w Intermarche lub w Lidlu :)

Polecam Raid na mole spożywcze, pozbyłam się tej zmory dzięki temu produktowi, a uwierzcie sprawdziłam ich wiele. No i oczywiście to co dziewczyny już pisały wyrzucić wszystkie sypkie produkty zainfekowane przez mole, wyczyścić wszystko.

Cytat
lena1604
e takie robactwo najczesciej przynosi sie juz w produktach ze sklepu,ostatnio kupilam bulke tarta otwieram patrze-rusza sie,mysle jaki dziad,a to byly larwy wlasnie.bleee
ja miałam w brązowym ryzu - cięzko sie tego pozbyć. różne produlkty masz w rżnych szafkach i gdzies te male czorty zwykle przetrwaja... :(

1. wywal wszystko. To co niepootwierane też, bo one włażą przez opakowanie.
2. wyszoruj octem
3. NAJWAŻNIEJSZE wyciśnij sok z cytryny na talerzyki i porozstawiaj na półkach, niech tak stoi całą noc i dzień. Powinny się potopić.

u nas poskutkowało w 100% :)

A ja słyszałam że mole nie lubią zapachu liści laurowych - trzeba je porozkładać w szafkach (kilka sztuk na 1 szafeczkę)

Cytat
annakp
Dziewczyno to już motyle ci się zalęgły...wyrzuć wszystkie mączne produkty (makaron, ryż, kasza, mąka) z szafki.
No chyba, że w opakowaniu z ryżem chcesz znaleźć te niesympatyczne robactwo.
I wymyj dokładnie szafkę (po opróżnieniu jej ze starych pootwieranych jakiś czas temu mącznych produktów).
Wypsikaj potem czymś na latające insekty i wyjdź z domu na kilka godzin.

dokładnie tak

moja mama mówi, że tylko ocet

W sklepach ogrodniczych lub lepszych chemicznych są zapachowe zawieszki na mole tylko zaznacz ze chodzi Ci o mole spożywcze takie przylepce nic nie dają bo ich stamtąd nie wygonią tylko złapią te naiwne

też to przerabiałam, zobacz za szafkami, jeśli to możliwe oczywiście, ja wkładałam odkręcone zapachy do ciast mają intensywny zapach, wylewałam na spodeczek, życzę powodzenia

Kiedyś moja mama męczyła się z tym świństwem parę miesięcy. Pewnego razu po prostu WSZYSTKO wyrzuciła - nawet zamknięte opakowania kaszy i ryżu!! - przykleiła Raid na mole spożywcze i do tej pory ma spokój.
Taki sam problem miał mój facet u siebie w pracy. Przywieźli im mole wraz z paczkami z banku żywności dla uczestników ośrodka w którym pracuje. Paskudztwo siedzi nawet w nowych zamkniętych paczkach!!

W telewizji reklamowali niedawno takie naklejki na mole spożywcze.
Moja ciotka sobie takie kupiła, przykleiła wewnątrz szafki i kilka moli się złapało, więc nie są złe te naklejki. :)

jedyny sposób to wyrzucenie wszystkich produktów sypkich nawet jak są zamknięte i wyszorowanie mocnym środkiem dezynfekującym wszystkich szafek i wszystkiego co jest w szafkach . Możliwe że zalęgły się za szafkami więc nawet tam trzeba umyć. Inaczej będą się rozmnażać.

Musisz się pozbyć wszystkich mącznych produktów-wszystkiego-umyć szafkę wodą z octem i przez pewien czas kropić intensywnie paxchnącymi olejkami np wanilią. Przez jakiś czas szxcxzelnie zamykać wszystkie produkty w których mkliki mogą się ponownie zalęgnąć;

Mam ten sam problem od kilku miesięcy, dziś generalne sprzątanie. Znalazłam jednego motyla, dwie larwy i milion jajeczek. Tragedia. Wywaliłam wszystko, odkurzyłam, umyłam octem i zostawiłam gaziki nasączone wanilią...
Chyba kupię pojemniki, ale jakie? Bo nawet tam potrafią wejść...

A ja wam powiem gdzie je ostatnio spotkałam:) ....w Lidlu:( Chciałam kupić mąkę gotową do chleba pieczonego w automacie:)W kartonie gdzie leżały produkty były również nieżywe mole, obok jajka i nici na których składają jajeczka. Miałam dość. Bardzo długo walczyłam z nimi a zobaczcie jak szybko można je znowu nabyć:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co nakleić na drzwi w pokoju? ;)