Obecnie rozmawiamy o:

jaka to praca?

gorący temat

Pochwalcie sie swoim hobby

wczoraj o 15:02

Kowbojki

wczoraj o 8:27

praktyki szpital

przedwczoraj o 17:31

Wyprawka dla noworodka :)

przedwczoraj o 17:25

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 9/5

Jak zaprojektować ogród?

04 lip 2022 - 12:12:18

Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i jestem przerażona, bo z dotychczasowych doświadczeń wynika, że mam dwie lewe ręce do roślin. Załączam zdjęcie mojego domu. W najbliższym czasie będziemy robić kostkę i ogrodzenie- i teraz pytanie co robić z ogrodem? Czy znacie może jakieś programy gdzie można samemu zaprojektować ogród? A może coś podpowiecie z własnego doświadczenia: czy wysiać teraz trawę na całości i potem wydzielać rabaty na spokojnie, czy zacząć od rabat i potem trawa? Jak w ogóle podzielić te działkę (w sensie gdzie zrobić ogródek warzywny, gdzie miejsce do zabaw dla dZieci).

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 9/5

Jak zaprojektować ogród?

04 lip 2022 - 13:12:05

Ważne są strony świata. Warzywnik w najsloneczniejszym miejscu. Trawa potem. Podziel sobie na strefy tj odpoczynku, rekreacji, użytkową, . Ważne, żeby dobrać rośliny do warunków ziemi,słońca,klimatu itp. Potem z górki.

Druga opcja to po prostu skorzystanie z pomocy firmy, która zajmuje się projektowaniem ogrodu i potem realizacja. My zdecydowaliśmy się na taka opcję oraz nie załujemy, wiem, ze samodzielnie bardzo trudno byłoby doprowadzić ogród do porządku.

Daję tutaj namiar na firmę, która sie tym zajmuje https://trawarica.pl/

Zerknij sobie na ich stronie na realizacje - i zobacz sama czy ich projekty Ci się podobają.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-07-04 13:12 przez adelka28.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co najlepiej jest położyć na tarasie?