Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Akustyka w mieszkaniu

15 wrz 2021 - 14:22:25

Dziewczyny ratujcie. W salonie mam tak fatalną akustykę, że zastanawiam się nad sprzedażą mieszkania ( w kwietniu się wprowadziłam).
W calym mieszkaniu oprócz salonu jest nowa wylewka - w salonie panele położone są na dywan, stare panele plus wiadomo, podklad pod panele.

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Akustyka w mieszkaniu

15 wrz 2021 - 21:03:04

Moze skonsultuj to z jakas profesjonalna firma od wygluszen. Ja sie meczylam z sasiadami kilka lat, bylam strzepem nerwow, w koncu sie wyprowadzilam( na szczescie wynajmowalismy). Zaluje ze nie zrobilam tego wczesniej. Jak profesjonalna firma nic nie pomoze to radze zmienic mieszkanie.

Dobrze jest również zadbać o ogólna akustykę wewnątrz. Polecam panele z wotanu https://www.golddoor.pl/pl/products/dab-naturalny-wotan-lamele-premium-3d-panele-ozdobne-scienne-akustyczne-pionowe-17781.html




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-09-16 12:02 przez andraa.

Akustyka w mieszkaniu

13 lis 2021 - 23:52:32

cóz, takie uroki mieszkania w bloku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-11-14 00:01 przez Suprry.

Akustyka w mieszkaniu

28 lis 2021 - 13:22:21

Jakoś ja nigdy na takie rzeczy nie zwracałam uwagi, ale faktycznie samo już posiadanie dywanów dla mnie jest również niezwykle ważne. Muszę przyznać, że całkiem niedawno nawet czytałam na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-odkurzac-dywany/ w jaki sposób właściwie nasze dywany odkurzać. Co by nie mówić są to bardzo ważne kwestie.

Akustyka w mieszkaniu

28 mar 2023 - 10:26:21

Aby poprawić akustykę w salonie, trzeba zacząć od czegoś, co absorbuje dźwięki. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów tłumiących hałas, takich jak akustyczne panele lub maty akustyczne. Te materiały mogą być umieszczone na ścianach lub suficie, aby zapobiec odbijaniu się dźwięków. Możesz także wymienić dywan na jakiś, który jest bardziej tłumiący, aby zapobiec odbijaniu się dźwięków od podłogi.

Jeśli masz wystarczająco dużo funduszy, możesz zastanowić się nad zamontowaniem systemu akustycznego, który zapewni lepszą jakość dźwięku w Twoim salonie. System akustyczny składa się z paneli absorbujących hałas, które są umieszczane na ścianach lub suficie, aby zapobiec odbijaniu się dźwięków. Ponadto możesz zastosować akustyczne dyfuzory, które są specjalnie zaprojektowane, aby rozpraszać dźwięki w różnych kierunkach w salonie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wystrój wnętrza