dylemat budowa i dom rodziny

12 lip 2018 - 10:29:37

Witam , mam taki problem. Kilka dni temu zaczelismy budowe domu, za chwile beda gotowe fundamenty. Jednak jest taka sytacja ze mieszkamy z moją mamą.Babcia także ma dom w Centrum miasta , kilometr od rynku większego miasta. I zaczełam się zastanawiać czy nie zrobić sobie pokoju na górze u mamy która i tak chce wyjechac za granice(całe poddasze wolne do remontu)a potem odziedziczyć dom po babci który jest cały wyremontowany. Ale mąż się wscieka ze teraz to mówię jak on już zaczął. Ale myślę że można zrobić fundament i narazie zostawić. A w budowe wpieprzymy się na długie lata. Co o tym myślicie?

dylemat budowa i dom rodziny

26 lip 2018 - 20:09:21

Myślę, że mąż ma rację. Po pierwsze budowa własnego domu daję Wam możliwość zaplanowania wszystkiego po swojemu i jeżeli teraz (gdy nawet już zaczęliście) się wycofacie, to możecie tego w przyszłości żałować.. Mama wyjedzie za granicę to dom możecie sprzedać bądź wynająć co pomoże Wam finansowo, a czekanie na siłę aż odziedziczycie dom po babci może wywołać tylko frustrację. Więc jeszcze raz podsumuję - mąż ma rację, powiedzieliście A mówcie B :) Ja teraz już kończę z mężem swój ukochany domek, aktualnie jesteśmy na etapie ocieplania. W tym temacie mogę już w sumie dopowiedzieć i polecić parę rzeczy, więc jeśli będziesz chciała wiedzieć coś <moderacja-reklama> to pisz :) Pozdrawiam i powodzonka z nastrojem męża! ;(Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-27 22:20 przez moderator.

dylemat budowa i dom rodziny

05 maj 2022 - 18:33:20

Jak najbardziej sama budowa domu jest bardzo ważną sprawą i ja również jestem zdania, ze przede wszystkim teraz powinniśmy wiedzieć na co się najlepiej zdecydować. Bardzo fajnie, że firma https://wolfhaus.pl/ wykonuje domu prefabrykowane i ja akurat jestem ich największą zwolenniczką.

dylemat budowa i dom rodziny

21 wrz 2022 - 12:12:36

Kto myśli o postawieniu domu szkieletowego?
Polecam przeczytać https://www.fao.pl/na-ile-wystarcza-domy-szkieletowe/

dylemat budowa i dom rodziny

08 lut 2023 - 19:03:19

Teraz popularne są ekologiczne rozwiązania, dlatego przy budowie domu warto postarać się o certyfikat Zielony Dom. W ten sposób w domu mieszkalnym można w przyszłości obniżyć rachunki za ogrzewanie czy prąd, a przy okazji ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Firma JW+A się tym zajmuje. Szczegóły na ten temat są na ich stronie https://jw-a.pl/certyfikat-zielony-dom/ .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

garderoba