Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie dziewczyny.... możecie mi powiedzieć dlaczego jak piorę ciuchy , ręczniki ,pościel itp w pralce to wszystko jest zmechacone ? I to nie ma róznicy czy piorę ręczniki czy np. bawełniane rzeczy ...Czy to jest wina temperatury ?, za wysokich czy za niskich obrotów podczas wirowania ? czy pralką jest coś nie tak ? Wszystko mi się niszczy

mnie się wydaje że nastawiasz na nie ten program.
Spróbuj na pranie delikatne tam gdzie pisze firanki.

a w jakiej temperaturze pierzesz rzeczy ?

zweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Dużo zależy od materiału. A aktualnie większość robią z na prawdę słabej jakości.

Piorę w 30-40 stopniach - raczej kupuję dobre gatunkowo ubrania - nie wiem co się dzieje , ostatnio zaczynam prać ręcznie wszystko bo nie wyrabiam ... albo kupię nową pralkę i tyle.

a jaka masz pralke jaka marka ? piorąc w 30-40 stopniach nie powinno niczego mechacic

ciuchy sa gownianej jakosc- dlatego

1. Ubrania kiepskiej jakości
2. Nie pierzesz zgodnie z zaleceniami na metce
3. Nie pierz w proszku tylko w kapsułkach.

nastawiaj na pranie firanek o pierz 30 stopni i nie w proszku tylko w kapsułkach .

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Kup worek siatkowy, zapinany na suwak. To co masz do prania składaj w kostkę i ułóż w siatce. Na końcu zamka powinna być wszyta gumka pod którą wkładasz suwak. Kupiłam taki woreczek do prania delikatnych rzeczy, ale nie wiedziałam jeszcze o tej gumce. Jest beznadziejny, bo w trakcie prania zamek się rozsuwa. Potem kupiłam inną siatkę, właśnie z tą gumką.

Piorę w kapsułkach , ubrania są dobrej jakości - myślę że to jest wina pralki.
Jak piorę ręcznie to wszystko jest w porządku.No trudno kupię nową pralkę.. a z tym woreczkiem z gumką spróbuję , znalazłam na allegro takie.Dziękuję

mam woreczek zapinany na expres i całkiem dobrze jest .

pralka sama w sobie nie jest winna i jak działa to po co zmieniac moze trzeba zmienic program prania a nie pralkę. Kazdy material wymaga innego prania a obecne pralki maja tyle róznych programów łacznie z praniem butów ze mozna spokojnie dobrac nawet mozna zmienic ustawienia wirowania. Dlategio pytałam jaka masz pralke

przewracaj koszulki na drugą strone do prania, material nie bedzie tarł

Jest jeszcze jedna możliwość: ładujesz za dużo na raz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

inspiracje by nadac klimat w domu