Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Butla gazowa, macie?

28 gru 2017 - 22:02:15

Dotychczas zawsze w mieszkaniu miałam gaz ziemny, obecnie jestem w trakcie przeprowadzki i na 99% będę gotować na gazie z butli. Przeraża mnie widmo posiadania butli gazowej, panicznie boję się że taka butla jest dużym zagrożeniem, że wybuchnie i nas pozabija. Chyba w wigilię słyszałam w rmf że gdzieś w domku wybuchła i nie żyją 3 osoby.

Macie takie butle? jak oceniacie ryzyko? w jaki sposób mozna zminimalizować ryzyko? mam nadzieję, że mnie pocieszycie ;)))

Butla gazowa, macie?

28 gru 2017 - 23:21:09

Mam butle 11 kg w domu od ponad 40 lat i to 3 mieszkam na wsi gazu ziemnego (pewnie go kiedyś doprowadzą kole 2500 roku ) a co do butli nie ma paniki wąż ,reduktor i podłączenie do kuchenki wykonane przez uprawnione osoby to jest gwarancja że nic się nie stanie a przy wymianie ludzie nie sprawdzajcie zapałkami czy szczelne dla waszego dobra lepiej użyć wody z mydłem lub płyn do naczyń bo nie każdy ma detektor do sprawdzania szczelności połączeń gazu :)

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 09:52:02

Miałam. butlę, sama wymieniałam, żyję, dzieci też i dom stoi. Babcia miała i też umarła śmiercią naturalną. Jednak kolejne pokolenia są coraz słabszej konstrukcji...

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 11:03:52

jak byłam dzieckiem w domu była butla nie cierpiałam tego strasznie bo sie bałam ale musiałam przywyknać po kazdym gotowaniu butla była zakrecana dla bezpieczeństawa. i tak jak pisała foxi jak instalacja gazowa jest prowadzona przez fachowca z uprawnieniami i jest sprawdzana co roku jej szczelność to nie ma powodu do starchu, wiecej ludzi codziennie ginie na drogach niz od wybuchu butli



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-29 11:04 przez agata74.

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 11:11:01

jesli stosujes bhp :) nic sie nie stanie. kup czujnik gazowy :) i pamietaj zeby pilnowac wentylacji ( rozszczelnione okno, czyste kratki wentylacyjne i przeglady ) miałam ponad 10 lat :) i zyje :)

a i faktycznie , zawsze zakrrecałam jak wychodziłam na dłuzej :) ale to chyba bardziej paranoja była niz wzgledy bezpieczenstwa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-29 11:12 przez datura8.

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 21:10:27

Też mam w domu butlę bo nie mamy podłączonego gazu.

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 21:37:34

nie mam i nigdy bym sie na to nie godziła ;(

Butla gazowa, macie?

29 gru 2017 - 21:39:30

Aaaaa! Nie powiem- trochę mnie uspokoiłyście bo już zaczęłam kombinować nad indukcją która z wielu powodów mi nie odpowiada

Butla gazowa, macie?

30 gru 2017 - 12:47:11

wiesz gdybym miała domek to nie zgodziłabym się na butlę z gazem .
wiem że w Jezioranach na Mazurach są wybudowane bloki nie ma podłączeń rur tylko butle 11kg .
wszędzie jest niebezpiecznie jak sie słyszy nie sprawna instalacja gazowa
wybuch pół bloku prawie bez okien.
a jeśli człowiek nie ma wyboru to najprościej kupić miernik czujnika
i od czasu do czasu te butle sprawdzać , zdarza sie że transport nabicia butli co ci przywiedzie do domu ma nieszczelne butle z gazem .
wiesz to taka niewiadoma hi

Butla gazowa, macie?

30 gru 2017 - 14:46:53

Mam butlę, oczywiście kuchenki mam na prąd na codzień, jednak gdy zabraknie prądu dobrze mieć jakieś zabezpieczenie, nie miałam z tym problemu i raczej to nie jest nic strasznego o ile obchodzisz się z tym jak trzeba.

Butla gazowa, macie?

05 sty 2018 - 19:47:01

niestety nie do końca się zgadzam, życie pokazuje że nawet jeśli ktoś robi przefglądy i stosuje się do wszystkich zaleceń to butla może wybuchnąć i nie jest bezpieczna. Mam znajomych którym wybuchła miesiąc po założeniu przez fachowców, ekspertyzy po zdarzeniu wykazay że wszystko było ok podłączone a butla musiała być uszkodzona zanim do nich trafiła czego fachowcy montujący ją nie mogli w żaden sposób sprawdzić

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowoczesne, minimalistyczne dodatki do wnętrz