Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

styl rustykalny

30 sie 2017 - 21:53:58

Cytat
czarownicaao
@agata74
Zajrzałąm do sandryki.
Ta to ma dopiero świetny styl rustykalny.
Wygląda rewelacyjnie!
Sandrynka to mistrzyni ;) ale wiele jest takich blogów tylko trzeba szukac podpatrywac i potem samemu działac bo rekodzieło nie jest trudne. Ja pamietam jak moja przyjaciółka do mnie mówiła no bo ty potrafisz a ja nie, a ja jej na to a próbowałas ? i odpowiedz była oczywiscie nie, nie próbowałam no i rozmawiaj z takim co z góry zakłada ze nie potrafi jak nie spróbuje. a pinteretst jest kopalnia tego typu wnetrz wystarczy podpatrzec i potem brac sie do realizacji i wcale nie trzeba wydac na to fortuny wystarczy poszperac po piwnicch , strychach czy sh. nawet w sklepach typu kik czy pepco mozna cos wyszperac.

styl rustykalny

30 sie 2017 - 22:02:21

@agata74
Często zaglądam do Pepco,ale właśnie po to,by wyszukać jakichś cudeniek.Jest ich tam całe mnóstwo i świetnie nadają się do stylu rustykalnego.
Jestem również podobnego zdania,co Ty Agatko,że nowe/teraźniejsze nie umywa się jakościowo do tych mebli,które były kiedyś (podobnie ciuszki zresztą).One są zrobione z naturalnych surowców i w większości przypadków wykonane ręcznie.
To jest przede wszystkim naturalne drewno,które wystarczy nieco odnowić,przerobić,dopracować i wygląda naprawdę świetnie.
Bardzo lubię sama to robić.
Poza tym nie sztuką jest zakupić nowe,a sztuką jest samemu skomponować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 22:08 przez czarownicaao.

styl rustykalny

30 sie 2017 - 22:29:01

@czarownicaao bo luzie teraz sie zatracili w tym konsumpcyjnym pedzie ale z wiekiem przychodzi opamietanie i refleksja. przez to że wszystko jest dostępne i praktycznie od reki nie jestesmy nauczeni cierpliwosci a dodatkowo mnie osobiscie juz wkurza i to bardzo to ciagłe zasłanianie sie brakiem czasu a gucio prawda wystarczy przeorganizowac swoje zycie ustawic priorytety i zyc pełnia zyca . Tym brakiem czasu zasłaniamy swoje lenistwo .ostatno w ucho wpadła mi piosenka Kajah "Po co" ma genialny tekst polecam go wszystkim bo to o czym ona śpiewa jest prawda



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-30 22:29 przez agata74.

styl rustykalny

30 sie 2017 - 22:41:07

Cytat
agata74
@czarownicaao bo luzie teraz sie zatracili w tym konsumpcyjnym pedzie ale z wiekiem przychodzi opamietanie i refleksja. przez to że wszystko jest dostępne i praktycznie od reki nie jestesmy nauczeni cierpliwosci a dodatkowo mnie osobiscie juz wkurza i to bardzo to ciagłe zasłanianie sie brakiem czasu a gucio prawda wystarczy przeorganizowac swoje zycie ustawic priorytety i zyc pełnia zyca . Tym brakiem czasu zasłaniamy swoje lenistwo .ostatno w ucho wpadła mi piosenka Kajah "Po co" ma genialny tekst polecam go wszystkim bo to o czym ona śpiewa jest prawda


Pomijając meble i taki styl rustykalny,to ludzie większość dobrych i przydatnych rzeczy wyrzucają-ot tak.Robią to tylko po to,żeby zastąpić je nowymi-też po pewnym czasie niepotrzebnymi (jak się później okazuje).
Nazwałabym to "rozwydrzeniem" lub marnotrawstwem.
A do tego ta pogoń za kolejną,nową rzeczą i choćby tysiąc kredytów trzeba wziąć,ale mus,żeby to mieć.
Takie często bezmyślne zupełnie kupowanie i gromadzenie tego wszystkiego w domu.Oczywiście przyznaję się bez bicia,ze sama tak mam czasami,że coś zakupię,a później zadaję sobie pytanie "po co?"
Co do braku czasu,to jak najbardziej uważam,że masz rację.Najlepiej zwalić na brak czasu i na nadmiar pracy.Kwestia zorganizowania tego czasu i pozytywnego zagospodarowania i już się znajduje chwila na "domowe rewolucje".
Ale najlepiej pójść do sklepu i zakupić gotowy mebel pseudo-rustykalny,bo tak jest najprościej,najwygodniej i bez wysiłku.
I myślę,że już nawet nie chodzi tu o kasę.

styl rustykalny

30 sie 2017 - 23:14:23

No nie bardzo z tym się zgodzę, niektórzy pracują 7 dni w tygodniu od rana do wieczora lub zmianowo i tu jest problem z brakiem czasu, nie jest lenistwem zabawa z dzieckiem lub sprzątanie czy gotowanie, nawet odpoczynek w takiej sytuacji nie jest lenistwem. Np ja mam problem z brakiem czasu, sobota i niedziela nie jest u mnie dniem wolnym i nie pracuję państwowo.
Ale zgodzę się, że ktoś kto ma nadmiar wolnego czasu i narzeka że nie stać np na nowe meble, to śmiało może tu zaszaleć, wystarczą chęci, farba i pędzel i meble do przemalowania:)

styl rustykalny

31 sie 2017 - 02:40:54

Cytat
CzerwoneUsta
Ale zgodzę się, że ktoś kto ma nadmiar wolnego czasu i narzeka że nie stać np na nowe meble, to śmiało może tu zaszaleć, wystarczą chęci, farba i pędzel i meble do przemalowania:)

Nie chodzi o to,że kogoś nie stać,ale o to,że ludziom się zwyczajnie nie chce... Nie twierdzę,że wszystkim oczywiście,ale są tacy.
Ja(mimo tego,że mnie jak najbardziej stać i z czasem bywa różnie,bo też dużo pracuję),wolę sobie coś sama wykombinować,niż iść na łatwiznę i zakupić "gotowca".Zresztą jest to ciekawsze,bardziej oryginalne i efektowniejsze.Maluję nie tylko meble i nie tylko w stylu rustykalnym.
A czas? Moim zdaniem to kwestia dobrej organizacji i tyle.

styl rustykalny

31 sie 2017 - 09:07:48

Cytat
CzerwoneUsta
No nie bardzo z tym się zgodzę, niektórzy pracują 7 dni w tygodniu od rana do wieczora lub zmianowo i tu jest problem z brakiem czasu, nie jest lenistwem zabawa z dzieckiem lub sprzątanie czy gotowanie, nawet odpoczynek w takiej sytuacji nie jest lenistwem. Np ja mam problem z brakiem czasu, sobota i niedziela nie jest u mnie dniem wolnym i nie pracuję państwowo.
Ale zgodzę się, że ktoś kto ma nadmiar wolnego czasu i narzeka że nie stać np na nowe meble, to śmiało może tu zaszaleć, wystarczą chęci, farba i pędzel i meble do przemalowania:)
nie ma takiej pracy ze pracujesz od rana do wieczora no chyba ze to jest Twoja własna firma i tak wybrałaś. Co do pracy zmianowej pracowałam przez 14 lat w ten sposób światek piatek i niedziela tyle ze cos z cos bo miałam w tygodniu wolne. I tak zgodzę sie że"nie jest lenistwem zabawa z dzieckiem lub sprzątanie czy gotowanie" tyle że takich ludzi nie jest wiele teraz człowiek idzie na łatwiznę zatrudnia pania do sprzatania czy opiekunke do dzieci oczywiscie jaak kogos na to sac chodz znam i takich co biora na to kredyt byle sie nie zając obowiazkami domowymi. Nasi rodzicie tez pracowali moze nie 7 dni w tygodniu ale były takie zaawody ze i tak pracowały, dodatkowo stali po kilkanascie h w kolejkach zeby upolowac cos co rzucili do sklepu, dom był ogarniety, poprane posprzatane i ugotowane wiec jednak to wszystko jest kwesta organizacji czasu a nie jego brakiem

styl rustykalny

31 sie 2017 - 11:39:18

@agata74 niestety jest:P no i trafiłaś, jaki wybór taka praca, no ja tak mam i nie tylko ja:) nienormowane godziny pracy, mogę nawet w nocy ale zrobione musi być i tyle...i chciałabym np odbębnić 8h i mieć spokój, wtedy można coś planować, u mnie niestety to nierealne, swoje i odpowiedzialnośc duża, nie ma przeproś, mogę tylko zazdrościć innym że mają normalne godz pracy.
Ale tak jak pisałam, jak ktoś ma możliwości to jak najbardziej można coś tworzyć, sama to uwielbiam ale mam związane ręce, i niestety jest to brak czasu, żeby zrobić jakiś projekt np z mebelkami to musiałabym zrezygnować ze snu całkowicie, a kilka godz na dobę to chyba nie jest dużo, dlatego forum jest fajną odskocznią i relaksem:)

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

styl rustykalny

31 sie 2017 - 11:39:34

wyglada fajnie a nawet aż za bardzo mrocznie :D ja jestem jednak leniwa i wolę kupic juz gotowe ale jak ktos umie to robic i lubi to no super, czapki z głów

podobają mi się jeszcze takie



<moderacja>
<moderacja>
troche inny styl, bardzo cieple kolory i grube obramowania



Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-02 20:19 przez moderator.

styl rustykalny

31 sie 2017 - 12:20:36

Moim zdaniem prawdziwy styl rustykalny oparty jest na naturalnych materiałach-kamień,drewno,rośliny,len,a nie na sklepowych podróbkach.
Ale...co kto lubi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-02 17:14 przez czarownicaao.

styl rustykalny

31 sie 2017 - 12:53:54

Po co minusujesz, widać że tu o asortyment chodzi;)

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

styl rustykalny

31 sie 2017 - 14:40:22

fajne ale to wg mnie jest ciekawe jak sie idzie do restauracji a życie w takim czyms na co dzien moze byc meczące

styl rustykalny

31 sie 2017 - 14:47:56

Cytat
CzerwoneUsta
Po co minusujesz, widać że tu o asortyment chodzi;)

Nie jest to mój minus.Nie bawię się w taką dziecinadę.

A styl rustykalny autorko możesz zrobić z niczego sama.
Wystarczy trochę czasu,chęci i pomysłu.

Cytat
madzik011
fajne ale to wg mnie jest ciekawe jak sie idzie do restauracji a życie w takim czyms na co dzien moze byc meczące

No wiesz...zależy co kto lubi.:)
Styl rustykalny to nie tylko meble,ale mnóstwo innych dodatków i detali.Między innymi wystrój ścian i sposób wkomponowania naturalnych materiałów w całość.Tu nie chodzi tylko o segment,który reklamujesz.



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 22:12 przez czarownicaao.

styl rustykalny

31 sie 2017 - 15:03:32

@czarownicaao:)tylko autorka wstawiła co chciała i znikła, asortyment jest a dalej dla zainteresowanych temat leci i o to chodzi jak widać w tym wątku:)

styl rustykalny

31 sie 2017 - 17:50:58

@czerwoneusta nie pierwszy nie ostatni watek reklamowy ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie ściany do brzozowych mebli