Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

styl rustykalny

24 lip 2017 - 11:58:17

Witajcie Drogie Dziewczyny, piszę do Was, ponieważ mój Brat poprosił mnie o pomoc w remoncie salonu, gdyż jego narzeczona wyjechała na podróż służbową. Jest ona bardzo artystyczną duszą.Mój brat zasugerował mi abyśmy zdecydowali się na styl rustykalny, gdyż podczas jednej z ostatnich rozmów na ten temat powiedziała, że podoba jej się taki.Obiecałam więc że poszperam w internecie i dowiem się wszystkiego co trzeba wiedzieć o tym stylu aby dobrze urządzić wnętrzę. Szczerze mówiąc nie mam zbyt dużej chęci wnikać w to no ale co się nie robi dla brata ;) pewnie za jakiś czas ja też będę miała do niego jakąś prośbę.
Między innymi na stronie http://www.domzpomyslem.pl/wnetrza/galeria-wnetrz/salon/styl-rustykalny,ta5:22.html przeczytałam kilka tipów na ten temat. Ale moje pytanie co do Was dotyczy tego gdzie mogę kupić tego typu rzeczy? A może ktoś z Was ma urządzony salon własnie w tego typu stylu i chciałby podzielić się ze mną zdjęciem. Byłabym bardzo wdzięczna.

styl rustykalny

24 lip 2017 - 12:54:58

styl rustykalny znajdziesz np. w ikea a najlepsza witryna do szuknia tego stylu jest piterest. https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=rustikal%20style%20living%20room&rs=typed&term_meta[]=rustikal%7Ctyped&term_meta[]=style%7Ctyped&term_meta[]=living%7Ctyped&term_meta[]=room%7Ctyped

Charakterystyczne cechy salonu rustykalnego

We wnętrzu rustykalnym nie brak naturalnych materiałów. Nieodłącznym elementem jest podłoga z drewna – nowoczesne deski często są celowo postarzane. Z tego samego materiału wykonuje się framugi drzwi i okien. W rustykalnym wnętrzu można wykorzystać drewniane belki pod sufitem (mogą być elementem czysto dekoracyjnym, nie konstrukcyjnym), typowe dla wiejskiego domu. Oprócz drewna, pożądanymi materiałami są: kamień, żelazo, ceramika, żeliwo i miedź. Niewskazane jest użycie sklejki i plastiku.

Drewno i kamień mogą również posłużyć do ozdobienia ścian. W przeciwnym razie można postawić na bielone ściany, które w rustykalnym wydaniu nie muszą być idealnie gładkie. W salonie należy używać naturalnych barw, takich jak biel, brązy, beże, zieleń i czerwień.

Poszczególne elementy salonu w rustykalnym stylu mogą wyglądać na niewykończone. Na meblach mogą być sęki, słoje, pęknięcia. Taki efekt naturalności jest zamierzony. Urządzając to pomieszczenie, największe pole do popisu mają rękodzielnicy – wiele elementów, a nawet mebli, można wykonać samodzielnie na przykład z palet. Z pewnością należy unikać nowoczesności i miejskiej elegancji. Lepiej postawić na prostotę i naturalność. Nieco trudu może przynieść rozmieszczenie w rustykalnym wnętrzu sprzętów takich, jak telewizor – powinien być dyskretnie ukryty, na pewno nie może stanowić centralnej części salonu.

Meble w salonie rustykalnym

Meble w stylu rustykalnym to przede wszystkim proste meble drewniane. W takim salonie nie może zabraknąć drewnianej ławy, skrzyń, kredensu. Preferowane są meble masywne. Kolejnym niezbędnym elementem rustykalnego wnętrza jest kominek – murowany lub z kamienia. Może to być także piec kaflowy.

Meble w rustykalnym wnętrzu często zmieniają swoje zastosowanie. I tak drewniana skrzynia może się stać na przykład stolikiem kawowym. Jeżeli chodzi o kształt mebli, lepiej unikać modeli fantazyjnych i misternie zdobionych. Na kanapie i fotelach dobrze sprawdzą się kwiaty, pasy czy krata, chociaż można też wybrać tkaninę gładką.

Dodatki w salonie rustykalnym

W salonie w stylu rustykalnym nie może zabraknąć odpowiednich dodatków, takich jak wiklinowe kosze, ceramiczne naczynia, lampy naftowe, a także ozdobne tkaniny – len, wełna i bawełna. Kilimem lub dywanem można ozdobić ściany. Wśród typowych wzorów warto wymienić motywy ludowe, folkowe, kratę i kwiaty. Należy jednak pamiętać, aby urządzając rustykalne wnętrze, zachować umiar – przepych nie jest wskazany.

Rustykalny klimat można podkreślić szydełkowymi serwetkami, tkanymi chodnikami, skórami zwierząt i koronkowymi firankami. Doskonale będą się prezentować dekoracyjne figurki, żelazka z duszą, zegary z kukułką lub ustawione na komodzie obrazy przedstawiające sceny z życia wsi, rośliny w drewnianych lub ceramicznych doniczkach.

Styl rustykalny to idealna propozycja dla miłośników natury i prostoty. W takim wnętrzu nie znajdziemy plastiku i designerskich dodatków. Bazuje na materiałach naturalnych, przede wszystkim na drewnie i kamieniu. Aby ocieplić salon, można wykorzystać takie tkaniny, jak len czy bawełna. Należy unikać nadmiaru zdobień, które są dopuszczalne w drobnych elementach wystroju. Zachowując umiar i konsekwentnie stosując się do zasad stylu rustykalnego, można uzyskać naprawdę przytulne, oryginalne wnętrze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-24 13:00 przez agata74.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

styl rustykalny

27 lip 2017 - 19:39:57

Wyjechać na wieć, pozbierać rzeczy od babć i już ma się sporo elementów takiego stylu. Moim zdaniem najlepiej wygląda jednak w kuchni

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 7/5

styl rustykalny

10 sie 2017 - 11:44:33

Meble rustykalne sa bardzo ladne FORTE ma jedna taka ladną biała kolekcje bardzo mi sie podoba
<moderacja>






Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-31 06:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

styl rustykalny

24 sie 2017 - 13:16:33

Cytat
samosiak
Meble rustykalne sa bardzo ladne FORTE ma jedna taka ladną biała kolekcje bardzo mi sie podoba




http://www.forte.com.pl/meble/kolekcje/garland.html

te ostatnie wyglada ladnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-24 13:17 przez madzik011.

styl rustykalny

25 sie 2017 - 17:49:34

tu znajdziesz pełno dodatków chodz ceny czasem zwalaja z nóg ale mozna znaleźć tańsze wersje tylko trzeba szukac https://www.westwing.pl/kampania-rustykalny-dworek2/?ref=campaign-slider

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

styl rustykalny

25 sie 2017 - 18:40:08

Obecnie styl jest dość modny, wiec spokojnie znajdziesz w Ikei, Jysku, Home And You

styl rustykalny

26 sie 2017 - 01:09:20

@kkasia108
Tu najlepiej sprawdzają się rzeczy stare,które są odpowiednio poprzerabiane,pomalowane i często postarzone.
Takie rzeczy można znaleźć na wyprzedażach,w sklepach z przedmiotami używanymi lub właśnie u babć na strychach.
Mam koleżankę,która ma świra na punkcie stylu rustykalnego,ale wszystko komponuje i robi sama.Najczęściej maluje na biało,a później postarza odpowiednią farbą.Czasem używa też fioletu lub niebieskiego,ale bezapelacyjnie pasteli.Te rzeczy wychodzą rewelacyjnie.
Ostatnio zrobiła sobie sypialnię-ze starych mebli ze strychu,z trzyosobowym łożem i dwoma szafeczkami po bokach.
Albo cudny "kredensik",który stoi przy wejściu-w takim jakby przedpokoju (mieszka na wsi). Powstał z takiej bardzo starej,trzydrzwiowej szafy,z których wyjęła podwójne drzwi (tam wiesza się kurtki,na górnej półeczce kładzie się czapki),a w miejscu,gdzie były wąskie,trzecie drzwi wmontowała lustro.Na dole jest nawet półka na buty i wszystko stanowi taką fajną całość.
Oczywiście nigdy nie brakuje u niej lawendy.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

styl rustykalny

28 sie 2017 - 23:58:57

takie meble fajnie by wygladaly zarowno na wsi w domu jak i w miescie w mieszkaniu

styl rustykalny

30 sie 2017 - 12:28:48

Wygląda to całkiem ciekawie. Po zdjęciach widać jakby tradycyjne meble drewniane były poniekąd nowoczesne. Przy najbliższym remoncie chyba wezmę ten styl pod uwagę, tylko ciekawe kiedy ten remont nadejdzie hmm

styl rustykalny

30 sie 2017 - 13:02:33

Przemalować (ja to nazywam mazaniem;) )mebelki z postarzaniem i mamy styl rustykalny:D oryginalne troszeczkę inaczej wyglądają;)

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

styl rustykalny

30 sie 2017 - 20:22:10

Cytat
madzik011
Cytat
samosiak
Meble rustykalne sa bardzo ladne FORTE ma jedna taka ladną biała kolekcje bardzo mi sie podoba




http://www.forte.com.pl/meble/kolekcje/garland.html

te ostatnie wyglada ladnie

tylko że te sa nowe i o niebo lepsze tak naprawde niż jak się samemu zacznie grzebać z chałupniczym postarzaniem mebli :D

styl rustykalny

30 sie 2017 - 21:32:37

@madzik011]
tylko że te sa nowe i o niebo lepsze tak naprawde niż jak się samemu zacznie grzebać z chałupniczym postarzaniem mebli :D

Niektórzy mają "smykałkę"-zapewniam.
Zerknij na propozycje @agata74 .
Według mnie to jest prawdziwy styl rustykalny.
Te "nowe" (pokazane na zdjęciach) są fajne,
ale nie do końca oddają klimat.
Moim zdaniem im bardziej przerobione,postarzone i z naturalnych materiałów,tym lepsze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 22:14 przez czarownicaao.

styl rustykalny

30 sie 2017 - 21:37:26

Cytat
madzik011
Cytat
madzik011
Cytat
samosiak
Meble rustykalne sa bardzo ladne FORTE ma jedna taka ladną biała kolekcje bardzo mi sie podoba




http://www.forte.com.pl/meble/kolekcje/garland.html

te ostatnie wyglada ladnie

tylko że te sa nowe i o niebo lepsze tak naprawde niż jak się samemu zacznie grzebać z chałupniczym postarzaniem mebli :D
a ja sie nie zgodze z ta teoria stare meble robione sa z litego drewna a te nowoczesne z płyt . wystarczy wejsc sobie na blogi gdzie dziewczyny zajmuja sie przeróbkami to czasme szczeka opada jakten mebel wyglada po polecam np. ten blog Ewy http://przytulnydom.blogspot.com/ czy sandrynkaa która robi coś z niczegohttp://www.sandrynka.pl/

styl rustykalny

30 sie 2017 - 21:45:09

@agata74
Zajrzałąm do sandryki.
Ta to ma dopiero świetny styl rustykalny.
Wygląda rewelacyjnie!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Drewniany stół na biało