Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:05:28

Cytat
DaChoice
Cytat
agata74
@dachoice lepiej wybierac meble w uniwersalnych kolorach a szalec z dodatkami, co do łazienki to są teraz farby ktorymi mozna pomalowac kafelki, do mebli tez sa farby wiec nic tylko farba i pędzel w dłoń ;)
No u mnie doatków prawie że brak, można powiedzieć, że się nie liczą. Szafy mam w kolorze olchy miodowej, czyli faktycznie uniwersalne, natomiast gdy 2 lata temu kupiłam sobie ukochany fioletowy dywan, to w zeszłym roku dostosowałam do niego narożnik (fuksja + fiolet). Trochę bez sensu, bo narożnik i tak jest ciągle rozłożony jak do spania i zakryty pościelą w panterkę.
Ściany pozostały brzoskwiniowe, czy jakoś tak, a rolety w oknach czarne (założone na etapie, gdy wszystko w domu chciałam mieć czarne). Żyrandole pozostały czerwone, czyli z jeszcze poprzedniego etapu, poza łazienką, gdzie już wcale nie ma żyrandola bo się zepsuł, i jest sama żarówka.
No melina rormalnie ;(
ściany mozna przemalowac albo na biały o ile lubisz białe sciany albo na bardzo jasny kolor by wydobyc te kolorowe akcenty bo masz juz dodatki meblowe amarantowo- fioletowe to poszła bym w te kolory albo dołozyłabym dodatkow czarnych skoro masz takie rolet to np. zyrandol przemaluj na czarno łózko zawsze mozna przykryc kocem pasujacym do tych kolorów.

@czarownicaao zasłony kuiopne w sh generalnie wiekszość tych gadzetów to rzeczy z sh



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-05 21:09 przez agata74.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:16:42

Dzięki, dziewczyny, no w zeszłym roku postanowiłam dostosować mieszkanie do tego jakże ukochanego dywanu (który jest w zasadzie za mały na mój pokój, ale i tak prześliczny), i pomysł był taki, żeby przemalować ściany na fioletowo (2 ściany na ciemniejszy fiolet i 2 na jaśniejszy). Przy okazji chciałam zastąpić dzieninne plakaty jakimiś fajnymi obrazami, nawet już miałam wybrane konkretne obrazy na alle.

TAK, mój ukochany zdeklarował się wtedy mi pomóc, mieliśmy już wszystko nawet umówione.
No ale jak napisałam wcześniej, z powodu przyjazdu pewnego zespołu do Europy w zeszłym roku, cały plan poszedł się je.....ć, więc w rezultacie zamiast tego poprosiłam go o co innego - o zawiezienie mnie do Kolonii i Monachium tego i tego dnia.

A w tej chwili finansowo nie ma już o czym mówić, może jak się ogarnę i zacznę pracować (tiaaaaa...) to wtedy będzie mnie stać :(

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:19:43

No właśnie...

Widzisz @dachoice?
W SH można naprawdę naszukać za grosze
i bardzo fajnie podobierać.
Ja szukam i Agatka również.
Zawsze możesz liczyć na dobre rady poza tym.

A może spróbuj pomyśleć o tym,co mogłabyś zrobić bez większych nakładów finansowych?
Może wystarczy pozmieniać miejsca poszczególnym rzeczom,część wynieść do piwnicy,a w to miejsce zaczekać na nowe,kiedy nadarzy się okazja?
Może trochę zielonych gałązek,czy zwyczajne uporządkowanie sprawią,że zrobi się przyjemniej?
Czasem naprawdę niewiele trzeba.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-05 21:29 przez czarownicaao.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:27:05

@dachoice ja ścian na twoim miejscu na fiolet bym nie malowała bo za duzo tego bedzie jak juz masz naroznik fioletowy, dywan fioletowy to żeby podbic kolor dodatków dałabym np. bardzo jasny szary

a jeszcze mii teraz do głowy przyszedł pomysł by wprowadzic kolor zółty bo fiolet swietnie sie z zołtym komponuje ale taki zółt słoneczzny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-05 21:31 przez agata74.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:32:07

No właśnie teraz, gdy ten "fioletowy etap" już mi przeszedł (mimo że dywan nadal uwielbiam), to i tak teraz nie zmiemiłabym ścian na ten kolor, tylko na jakiś inny. W sumie to juz sama nie wiem, na jaki, bo nic tu teraz do niczego nie pasuje hmm

@czarownicaao Haha, nie mam piwnicy :D To jest kawalerka. Ciasne, ale własne. I to dosłowie (Tata przepisał mi w darowiźnie) :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-05 21:33 przez DaChoice.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:43:57

no to ja bym poszła w bardzo jasny szary bo z kazdym kolorem który juz masz bedzie pasowac. fiolet, amarant i czern te kolory bardzo do siebie pasuja jedynie czerwony zyrandol do przemalowania ;)

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:44:12

@dachoice
To musi być super mieszkanko.
Fakt,braku piwnicy nie wzięłam pod uwagę.
Mimo wszystko uważam,że jest sporo rzeczy,które można zrobić bez jakichś większych wkładów finansowych.
Życzę Ci kochana przede wszystkim motywacji i ochoty na zmiany.
Trzymam kciuki.super

@agata74
Wystarczyłby amarantowy akcent w postaci kilku dodatków i popielate ściany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-05 21:45 przez czarownicaao.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:54:54

Ale te żyrandole są akurat mega fajne, w sumie to nie chcę ich zmieniać, nawet jeśli kolorystycznie już nie pasują. Oba są takie same, tylko że ten w kuchni (będącej jednocześnie przedpokojem) ma 1 klosz, a ten w pokoju ma 3 klosze, do tego ten w pokoju jest już strasznie poobijany przez mojego chłopaka, który ZAWSZE obija się o niego głową - albo on jest za wysoki, albo żyrandol wisi za nisko :D
A propos kuchni, będącej jednocześnie przedpokojem (metraż ok. 1 metr na 2) - niedawno wspomniałam przy babci o swojej kuchni, a ona mi na to jakże dowcipnie odpowiedziała "A gdzie ty masz kuchnię?"

No z motywacją jest ostatnio u mnie coraz ciężej, i to chyba jest tutaj większy problem, niż ten finansowy :(
Ale jeśli się ogarnę i w ogóle dożyję, to kiedyś się w końcu za to mieszkanie wezmę. Amen.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:55:45

@agata74 Dajesz po garach :D Liczę, że "mój wystrój" w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zmieni pewien storczyk co to ni pierona kwitnąć nie chciał, ale jak mu zaaplikowałam odżywki i zagroziłam "wyprowadzką" to poszedł na całość (jak odkopię foty to pokażę oczywiście jak forum się naprawi, bo tego posta dodaję po raz dwunasty).
@DaChoice sama żarówka to wystrój iście minimalistyczny i piękny ;)

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 21:59:14

Cytat
malmie
@DaChoice sama żarówka to wystrój iście minimalistyczny i piękny ;)
:D To co tu opisuję, to i tak jest wersja soft.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 22:03:34

Cytat
DaChoice
:D To co tu opisuję, to i tak jest wersja soft.

:D wiem ... jesteś bardzo delikatna :D
ściany białe polecam i kwiotka jakiego, żarówka przy suficie ... serce

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 22:03:23

Cytat
DaChoice
Ale te żyrandole są akurat mega fajne, w sumie to nie chcę ich zmieniać, nawet jeśli kolorystycznie już nie pasują. Oba są takie same, tylko że ten w kuchni (będącej jednocześnie przedpokojem) ma 1 klosz, a ten w pokoju ma 3 klosze, do tego ten w pokoju jest już strasznie poobijany przez mojego chłopaka, który ZAWSZE obija się o niego głową - albo on jest za wysoki, albo żyrandol wisi za nisko :D
A propos kuchni, będącej jednocześnie przedpokojem (metraż ok. 1 metr na 2) - niedawno wspomniałam przy babci o swojej kuchni, a ona mi na to jakże dowcipnie odpowiedziała "A gdzie ty masz kuchnię?"

No z motywacją jest ostatnio u mnie coraz ciężej, i to chyba jest tutaj większy problem, niż ten finansowy :(
Ale jeśli się ogarnę i w ogóle dożyję, to kiedyś się w końcu za to mieszkanie wezmę. Amen.
a czy ty przypadkiem nie masz depresji? powinnas duzo wychodzic na swieze powietzre i sie doswietlac wtedy serotonina zacznie działac ;) chodz z moja motywacja oststnio tez było kiepsko ale slonce i to ze jest ciepło mnie motywuja do działania a co do Twojej motywacji to jak sie spotkamy to dam ci motywacje ;)

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 22:07:54

@malmie takie lampy sa teraz szalenie modne



Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 22:08:57

Cytat
agata74
a czy ty przypadkiem nie masz depresji? powinnas duzo wychodzic na swieze powietzre i sie doswietlac wtedy serotonina zacznie działac ;) chodz z moja motywacja oststnio tez było kiepsko ale slonce i to ze jest ciepło mnie motywuja do działania a co do Twojej motywacji to jak sie spotkamy to dam ci motywacje ;)
Daj mi kopa w tyłek, może to będzie motywacja :D Oczywiście, że mam depresję, i to chyba od zawsze (i nawet nie ma to związku z tematem, na który niedawno pisałyśmy).

Cytat
malmie
ściany białe polecam i kwiotka jakiego
Kwiotek to mi padł od fajek, teraz mam 3 sztuczne, w sumie one akurat wyglądają super.

Wiosna w kolorach pastelowych

05 mar 2017 - 22:14:53

@agata74
To z butelką rewelacja!super

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kobieta z pasją - Moje Mieszkanie