Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

11 minut temu

Sklep internetowy

55 minut temu

Biznes

59 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Hej, dziewczyny.


W tym roku po raz pierwszy zostaję w mieszkaniu na święta i planuję zaprosić rodzinę do siebie. Jestem znana z tego, że wszystko robię nieszablonowo, więc chciałabym ich czymś zaskoczyć. Potraw nie tykam, bo to tradycja i nie chcę ich zmieniać, ale porobiłabym coś z "otoczką" świąt, czyli dekoracjami.

<moderacja>link reklamoey

I tu pytanie: co możecie mi polecić? Najlepiej, żeby były to alternatywy dla popularnych ozdób, czyli: świeczek, szopki, choinki, bombek... nie wiem, czego tam jeszcze.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-15 14:52 przez moderator.

dla mnie super dekoracją świąteczną są poinsecje :) Bardzo kojarzą mi się z klimatem świątecznym- mogą po prostu stać w doniczce, albo można pokombinować, porobić stroiki i wpleść w różne miejsca jako ozdoby :) Poza tym oczywiście masa lampek choinkowych w całym mieszkaniu ;)

@cytrynuga zapraszam na mojego bloga tam znajdziesz inspiracje świateczne pod tym linkiem http://hogata-filcowe-cudenka.blogspot.com/2016/10/inspiracje-na-magiczne-swieta.html

@agata74 czego używasz do uzyskania efektu śniegu na bombkach decoupage?

@Cytrynuqa fajnie wygląda szklany przezroczysty wazon z kolorowymi światełkami albo długie gałązki w wysokim wazonie oplecione jednokolorowymi światełkami :)

Cytat
mucho_morek
@agata74 czego używasz do uzyskania efektu śniegu na bombkach decoupage?

@Cytrynuqa fajnie wygląda szklany przezroczysty wazon z kolorowymi światełkami albo długie gałązki w wysokim wazonie oplecione jednokolorowymi światełkami :)

specjalnego preparatu śniegowego :D

@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D

Cytat
mucho_morek
@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D
ja nie trzymam się konkretnego preparatu kupuję to co w danej chwili jest dostepne w sklepie. sa tez tacy co robia sobie takie preparaty ale ja leniwa wole isc do sklepu kupic i po kłopocie, nie bój sie eksperymentowac bo tylko wtedy wybierzesz sobie to co tobie odpowiada ja nigdy nie sugeruję sie opiniami innych w tematyce hand made bo kazdy lubi co innego i oczekuje co innego :D

Ja mam choinkę z piórek i wieniec ;)



niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Obejrzałam Wasze linki, zapisałam kilka inspiracji :-) Sztucznym śniegiem robiłam dekoracje przez wiele lat, już mi się trochę znudził szczerze mówiąc :P Teraz wolę np. srebrnym sprejem kolorować elementy ozdób. A jak za mało się świeci, to wtedy brokat, chociaż z brokatem jest dużo bałaganu potem przez tygodnie, bo znajduje się go w ciuchach, jedzeniu, wszędzie. Gorzej niż sierść psa :P

Dzielę się nowym postem z tego samego bloga: http://domifikacje.pl/porady/pysznie-i-pieknie/ tym razem porady, jak zrobić ozdoby z jedzenia, słodyczy i własnych wypieków.

@cytrynuga generalnie jak ktos szuka inspiracji to na piterescie tego jest od groma i najlepiej szukac wpisująć zwroty po angielsku tylko nie wiem czy ci czasu starczy by wszystko zobaczyć

gwiazdy betlejemskie na różne sposoby :) kwiaty można umieścić na choince. Z roślin porobić stroiki. Kwiaty można też umieścić na krzesłach :) jest masa możliwości :)

Możliwości jest masa, trzeba też sporo czasu by przygotować takie dekoracje. Ale efekty są super no i mamy pewność że nikt nie ma tego samego :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
agata74
@cytrynuga generalnie jak ktos szuka inspiracji to na piterescie tego jest od groma i najlepiej szukac wpisująć zwroty po angielsku tylko nie wiem czy ci czasu starczy by wszystko zobaczyć

Ach, ja szukałam na tumblr zawsze, jak szukam masowo.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
mucho_morek
@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D

Ja zamaist takiego typowego sztucznego śniegu używałam farb w sprayu z Venity 1 Day metallic i szyszki pokrył super, efekt est o tyle fajniejszy że to taki efekt syrenki i wszystko ładnie mieni:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanie