Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

Macie ogrody zimowe?

27 lip 2016 - 12:18:50

Zastanawiam się jak popularne u nas w Polsce są takie ogrody zimowe: <moderacja, spam> Bardzo mi się coś takiego podoba. Od zawsze marzył mi się taras, ale jak zobaczyłam te ogrody zimowe to się zakochałam. Muszą robić naprawdę wspaniały klimat, szczególnie zimami, gdy mamy widok na nasz piękny ogród czy okolice. ;) Tylko jak wytrzymałe są takie konstrukcje? Czy nie lepiej zrezygnować z tego pomysłu, a zrobić zwykły taras? Jak myślicie?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-15 22:02 przez moderator.

Macie ogrody zimowe?

27 lip 2016 - 12:50:57

Są cudowne i baaaardzo popularne we Francji... Wypić poranną kawe o kazdej porze roku z takimi widokami to czysta przyjemność :) Jeżeli chodzi o konstrukcje to (we Francji) te które widziałam były bardzo solidne i szczelne... te szklane ściany były przesuwane chociaż nie było ani jednej klamki tylko takie zatrzaski...W PL nie widziałam czegoś takiego... W Luksemurgu rozmawiałam z Panią, która ma od lat takie przeszklone pomieszczenie i mówiła że jedynym minusem są srające ptaki... bo potem trzeba drabinkę i szorować dach :)

Macie ogrody zimowe?

15 sie 2016 - 21:26:28

Taki ogród to moje największe marzenie!

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Macie ogrody zimowe?

16 lis 2016 - 21:38:46

marzenia trzeba spełniać, jest to już normalnie osiągalne, u mnie w domu firma Monstal robiła cały ogród zimowy, tzn raczej u rodziców w domu, bo ja mieszkam z racja nazwiska, jeszcze się do mnie przyznają. Ogród jest super, to jest moje ulubione miejsce w domu, nastawiałam tam sobie kwiatków, biore laptopa i ide na fotel

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 3/5

Macie ogrody zimowe?

23 lis 2016 - 13:59:50

Mamy kawałek działki. Około 8 arów z przeznaczeniem na kwiaty, ale większość na uprawy ogórków, pomidorów gruntowych i innych warzyw i owoców. W jaki sposób przygotować glebę, aby w przyszłym roku dała dobry plon?

Macie ogrody zimowe?

23 lis 2016 - 14:15:02

Cytat
cornella27
Mamy kawałek działki. Około 8 arów z przeznaczeniem na kwiaty, ale większość na uprawy ogórków, pomidorów gruntowych i innych warzyw i owoców. W jaki sposób przygotować glebę, aby w przyszłym roku dała dobry plon?
Takie pytania to na forach ogrodniczych czy rolniczych na pewno trzeba przekopac mozna dodac obornika ale jak tego nie zrobisz teraz to zrobisz na wiosne, chodz lepiej jest to zrobic teraz. odnosnie pomidorów to miedzy sadzonki trzeba posadzic czosnek wtedy choroby tak nie atakuja to tyle w temacie ;)

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 2/5

Macie ogrody zimowe?

14 gru 2016 - 15:01:15

Od lat uprawiam ogródek, mam już więc pewne doświadczenie w tej kwestii. W okresie jesiennym, rośliny przygotowują się do przezimowania. Należałoby więc dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników, które są niezbędne do zdrowego przezimowania. A więc takich które wzmocnią przede wszystkim pąki oraz korzenie. A więc przede wszystkim fosfor i potas. Fosfor w okresie jesienno-zimowym, jest słabo dostępny z powodu niskich temperatur. Dlatego w tym okresie roślina ma poważne problemy z asymilowaniem tego pierwiastka. Fosfor dostarczamy poprzez zabiegi dolistne, które najlepiej transferuą fosfor do pąków i korzeni. Polecam nawozy typu HASCON M 10 AD w dawce 3-4 kg na hektar (oczywiście proporcjonalnie mniej stosujesz w zależnosci od powierzchni). Efektem będzie optymalne kwitnienie i owocowanie. Wbrw pozorom tak niewiele trzeba, aby osiągnąć sukces :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-14 15:01 przez polla84.

Macie ogrody zimowe?

19 gru 2016 - 11:12:35

Ogrody zimowe to wciąż rzadkość. To duże koszty no i trzeba pielęgnować :)

Macie ogrody zimowe?

02 lut 2017 - 09:32:04

Ja mam sobie właśnie zrobiliśmy z mężem taki fajny ogród zimowy naprawdę fajnie to wygląda i fajnie się w nim siedzi
__________________
polecam - zbiorniki plastikowe

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 6/5

Macie ogrody zimowe?

11 lut 2017 - 18:03:45

Takie ogrody zimowe bardzo mi się podobają. Zastanawiam się nad zrobieniem takiego w przyszłym roku. Jakiś czas temu wprowadzaliśmy się do nowego domu i miałam zakładany ogród ale wtedy nie wiedziałam jeszcze co to i wydatków było sporo. Ale może za rok przerobię sobie ogród i stworze taki właśnie zimowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-16 20:26 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Łóżko do nowoczesnej sypialni