Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam już dość tego, że jak włączę czajnik, kuchenkę, odkurzacz to moja instalacja nie wytrzymuje i wywala mi korki. Zastanawiałam się, jak można z tego wybrnąć nie ograniczając liczby włączanego sprzętu i wyczytałam, że dobrym rozwiązaniem jest wyłącznik nadprądowy. Czy ktoś z Was może zabezpiecza w ten sposób gniazdka prądowe? Sprawdza się?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-12 11:59 przez moderator.

idz do elektrowni niech to sprawdzą skoro to może jest wina korków.

Zależy jakiego rodzaju masz instalację elektryczną w domu, czy jest to nowa instalacja zaprojektowana zgodnie z nowymi przepisami czy też jakaś starsza czy bardzo stara gdzie uziemienie było połączone rury wodnej. Każdy obwód ma zabezpieczenie bezpiecznikiem określonej mocy, dostosowanej do grubości kabla instalacji elektrycznej. Jeśli używasz na jednej linii dużych odbiorów jednocześnie to dochodzi do trip off fuses co chroni twoją sieć przed pożarem. Możesz "zadrutować" bezpieczniki tak jak mój kuzyn na wsi. Tylko że on chałupę spalił. Bezpieczniki wyrzucił daleko w pole a facet od ubezpieczeń poszukał i mu z powrotem oddał.

Ja mam tak samo,

ja myślę że przyda sie tu nowa instalacja gniazdek oraz bezpieczników:)

wyłącznik nadprądowy to właśnie wyłącza się jak ciągniesz nadmierny prąd... spróbuj poprzełączać urządzenia na różne gniazdka... z jednej (punktu możesz ciągnąć któtko trwale max 16A co daje 3680W ) ale większośc urządzeń w momencie włączenia potrzebuje impulsu znacznie większego prądu niż w czasie pracy.. policz jaką moc chcesz podłączyć ... czajnik to zazwyczaj 2000-2200W pralka to samo, kuchenka ok 1500w na każdy palnik.... do tego pewnie masz lodówkę oświetlenie itp....
pokaz zdjęcie puszki gdzie wyskakuje bezpiecznik
najlepiej na prv



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-06 20:44 przez bucikowa87.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Formalności przed budową domu