Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 47
Ostrzeżenia: 2/5

Budowa czy zakup domu?

17 sie 2017 - 16:01:23

Mieszkanie bloku to praktycznie brak obowiązków i zmartwień. Wszystkim zajmuje się zarządca. Administrowaniem naszego osiedla zajmuje się <moderacja-reklama> i robi to perfekcyjnie. Wracam po pracy do domu, rzucam kości na tapczan, włączam mecz i nie martwię się, że trzeba odśnieżyć chodnik, albo naprawić dach.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-29 22:50 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 3/5

Budowa czy zakup domu?

21 sie 2017 - 11:07:50

No faktycznie - w domu jest sporo pracy. Jednak większa swoboda niż w mieszkaniu.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 7/5

Budowa czy zakup domu?

25 wrz 2017 - 11:31:36

To zależy jakie kto ma oczekiwania. Dom to wolność, możliwość spędzania na co dzień czasu na świeżym powietrzu, latem spożywanie posiłków, to przyjemne. Ale to również sporo obowiązków np. odśnieżanie zimą czy dbanie o ogród itd. Budowa domu to również ogromne wyzwanie. Warto wtedy wynająć firmę budowlaną, która zajmie się budową naszego domu od A do Z. Na Podkarpaciu jest taka z długoletnim doświadczeniem, jest to FACHMAN z Mielca.Polecam, bo są rzetelni, terminowi i można im powierzyć budowę własnego "gniazdka".

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Budowa czy zakup domu?

14 gru 2017 - 08:32:29

Ciężko jest kupić jakiś konkretny dom używany. Szczegolnie jeśli chcemy kupić coś w centrum miasta albo na jakimś bliższym osiedlu. Wiekszość takich domów to klocki, które wymagają porządnego remontu.
Tak wiec w takim przypadku o wiele taniej jest się wybudować. Aktualnie biura architektoniczne mają bardzo wiele projektów niewielkich domków, tanich w budowie. Budowa domu może nie być droższa od kupna domu a przynajmniej mamy taki rozkład jaki chcemy

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

30 gru 2017 - 23:41:29

Patrzac na cale zagadnienie z perspektywy finansowej to moim zdaniem bardziej oplaca sie postawic nowy dom. Ceny mieszkan, szczegolnie w wiekszych miastach sa naprawde zaporowe. Lepiej jest znalezc jakas dzialke w mniejszym miescie oddalonym o kilka km od wiekszej metropolii i tam wlasnie wybudowac swoj wlasny dom. Ja dlugi czas juz mieszkam w blokach i mocno zastanawiam sie nad ich sprzedaza. W sieci mozna znalezc oferty firm budujacych domy jednorodzinne w cenach nawet do 150 tysiecy zlotych. Jednym z wazniejszych spraw przy budowie jest wybranie odpowiedniego cementu. Jesli chodzi o Warszawe to jakiego dostawce byscie wybrali? Moze podpowiecie cos wiecej w tej kwestii. Bede wdzieczna, pozdrawiam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-22 17:32 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

18 mar 2018 - 16:14:57

Witam.
Powoli przymierzam się do budowy domu jednorodzinnego. Już mam po dziurki w nosie siedzenia w bloku i zamarzył mi się mały domek :D Oczywiście wszystko jest jeszcze w powijakach i mnóstwo pracy przede mną. Niemniej jednak, powoli muszę już zacząć o tym wszystkim myśleć... Macie może doświadczenie w kwestii badań gruntu pod budowę domów jednorodzinnych? Domyślam się, że bez wyspecjalizowanej firmy się nie obejdzie. Mieszkam na ten moment w Katowicach, a budowa będzie miała miejsce gdzieś pod miastem... W Internecie trafiłem na przykład na tego typu usługi <moderacja> Co o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem ta oferta jest warta rozważenia? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze temtycznym. Z całą pewnością przydadzą mi się one ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-19 07:22 przez moderator.

Budowa czy zakup domu?

18 mar 2018 - 17:25:45

U mnie poborem próbek gruntu zajmował się geodeta a nie żadna wyspeckalizowana firma.
Czyżby to kolejna marna reklama?????

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 4/5

Budowa czy zakup domu?

06 kwi 2018 - 21:08:57

Co do zasady to geodeta to i tak jakaś firma:) Tylko, że jednoosobowa i tyle. Więc na jedno wychodzi.
Dom akurat raczej bym budowała, bo jak już się buduję dom to chcę się dłużej pomieszkać, więc warto by to było perfekcyjnie dopasowane pode mnie czy daną rodzinę. Od wielkości pokojów i ich ułożenie, okna, kwestie dachów czy <moderacja> blachodachowka czy ceramiczna, Ogrzewania itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-10 07:21 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

16 cze 2018 - 17:48:40

Jeżeli masz ofertę kupna taniego domu, który ktoś już wybudował to lepiej kupić. Szkoda czasu, jeżeli chcesz konkretnie mieć swój projekt to budować. Budowa najlepiej raz i porządnie dom energooszczędny.
Ja budowałem w Katowicach dom.
Najlepiej szukać osoby, które gdzieś już wykonywały jakieś prace. Jestem dość precyzyjną osobą i po kontakcie z 20 firmami w końcu wybrałem firmę <moderacja> , postawiła dom szkieletowy i wyremontowała dom w 2 miesiące. Cały czas nadzorowałem, dlatego żadnych poprawek na końcu nie było. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Najlepszą inwestycją była gruntowa pompa ciepła, przez którą ogrzałem dom w pierwszym roku za 1800zł. Temperatura pokojowa mniej więcej 23 stopnie. Zero problemów, sterowanie przez komórkę. Kwota za pompę z instalacją zmieściła się w 35 tysiącach. Pompa z firmy gejzer, ich strona <moderacja> - jest to polski producent, kontakt bezproblemowy. Instalacją zajęła się firma <moderacja> , fachowców od kostki brukowej nie polece, bo spaprali robotę i chyba temat skończy się w sądzie.
Aha zapomniałem, jeszcze mogę polecić firmę z Katowic <moderacja> - mają drzwi, bramy, okna, rolety i bardzo miło traktują klienta. Dziękuję za uwagę, mam nadzieje że komuś pomogę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-17 21:28 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Podłączanie telewizji.