Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa czy zakup domu?

12 maj 2017 - 23:07:18

Miec domek na wsi to cos pieknego oczko Fajnie tak wieczorkiem usiasc w spokoju i wsluchiwac sie w nature. Niestety zyjemy w takim kraju ze ciezko wybudowac sie za gotowke... zły

Budowa czy zakup domu?

22 maj 2017 - 00:02:56

myślę, że nie ważne czy kupujecie czy budujecie sami dom, trzeba pamiętać też o jego ubezpieczeniu. mojemu tacie wkradli się kiedyś i wzięli wszystkie oszczędności z sejfu. gdyby nie ubezpieczenie które znalazł na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ został by bez środków do życia. pamietajcie, ze przezorny zawsze ubezpieczony

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 2/5

Budowa czy zakup domu?

12 cze 2017 - 12:13:18

Z budową byłabym ostrożna, chyba że stać was na wynajęcie porządnej firmy. Tzw sposób gospodarczy, to straszna udręka. Widziałem już kilka małżeństw, które w czasie budowy bardzo pogorszyły swoje relacje. To są straszne nerwy, użeranie się z "fachowcami" i no i kasy zawsze trzeba więcej niż zakładacie na początku. Teoretyczne wyliczenia kosztu budowy zawsze przegrywają wobec brutalnej rzeczywistości, a przy zakupie z góry masz podaną kwotę. Oczywiście trzeba dodać coś na przeróbki, remont. Moim zdaniem dla zdrowia psychicznego i jedności rodziny (głównie małżeństwa) lepiej kupić gotowe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-12 12:15 przez RenaCiuch.

Budowa czy zakup domu?

12 cze 2017 - 13:19:12

W pełni się z tym zgodzę. Są firmy, które stawiają dom pod klucz i lepiej skorzystać z takiej oferty. Firma zajmie się fachowcami, dokumentacją i wszystkim co potrzebne.

Budowa czy zakup domu?

16 cze 2017 - 15:44:57

My tez bedziemy miec firme. Wiec oni wszystkim sie zajmuja. Fajna sprawa brawo

Budowa czy zakup domu?

16 cze 2017 - 16:58:38

wiesz jeśli już dom to gotowy.
Są plusy i minusy domu , wiadomo
plus bo możesz wyjśc do ogródka
minus problem z wyjazdem ( chałupe trzeba pilnować, remonty non stop )
a co najbardziej najgorsze ? a to że co bedzie jak stracisz pracę trzeba chałupę utrzymać .

Budowa czy zakup domu?

16 cze 2017 - 21:09:48

Wiesz...to wszystko zalezy od nastawienia. Jak to sie mowi "dla chcacego nic trudnego " ☺ Strace prace to mam sobie cos innego znalezc i tyle. Naprawde to zalezy kto jakie ma nastawienie do zycia. Jedynym minusem dla mnie to dojazdy, codziennie bede 25km dojezdzac. No ale cos za cos. ;-)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 5/5

Budowa czy zakup domu?

17 cze 2017 - 20:22:54

Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest budowa domu niż jego zakup. Bardzo fajnym , korzystnym rozwiązaniem są w dzisiejszych czasach domu drewniane energooszczędne. W rozsądnej cenie, odpowiednio dobrany projekt przygotuje firma http://ecobud.pl/ Bardzo profesjonalne podejście do klienta i wszystko w odpowiednim czasie.

Budowa czy zakup domu?

06 lip 2017 - 15:32:33

Moim zdaniem budowa daje dużo więcej satysfakcji :) Ja jestem ostatnio gorącą zwolenniczką domu energooszczędnego :) Daje on naprawdę dużo oszczędności w zakresie ogrzewania ;D

Budowa czy zakup domu?

06 lip 2017 - 18:29:17

no patrz ja teraz sie dowiedziałam że siostra musiała zapłacić 6 tyś za ogrzewanie za ubiegły rok!!!
czy faktycznie warto mieć swój dom czy mieszkać w blokach i mieć spokój

Budowa czy zakup domu?

07 lip 2017 - 14:43:53

Budowa daje bez porównania więcej satysfakcji :) A czy znacie też kogoś z Łodzi, kto zajmuje się myciem elewacji domów jednorodzinnych? Co sądzicie np. o takiej ofercie http://podnosnikilodz.com.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-12 16:59 przez sliwa9.

Budowa czy zakup domu?

07 lip 2017 - 17:38:28

Cytat
karoltomczy
Moim zdaniem budowa daje dużo więcej satysfakcji :) Ja jestem ostatnio gorącą zwolenniczką domu energooszczędnego :) Daje on naprawdę dużo oszczędności w zakresie ogrzewania ;D
chyba pomyliłaś kraje?
w polsce to raczej nie buduje się drewnianego domu tylko na działkach.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

26 lip 2017 - 17:15:19

Budowa domu daje dużo więcej satysfakcji według mnie :) Zdecydowanie warto w to inwestować :) Szczególnie w domu energooszczędne. Patrzcie np. tutaj <moderacja> Moim znajomym ta firma budowała dom i teraz rocznie płacą za ogrzewanie poniżej 2000 zł :) Wydaje mi się, że choćby z tego jednego powodu jest to opcja jak najbardziej warta uwagi :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-17 21:29 przez moderator.

Budowa czy zakup domu?

09 sie 2017 - 16:18:40

Dokładnie - tak jak poprzednik mówi. Ja też dużo bardziej wolałbym budować niż kupować. Jednak to nastręcza też wielu innych trudności i spraw, które trzeba załatwić. Przykładowo, trzeba zadbać o dobrego geodetę. Jeśli chodzi o Katowice, to warto zwrócić uwagę na tę ofertę <moderacja>



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-17 21:30 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 7/5

Budowa czy zakup domu?

15 sie 2017 - 16:23:20

To faktycznie niełatwy wybór. To zależy jakie kto ma oczekiwania. Dom to wolność, możliwość spędzania na co dzień czasu na świeżym powietrzu, latem spożywanie posiłków, to przyjemne. Ale to również sporo obowiązków np. odśnieżanie zimą czy dbanie o ogród itd. Budowa domu to również ogromne wyzwanie. Warto wtedy wynająć firmę budowlaną, która zajmie się budową naszego domu od A do Z. Na Podkarpaciu jest taka z długoletnim doświadczeniem, jest to <moderacja>.Polecam, bo są rzetelni, terminowi i można im powierzyć budowę własnego "gniazdka".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-09 16:28 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

balkon w stylu marynarskim moja oaza relaksu