Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

32 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa czy zakup domu?

24 paź 2016 - 14:06:40

No łatwo nie jest, ale z drugiej strony zawsze te najfajniejsze i najlepsze rzeczy nie przychodzą łatwo. W tym cały urok. A własny dom... cóż, poza tymi wszystkimi utrudnieniami...bajka :)

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Budowa czy zakup domu?

27 paź 2016 - 07:24:43

Pewnie że to nie łatwa i nie tania sprawa, ale jaka satysfakcja. Trzeba tylko wybrać fajny projekt, dobrze zaplanować sposób ogrzewania domu(my wybraliśmy od razu gazowe i amerigas), dobrze ocieplić dom z zewnątrz, instalacjami się zająć a i tak najwięcej czasu pochłonie wykończenie...

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

Budowa czy zakup domu?

23 lut 2017 - 11:25:22

Budowa domu to niełatwa sprawa. Oprócz spraw typowo papierkowych jeszcze trzeba pomyśleć o zakupach, łatwo popełnić błąd. Dlatego ja przy budowie domu skorzystałam z doświadczonej firmy budowlanej z Podkarpacia FACHMAN. Oni budują domy od A do Z, tzn. że wykończenie wnętrza domu też można im zlecić. Taka współpraca z jedną firmą, która zatrudnia fachowców z różnych dziedzin, ułatwia bardzo życie :) Nie trzeba rozglądać się za elektrykiem czy hydraulikiem, Fachman wszystkim się zajmie.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 6/5

Budowa czy zakup domu?

27 lut 2017 - 21:16:11

Zagwarantuj bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim i zamontuj kamery do bieżącego monitorowania terenu wokół domu. <moderacja> reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-09 11:38 przez moderator.

Budowa czy zakup domu?

09 mar 2017 - 11:30:18

zależy czy dużo umiesz sam zrobić.budowa domu to studnia bez dna.zalezy jaki chcesz standard.my mamy faworyta cal y czas kończymy.maz robi prawie wszystko sam.bez 500.600tys nie masz co zaczynać jeśli chcesz pod klucz.400tys to tak żeby kończyć samemu po woli robić np pokój po pokoju wyrzeczeń dużo.ja bym się w kredyty nie bawiła...

Budowa czy zakup domu?

21 mar 2017 - 18:09:14

Jak się ma działkę to dom można budować. Pomalutku a do przodu a kasa zawsze się znajdzie. Bo w sumie dom budujesz etapami. A co do kupna domu to musisz od razu wylozyc kase na caly zakup a gdzie remont i wogole....

Budowa czy zakup domu?

18 kwi 2017 - 09:50:03

Jeśli jest taka możliwość to jak najbardziej budować. Teraz można za względnie nieduże pieniądze wybudować domy modułowe producent, które powstają w mgnieniu oka. No i mamy wpływ na układ pomieszczeń, zastosowane materiały itd.

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 16:12:48

Ja jestem jak najbardziej za budową domu, bo możesz go zrobić idealnie pod siebie, a poza tym masz pewność, że wszystko było odpowiednio dopilnowane i nie było robione po najniższej linii oporu. Może to i łapanie paranoi i szukanie spisków, ale podejrzewam, że wiele domów budowanych na handel jest robionych tak, żeby zaoszczędzić jak najwięcej i na przykład roboty ziemne są ograniczane do minimum, ziemia nie jest wystarczająco ugnieciona i później po paru latach dom zaczyna osiadać. Wiem, że osiada i tak, ale minimalnie.
Wszystko zmienia się, jeżeli masz zaufanego dewelopera, albo kupujesz o kogoś komu ufasz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-11 16:13 przez buddd.

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 17:21:28

ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-11 17:21 przez banach.

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 17:46:53

Cytat
banach
ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.
ok pod warunkiem ze ktos sie zgłosi rozsadny do zarzadu jest uczciwy i nie robi własnych interesów, co do remontów to jest cos takiego jak fundusz remontowy i z tego sa robione remonty pod warunkiem ze mieszkańcy placą czynsze a z tym to niestety jest tak róznie.wiekszos niestety ma mentalnosc że spółdzielnia itp. a we wspolnocie tak nie ma ;)

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 17:56:59

Cytat
agata74
Cytat
banach
ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.
ok pod warunkiem ze ktos sie zgłosi rozsadny do zarzadu jest uczciwy i nie robi własnych interesów, co do remontów to jest cos takiego jak fundusz remontowy i z tego sa robione remonty pod warunkiem ze mieszkańcy placą czynsze a z tym to niestety jest tak róznie.wiekszos niestety ma mentalnosc że spółdzielnia itp. a we wspolnocie tak nie ma ;)
mowa jest o domu wiec ja podałam apartament ale nie ze spółdzielni .
Nigdy bym nie kupiła w spółdzielni

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 18:40:07

Cytat
banach
Cytat
agata74
Cytat
banach
ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.
ok pod warunkiem ze ktos sie zgłosi rozsadny do zarzadu jest uczciwy i nie robi własnych interesów, co do remontów to jest cos takiego jak fundusz remontowy i z tego sa robione remonty pod warunkiem ze mieszkańcy placą czynsze a z tym to niestety jest tak róznie.wiekszos niestety ma mentalnosc że spółdzielnia itp. a we wspolnocie tak nie ma ;)
mowa jest o domu wiec ja podałam apartament ale nie ze spółdzielni .
Nigdy bym nie kupiła w spółdzielni
ja nie piszę o tym że to ma byc społdzielnia ja pisze ze ludzie jak nawet jest wspolnota to tratuja to jak spoldzielnie, wiem bo sama jestem w zarzadzie swojej wspolnoty i wiem jak ludzie okreslaja mnie to smieszy bo do nich nie dociera ze to ich i ze trzeba o to dbac mysla ze samo sie zrobi a pieniadze to nie wiem chyba z nieba płyna ;)

Budowa czy zakup domu?

11 maj 2017 - 19:48:56

Cytat
banach
ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.
Ale apartament to mieszkanie w budynku wielorodzinnym, taki budynek może mieć zamykaną posesję i nawet ochronę:) może chodziło ci o coś innego, apartamentowce to raczej nie pojedynczo a grupowo w jednym budynku, a dom to jednak sam dla siebie:)czy może teraz jest jeszcze inny rodzaj apartamentów, może o czymś nie wiem?

Budowa czy zakup domu?

12 maj 2017 - 07:27:31

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
banach
ja bym nie wolała domu.
Jak już to apartament z zamkniętym terenem takie teraz budują.
Zamykasz drzwi i jedziesz gdzie ci sie podoba , nie myślisz że ktoś ci wejdzie na ogród .
Po drugie nie musisz myśleć o remontach naprawach wspólnota działa a ty płacisz za wygodę.
Ale apartament to mieszkanie w budynku wielorodzinnym, taki budynek może mieć zamykaną posesję i nawet ochronę:) może chodziło ci o coś innego, apartamentowce to raczej nie pojedynczo a grupowo w jednym budynku, a dom to jednak sam dla siebie:)czy może teraz jest jeszcze inny rodzaj apartamentów, może o czymś nie wiem?
tak wielorodzinny apartament tak tak ,nie dom jako jeden .

Budowa czy zakup domu?

12 maj 2017 - 11:48:06

To już rozumiem:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-12 11:49 przez CzerwoneUsta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bezpieczne schody