Obecnie rozmawiamy o:

Projekt wnętrza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

38 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa czy zakup domu?

28 cze 2016 - 06:01:59

Witam wszystkich,
Ostatnio razem z żoną planowaliśmy zakup domu przeglądaliśmy pełno ofert i niestety w granicach 350-400 tyś w naszej okolicy można znaleźć jedynie albo mieszkanie do remontu lub stan developerski z lat 80 po remoncie w tej sytuacji zastanawiam się ile może może kosztować budowa takiego domu


(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-09 11:32 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

Budowa czy zakup domu?

14 lip 2016 - 23:02:33

nie wiem w jakiej okolicy szukałeś domu więć podsyłam ci stronkę biura nieruchomości [moderacja - link/spam] bo po co od razu budować nowy dom jak można znaleźć super dom z rynku wtórnego np taki [moderacja - link/spam]wystarczy dokończyć budowę i sie wprowadzać. A uniknęliśmy zawirowania w papierach, pozwoleniach itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 08:24 przez moderator.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:01:13

Odpowiadam na pytanie zamieszczone w tytule tematu :) Z jednej strony dobrze jest samemu wybudować dom, ale musisz wiedzieć, że to ciężka sprawa, nawet jeżeli masz wystarczająco pieniędzy, bo musisz biegać po urzędach no i potem pilnować ekipy i fachowców a na koniec i tak masz cały dom w kurzu, pyle i gruzach i trzeba zatrudniać firmę która ci to sprząta w kilka tygodni. Do domu kupionego od dewelopera po prostu wprowadzasz się i mieszkasz od zaraz. Domy używane od kogoś to zupełnie inna bajka na dłuższą opowieść. Nie polecam w każdym razie...

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:21:39

Anshula zadałaś trudne pytanie i raczej "dokładnej" odpowiedzi tu nie dostaniesz. Jeśli chodzi o kosztorys, to na stronie jest niedostępny, więc nie wiem ile wynosi. Wszystko zależy od ceny materiałów jakich użyjesz do budowy i wykończenia! Jeśli będą to w miarę tanie materiały, to koszt takiego domu powinien zamknąć się w okolicach 420 000zł. Musisz jeszcze pamiętać, że dom musi stać na działce- która też zapewne nie będzie tania.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:30:25

A ja powiem tak, aktualnie buduję dom, zasadniczo domek malutki bo powierzchnia parteru to 35m kw + poddasze. Stanowczo polecam budowę domu, już mówię dlaczego. Projektujesz, urządzasz sobie we własnym guście i upodobaniach. Okna, drzwi, podłogi, elektryka itp itd robisz sobie pod własne uznanie, nie wchodzisz do domu i nie myślisz - aha, podłoga mi się nie podoba, gniazdko nie jest tam gdzie bym chciał, okno za małe, drzwi sa wąskie itp. Budowa wiąże się oczywiście z wieloma miesiącami czy latami pracy, do tego dochodzi dopilnowanie pracowników, wiecznie dokupowanie materiałów. Ale ja mam pewność iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam. No i najważniejsze, koszty - dom gotowy do kupna - wiadomo za darmo nikt nie sprzeda wiec przynajmniej 50tys czy 100tys dajesz za nic. A budując od podstaw, zawsze możesz na czymś zaoszczędzić. Często sama widzę, że tu cegły tańsze, tam beton niedrogi, gdzie indziej okna w promocji. Słuchaj a nie mówię już o satysfakcji jaką masz z tego domku. Wszystko ma swoje plusy i minusy, rzecz oczywista. Wypisz za i przeciw i zdecyduj. Życzę powodzenia! :)

Ps.Koszty mojego domu jak chcesz podam na priv bo to jednak sprawa prywatna, ale ja mam maliznę więc nie wiem czy byłbyś zainteresowany ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-18 11:33 przez czokoszok1992.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 23:49:19

W moim przypadku sytuacja wyglądała tak, że sam remont mieszkania "wedle własnego upodobania" zajęło bardzo dużo czasu. Możesz też wybudować dom i na koniec wcale nie będziesz z tego zadowolona. Za dom w surowym stanie kupisz mieszkanie w drogiej dzielnicy.

Budowa czy zakup domu?

21 wrz 2016 - 09:43:34

wiesz co koszty na pewno nie małe przy budowie domu .
W blokach czy w apartamentach masz o tyle wygodnie że wychodzisz wyjeżdzasz i nie musisz się martwic że ktoś czy szyby powybija albo się włamie.
Następna sprawa koszty ogrzewania ,konserwacja różne przeróżne naprawy ci odpadają mając mieszkanie a nie dom . To jednak cięzki kawałek chleba utrzymać dom .

Budowa czy zakup domu?

26 wrz 2016 - 09:20:34

Mówimy o budowie domu, a nie mówimy o tym, że trzeba jeszcze mieć działkę na ten dom. jak masz działkę - to pół jak nie większość sukcesu. A jak masz działkę w prostokącie i kwadracie dość dużą - to w zasadzie jesteś farciarzem. Działki też są drogie a do tego i dochodzi odpowiednia lokalizacja. Więc jak nie masz działki to odpuść sobie i kup apartament w cenie działka+dom. :)

Budowa czy zakup domu?

26 wrz 2016 - 09:51:38

@czokoszok1992, mogłabyś pokazać projekt swojego domu? Ciekawa jestem również kosztów :) (napiszesz na priv? :)) Też planuję budowę małego domku, zakochałam się w loftach, ale nie takich ogromnych, tylko malutkich, trochę jak kurnik :D




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-26 09:53 przez grysik.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

Budowa czy zakup domu?

28 wrz 2016 - 20:15:22

Teraz z mężem stoimy własnie przed tym dylematem. Jednak wszystko mówi za tym, że wybudowanie domu wyjdzie szybciej i taniej. No i można sobie wybudować taki dom, jaki będziemy chcieli.

Budowa czy zakup domu?

28 wrz 2016 - 21:45:08

Cytat
grysik
@czokoszok1992, mogłabyś pokazać projekt swojego domu? Ciekawa jestem również kosztów :) (napiszesz na priv? :)) Też planuję budowę małego domku, zakochałam się w loftach, ale nie takich ogromnych, tylko malutkich, trochę jak kurnik :D

[attachment 992953 loft-bedroom-design30.jpg]
[attachment 992954 bes-small-apartments-designs-ideas-image-7.jpg]
odezwij się na priv to Ci podeślę :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

Budowa czy zakup domu?

17 paź 2016 - 18:36:14

Jeśli poszukujesz firmy, która postawi Ci dom pod klucz, to polecam firmę Fachman, która ma siedzibę w Mielcu ale działa na terenie całego podkarpacia. Stawiają domy pod klucz, wykańczają, tworzą także projekty, więc wszystko w jednym miejscu. Polecam zajrzeć na ich stronę i poczytać, zapoznać się ze szczegółami ich oferty.

Budowa czy zakup domu?

21 paź 2016 - 14:01:39

Jeżeli już budujecie własny dom to warto jest zainteresować się np. technologią skandynawską lub budową domów z bali :)

Budowa czy zakup domu?

21 paź 2016 - 15:08:18

powiem tak, projekt sam w sobie jest "bogaty" chodzi o to ,że bryła domu jest skomplikowana a kolejna rzecz to fakt że dom posiada wiele okien, w tym narożne( mega drogie) do tego reszta okien jest w nie typowych wymiarach(a to kosztuje). Sama jestem w trakcie budowy domu i polecam Ci budować dom od podstaw, bo zakup gotowego domu to kiepski pomysł z tego względu że fachowcy oszukują na materiałach....wiem bo mój tata i mój teść to budowlańcy i często opowiadają jak się buduje......a potem jest jak jest że wilgoć wchodzi albo że ściany pękają. Jeśli chcesz zaoszczędzić na budowie domu wiem że głupio to brzmi ale chodzi mi o to ze inwestycja może być tańsza gdy wybierzecie mniej skomplikowaną bryłę, do tego mniej okien i w standardowych rozmiarach, kolejna rzecz to dach najlepiej prosty dwu spadowy u was akurat taki był..... naprawdę warto to dobrze przemyślec.......acha i jeszcze kolejna rzecz, budując dom z poddaszem decydujesz się na dwie łazienki, no cóż ich urządzenie też będzie kosztować :) pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

23 paź 2016 - 17:23:48

budowa domu to niestety trudna sprawa, i przyznam ze jak przeczytałam post ostatni to motywacja spada...;) tyle tzreba wziąć pod uwagę, wiedziec...miec dobra ekipę...ja narazie wraz z mezem chcemy jeszcze w tym roku fundamnte..jeśli nam pogoda pozwoli...i szybciutko musimy znaleźć producenta odpowiedniego betonu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-09 11:37 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak zapobiec przeciążeniom instalacji