Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

27 cze 2016 - 10:19:43

Witajcie!
Niedługo zamierzamy wynająć jakieś małe mieszkanko. Niestety jestem kompletnie zielona w kwestii ogrzewania mieszkań - czy któraś z Was byłaby na tyle uprzejma, by mnie przez to przeprowadzić? :) Jakie wybrać ogrzewanie, by nas rachunki nie zjadły, szczególnie zimą?
Ogrzewanie miejskie, gazowe, miejskie gazowe, centralne ogrzewanie, elektryczne... Spotykam coraz więcej określeń. Czym to wszystko się różni i czego się wystrzegać?Czy jeśli w ogłoszeniu jest napisane, że ogrzewanie jest wliczone w czynsz (czasami jest napisane, że wliczona jest zaliczka na ogrzewanie), to po jakimś okresie czasu przyjdą co do tego wyrównania do zapłaty?

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

07 lip 2016 - 19:21:00

wegiel odpada, eco grozek podobnie, moze poszukaj ofert związanych z ogrzewaniem gazowym?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

07 lip 2016 - 22:45:08

Najlepiej jak będzie miejskie ogrzewanie, opłaty zimą niewiele wzrosną w porównaniu do lata i problem z głowy;)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

28 lip 2016 - 16:23:42

i jak, orientowałaś się o ogrzewaniu gazem? Zebrałaś jakies oferty?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 sie 2016 - 15:16:57

W kwestii ogrzewania: Czy ktoś może orientuje się jak wygląda sprawa z piecami w Krakowie? Słyszałam, że miasto dopłaca do wymiany nieekologicznych pieców? Czy to prawda?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

16 wrz 2016 - 08:34:19

ale piszesz wyrażnie ze wynajmujesz mieszkanie
najpierw porozmawiaj z właścicielami pomimo ze ty będzies zza to płaćić i tak bez ich zgody nic nie możesz robić bo to nie jest twoja własnośc

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

16 wrz 2016 - 14:27:24

Jestem zwolenniczką ogrzewania elektrycznego :)

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

21 wrz 2016 - 09:29:36

mimo wszystko wybrałabym gazowe..

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 paź 2016 - 16:48:52

Cytat
Kat_Kat_Kat
Tak, dopłacają do wymiany. Ja jestem spod Krakowa, dlatego znam sytuację i sama też jednak stawiam na bardziej ekologiczne rozwiązania. My dzierżawimy zbiornik gazu LPG od Amerigas, a potem całkiem na gaz przechodzimy, jak nas podłączą do siec. W tych okolicach to ważne, żeby nie dokładać zanieczyszczeń do atmosfery.

napisz mi coś więcej na temat tej firmy. od kiedy z nią współpracujesz? Masz naziemny, czy podziemny zbiornik?

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 paź 2016 - 19:09:54

Cytat
maalwinnkaa
mimo wszystko wybrałabym gazowe..

Gazowe wygodniejsze zdecydowanie. W Amerigasie można wybrać czy chcemy zbiornik podziemny czy naziemny. Co do warunków to najlepiej dzwonić do źródła:)

niezweryfikowana
Posty: 44
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

26 paź 2016 - 22:55:03

Cytat
nejtan
napisz mi coś więcej na temat tej firmy. od kiedy z nią współpracujesz? Masz naziemny, czy podziemny zbiornik?


Zbiornik mamy od 1,5 roku. Naziemny, w naszej sytuacji było to optymalne, bo mamy dość dużo miejsca za domem, a do tego nie chcieliśmy bawić się w kopanie. Chociaż jak z nimi rozmawialiśmy to obie opcje wydają się wygodne. Tankowaliśmy do tej pory 3 razy, zbiornik ma 2700 litrów, takie szczegóły w sumie zna mój mąż bardziej. Ja wiem tyle, że wynosi nas to taniej niż jakbyśmy inwestowali w inne metody ogrzewania, mniej zachodu, bo nie chodzimy do pieca i kontrola techniczna też jest po stronie Amerigasu, więc jesteśmy zadowoleni :)

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

27 paź 2016 - 07:14:46

Ja tez jestem zadowolona. Ale warunki dostaliśmy dobre, umowy sie trzymamy. Wszystko jest ok. A rozwiązanie mega wygodne i ciepło w domu:)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

31 paź 2016 - 17:59:58

w domu to mamy ogrzewanie centralne, palimy pelletem w kotłe. No ale w bloku jak mieszkasz to może elektryczne i druga taryfę weź. My tak początkowo mielismy nim kupiliśmy kocioł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-21 12:37 przez moderator.

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

04 lis 2016 - 10:21:48

Myślę, że najczęściej spotykanym rodzajem ogrzewania w mieszkaniach jest po prostu ogrzewanie miejskie. W kamienicach w centrum miasta spotyka się też elektryczne. Najwygodniejsze jest elektryczne, no ale to drogi biznes.

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

21 lis 2016 - 12:28:32

A da się to zrobić w mieszkaniu podchodzącym pod spółdzielnię?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Budowa czy zakup domu?