Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

tabernakula sklep

11 minut temu

zakupy internetowe

36 minut temu

Budowa domu

40 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

27 cze 2016 - 10:19:43

Witajcie!
Niedługo zamierzamy wynająć jakieś małe mieszkanko. Niestety jestem kompletnie zielona w kwestii ogrzewania mieszkań - czy któraś z Was byłaby na tyle uprzejma, by mnie przez to przeprowadzić? :) Jakie wybrać ogrzewanie, by nas rachunki nie zjadły, szczególnie zimą?
Ogrzewanie miejskie, gazowe, miejskie gazowe, centralne ogrzewanie, elektryczne... Spotykam coraz więcej określeń. Czym to wszystko się różni i czego się wystrzegać?Czy jeśli w ogłoszeniu jest napisane, że ogrzewanie jest wliczone w czynsz (czasami jest napisane, że wliczona jest zaliczka na ogrzewanie), to po jakimś okresie czasu przyjdą co do tego wyrównania do zapłaty?

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

07 lip 2016 - 19:21:00

wegiel odpada, eco grozek podobnie, moze poszukaj ofert związanych z ogrzewaniem gazowym?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

07 lip 2016 - 22:45:08

Najlepiej jak będzie miejskie ogrzewanie, opłaty zimą niewiele wzrosną w porównaniu do lata i problem z głowy;)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

28 lip 2016 - 16:23:42

i jak, orientowałaś się o ogrzewaniu gazem? Zebrałaś jakies oferty?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 sie 2016 - 15:16:57

W kwestii ogrzewania: Czy ktoś może orientuje się jak wygląda sprawa z piecami w Krakowie? Słyszałam, że miasto dopłaca do wymiany nieekologicznych pieców? Czy to prawda?

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

16 wrz 2016 - 08:34:19

ale piszesz wyrażnie ze wynajmujesz mieszkanie
najpierw porozmawiaj z właścicielami pomimo ze ty będzies zza to płaćić i tak bez ich zgody nic nie możesz robić bo to nie jest twoja własnośc

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

16 wrz 2016 - 14:27:24

Jestem zwolenniczką ogrzewania elektrycznego :)

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

21 wrz 2016 - 09:29:36

mimo wszystko wybrałabym gazowe..

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 paź 2016 - 16:48:52

Cytat
Kat_Kat_Kat
Tak, dopłacają do wymiany. Ja jestem spod Krakowa, dlatego znam sytuację i sama też jednak stawiam na bardziej ekologiczne rozwiązania. My dzierżawimy zbiornik gazu LPG od Amerigas, a potem całkiem na gaz przechodzimy, jak nas podłączą do siec. W tych okolicach to ważne, żeby nie dokładać zanieczyszczeń do atmosfery.

napisz mi coś więcej na temat tej firmy. od kiedy z nią współpracujesz? Masz naziemny, czy podziemny zbiornik?

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

11 paź 2016 - 19:09:54

Cytat
maalwinnkaa
mimo wszystko wybrałabym gazowe..

Gazowe wygodniejsze zdecydowanie. W Amerigasie można wybrać czy chcemy zbiornik podziemny czy naziemny. Co do warunków to najlepiej dzwonić do źródła:)

niezweryfikowana
Posty: 44
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

26 paź 2016 - 22:55:03

Cytat
nejtan
napisz mi coś więcej na temat tej firmy. od kiedy z nią współpracujesz? Masz naziemny, czy podziemny zbiornik?


Zbiornik mamy od 1,5 roku. Naziemny, w naszej sytuacji było to optymalne, bo mamy dość dużo miejsca za domem, a do tego nie chcieliśmy bawić się w kopanie. Chociaż jak z nimi rozmawialiśmy to obie opcje wydają się wygodne. Tankowaliśmy do tej pory 3 razy, zbiornik ma 2700 litrów, takie szczegóły w sumie zna mój mąż bardziej. Ja wiem tyle, że wynosi nas to taniej niż jakbyśmy inwestowali w inne metody ogrzewania, mniej zachodu, bo nie chodzimy do pieca i kontrola techniczna też jest po stronie Amerigasu, więc jesteśmy zadowoleni :)

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

27 paź 2016 - 07:14:46

Ja tez jestem zadowolona. Ale warunki dostaliśmy dobre, umowy sie trzymamy. Wszystko jest ok. A rozwiązanie mega wygodne i ciepło w domu:)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

31 paź 2016 - 17:59:58

w domu to mamy ogrzewanie centralne, palimy pelletem w kotłe. No ale w bloku jak mieszkasz to może elektryczne i druga taryfę weź. My tak początkowo mielismy nim kupiliśmy kocioł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-21 12:37 przez moderator.

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

04 lis 2016 - 10:21:48

Myślę, że najczęściej spotykanym rodzajem ogrzewania w mieszkaniach jest po prostu ogrzewanie miejskie. W kamienicach w centrum miasta spotyka się też elektryczne. Najwygodniejsze jest elektryczne, no ale to drogi biznes.

Jakie ogrzewanie mieszkania wybrać?

21 lis 2016 - 12:28:32

A da się to zrobić w mieszkaniu podchodzącym pod spółdzielnię?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Budowa czy zakup domu?