Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

regularne posiłki

32 minut temu

dieta organizacja

46 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

18 kwi 2016 - 19:51:11

Macie kominek? My nad kominkiem zastanawiamy się, ale jest on kosztowny. Czy rzeczywiście da się nim ogrzać cały dom?

Czym palicie w kominku?

18 kwi 2016 - 20:08:03

nie ładuj sie w kominek do ogrzewania całego domu. to błąd i to duży. nawet jeżeli uda ci się ogrzać cały dom to po pierwsze masz kotłownię w salonie a nie jest to dobre rozwiązanie. Po drugie nie masz stałej temperatury tylko albo gorąco albo się powoli wyziębia. w nocy musisz dokładać. Wyjedziesz na kilka dni porażka. bazowanie na samym kominku to ciągłe malowanie i latanie ze szczotką. NIE.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 13:14:15

Czyli lepiej postawić np na gazowe, bo mam wtedy stała temperaturę w domu i nie muszę dokładać do pieca.

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 18:30:01

gazowe na pewno jest ekologiczne, sama ogrzewam gazem lpg, mam zbiornik z amerigasu, moze kojarzysz, bo widzialam, ze ostatnio reklama leciala w tv, w kazdym badz razie, oplaty sa stale, a ciebie nie intresuje ani czyszczenie zbiornika, ani jego obsługa, ani dostawy, bo to jest po stronie firmy. U nas ze wzgledu na to, ze nie mamy dostepu do gazociagów

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 19:51:11

Nie mam kominka, aczkolwiek przebywałam u innych którzy mieli kominek i tak jak tam wyżej napisała. Nie ma stałej temperatury i ciepło masz na początku, a później robi się coraz chłodniej i znowu musisz latać by nagrzać.
Np. u mojego faceta to do kominka wrzucali na noc i było duszno, a rano jak się wstawało kominek zgasł i ciężko się wstawało bo było mega zimno.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 14:29:42

Ja też mam do was pytanie dotyczące kominków. Mógłby mi ktoś polecić stronkę, która zajęłaby się wymianą drzwiczek do mojego kominka? Niestety mąż w szpitalu więc tego nie zrobi i muszę się jak najszybciej tym zająć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-07 20:22 przez moderator.

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:27:52

Kominek fajny ale tylko kiedy sie na niego patrzy bo w innym wypadku bieganina ze szczotka, nie mowie juz o niebezpieczeństwie poparzenia przez małe dzieci. Tylko w amerykańskich filmach kominki sa wspaniałe ;)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:42:07

Ja mam kominek, palę drewnem brzozowym, domu całego nie ogrzewa chociaż można było tak zrobić (mam centralne i piec w podpiwniczeniu), nie ma problemu z czyszczeniem, i są "bramki" zabezpieczające przed dziećmi, my nie musieliśmy montować dzieci czuły respekt od początku:)ale wiem że kominki sprawdzają się również przy ogrzewaniu całego domu, tylko zależy jak jest duży:)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:56:45

Przed przeprowadzką miałam kominek i ogrzewanie centralne. Wieczorem paliliśmy w kominku drewnem, a centralne ustawialiśmy na czas np. ogrzewanie włączało się o 3-4 rano i grzało przez 4h aż wszyscy opuszczą dom. Także nie odczuwaliśmy efektu wyziębienia z rana. Oczywiście kominek to dodatkowa praca, ale klimatu i ciepła nie zastąpi nic :)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 16:29:19

jak jest kominek z płaszczem wodnym to ogrzeje cały dom

Czym palicie w kominku?

19 paź 2017 - 13:29:10

A co sądzicie, żeby poszukać informacji na ten temat w Internecie. Wydaje mi się, że tam się zawsze da znaleźć coś ciekawego i sprawdzonego :)

Czym palicie w kominku?

19 paź 2017 - 15:00:17

Cytat
agata74
jak jest kominek z płaszczem wodnym to ogrzeje cały dom

pod warunkiem że nie jest jedynym źródłem ciepła. Instalacja centralnego ogrzewania musi być wyposażona jeszcze w dodatkowe źródło ciepła. Wymagają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy.
-Potrzebuje stałej obsługi.
-Wymaga przygotowania i składowania odpowiedniej ilości opału.
-Za kominek z płaszczem wodnym trzeba najczęściej zapłacić dwukrotnie więcej niż za wkład tradycyjny.
-Trudniejszy w montażu.

Czym palicie w kominku?

03 lis 2017 - 20:23:41

Ja jestem mniej więcej tego samego zdania co mój poprzednik. Nic dodać, nic ująć.

Czym palicie w kominku?

07 lis 2017 - 09:04:44

Kominek ma swój klimat, ale czy da na pewno radę ogrzać cały dom? Mimo wszystko chciałabym mieć w domu kominek.

Czym palicie w kominku?

14 lis 2017 - 14:48:14

My w kominku palimy drewnem dębowym i brzozowym. Należy wybierać drewno twarde bo ono charakteryzuje się większa kalorycznością. Sosną nie są się utrzymać wysokiej temperatury. Tutaj jest trochę na ten temat: http://budujesz.info/artykul/jakie-drewno-kominkowe-warto-wybrac,1192.html Kominek na gaz nie daje takiego klimatu jak te opalane drewnem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co powinno być w waszym wymarzonym mieszkaniu?