Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

operacja oczu

8 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

18 kwi 2016 - 19:51:11

Macie kominek? My nad kominkiem zastanawiamy się, ale jest on kosztowny. Czy rzeczywiście da się nim ogrzać cały dom?

Czym palicie w kominku?

18 kwi 2016 - 20:08:03

nie ładuj sie w kominek do ogrzewania całego domu. to błąd i to duży. nawet jeżeli uda ci się ogrzać cały dom to po pierwsze masz kotłownię w salonie a nie jest to dobre rozwiązanie. Po drugie nie masz stałej temperatury tylko albo gorąco albo się powoli wyziębia. w nocy musisz dokładać. Wyjedziesz na kilka dni porażka. bazowanie na samym kominku to ciągłe malowanie i latanie ze szczotką. NIE.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 13:14:15

Czyli lepiej postawić np na gazowe, bo mam wtedy stała temperaturę w domu i nie muszę dokładać do pieca.

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 18:30:01

gazowe na pewno jest ekologiczne, sama ogrzewam gazem lpg, mam zbiornik z amerigasu, moze kojarzysz, bo widzialam, ze ostatnio reklama leciala w tv, w kazdym badz razie, oplaty sa stale, a ciebie nie intresuje ani czyszczenie zbiornika, ani jego obsługa, ani dostawy, bo to jest po stronie firmy. U nas ze wzgledu na to, ze nie mamy dostepu do gazociagów

Czym palicie w kominku?

22 maj 2016 - 19:51:11

Nie mam kominka, aczkolwiek przebywałam u innych którzy mieli kominek i tak jak tam wyżej napisała. Nie ma stałej temperatury i ciepło masz na początku, a później robi się coraz chłodniej i znowu musisz latać by nagrzać.
Np. u mojego faceta to do kominka wrzucali na noc i było duszno, a rano jak się wstawało kominek zgasł i ciężko się wstawało bo było mega zimno.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 14:29:42

Ja też mam do was pytanie dotyczące kominków. Mógłby mi ktoś polecić stronkę, która zajęłaby się wymianą drzwiczek do mojego kominka? Niestety mąż w szpitalu więc tego nie zrobi i muszę się jak najszybciej tym zająć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-07 20:22 przez moderator.

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:27:52

Kominek fajny ale tylko kiedy sie na niego patrzy bo w innym wypadku bieganina ze szczotka, nie mowie juz o niebezpieczeństwie poparzenia przez małe dzieci. Tylko w amerykańskich filmach kominki sa wspaniałe ;)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:42:07

Ja mam kominek, palę drewnem brzozowym, domu całego nie ogrzewa chociaż można było tak zrobić (mam centralne i piec w podpiwniczeniu), nie ma problemu z czyszczeniem, i są "bramki" zabezpieczające przed dziećmi, my nie musieliśmy montować dzieci czuły respekt od początku:)ale wiem że kominki sprawdzają się również przy ogrzewaniu całego domu, tylko zależy jak jest duży:)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 15:56:45

Przed przeprowadzką miałam kominek i ogrzewanie centralne. Wieczorem paliliśmy w kominku drewnem, a centralne ustawialiśmy na czas np. ogrzewanie włączało się o 3-4 rano i grzało przez 4h aż wszyscy opuszczą dom. Także nie odczuwaliśmy efektu wyziębienia z rana. Oczywiście kominek to dodatkowa praca, ale klimatu i ciepła nie zastąpi nic :)

Czym palicie w kominku?

07 maj 2017 - 16:29:19

jak jest kominek z płaszczem wodnym to ogrzeje cały dom

Czym palicie w kominku?

19 paź 2017 - 13:29:10

A co sądzicie, żeby poszukać informacji na ten temat w Internecie. Wydaje mi się, że tam się zawsze da znaleźć coś ciekawego i sprawdzonego :)

Czym palicie w kominku?

19 paź 2017 - 15:00:17

Cytat
agata74
jak jest kominek z płaszczem wodnym to ogrzeje cały dom

pod warunkiem że nie jest jedynym źródłem ciepła. Instalacja centralnego ogrzewania musi być wyposażona jeszcze w dodatkowe źródło ciepła. Wymagają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy.
-Potrzebuje stałej obsługi.
-Wymaga przygotowania i składowania odpowiedniej ilości opału.
-Za kominek z płaszczem wodnym trzeba najczęściej zapłacić dwukrotnie więcej niż za wkład tradycyjny.
-Trudniejszy w montażu.

Czym palicie w kominku?

03 lis 2017 - 20:23:41

Ja jestem mniej więcej tego samego zdania co mój poprzednik. Nic dodać, nic ująć.

Czym palicie w kominku?

07 lis 2017 - 09:04:44

Kominek ma swój klimat, ale czy da na pewno radę ogrzać cały dom? Mimo wszystko chciałabym mieć w domu kominek.

Czym palicie w kominku?

14 lis 2017 - 14:48:14

My w kominku palimy drewnem dębowym i brzozowym. Należy wybierać drewno twarde bo ono charakteryzuje się większa kalorycznością. Sosną nie są się utrzymać wysokiej temperatury. Tutaj jest trochę na ten temat: http://budujesz.info/artykul/jakie-drewno-kominkowe-warto-wybrac,1192.html Kominek na gaz nie daje takiego klimatu jak te opalane drewnem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co powinno być w waszym wymarzonym mieszkaniu?