Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 262
Ostrzeżenia: 1/5

Czy można samemu zmienić plan domu?

23 mar 2016 - 09:49:48

Dziewczyny jak to jest,chce kupić plan ale żaden nie spełnia moich oczekiwań na 100%.Czy mogę sama pozmieniać środek?czy do tego potrzeby już jest architekt?

Czy można samemu zmienić plan domu?

23 mar 2016 - 10:44:45

architekt wprowadza wszelkie zmiany w projekcie. Jeżeli żaden Ci się nie spodobał najlepiej zrobić projekt indywidualny. My tak robiliśmy i jesteśmy zadowoleni:)

Czy można samemu zmienić plan domu?

23 mar 2016 - 10:53:15

Każdy projekt chroniony jest prawami autorskimi i zmian może dokonywać tylko autor.Czyli zmiany wprowadzane bez wiedzy architekta-twórcy są niezgodne z prawem (karalne). Również proponuję skorzystać z projektu indywidualnego

Czy można samemu zmienić plan domu?

23 mar 2016 - 11:00:01

Na Twoją prośbę architekt może zrobić niewielkie zmiany w projekcie, bez konieczności robienia od nowa indywidualnego projektu. Zapytaj o taką możliwość przed zakupem.

Czy można samemu zmienić plan domu?

07 kwi 2016 - 22:22:58

Obecnie na rynku są gotowe projekty domów. Trzeba sprawdzić czy biuro architektoniczne pozwala na dokonanie zmian, do projektu dołączone jest wtedy oświadczenie projektanta. Oczywiście zmiany nie mogą być drastyczne, wszystko musi być zgodnie z techniką budowlaną. Ja w gotowym projekcie zmieniałam 2 okna, przebiłam ścianę działową, dorobiłam balkon, powiększyłam taras, garaż zamieniłam na pralnię. Oczywiście wszelkie zmiany muszą być naniesione przez architekta przed złożeniem projektu do pozwolenia na budowę.Pomimo zmian w moim projekcie wyszło taniej niż projekt indywidualny na zamówienie.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 6/5

Czy można samemu zmienić plan domu?

31 lip 2016 - 11:36:39

Spokojnie, architekt w większości przypadków może wprowadzić zmiany w projekcie. My w projekcie zmienialiśmy ustawienie ścianek działowych. Mamy też wątpliwości co do ostatecznego kształtu garażu. Chyba go jednak powiększymy i zainwestujemy w automatykę do bram z <moderacja-spam> . Jeszcze tylko muszę przekonać męża do tego pomysłu, ale chyba nie będzie z tym problemu, on lubi takie nowoczesne rozwiązania ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

Czy można samemu zmienić plan domu?

23 wrz 2016 - 21:20:06

Tak jak dziewczyny pisały wyzej, gotowe projekty są zwykle chronione prawami autorskimi, ale jakieś drobne zmiany są w nich możliwe. A skąd masz projekt? Może warto sprawdzić w miejscu zakupu. My swój projekt kupowaliśmy na <moderacja-spam> i tam jest dość rozbudowana lista elementów, które można zmienić bezpłatnie, lub płatnie. Bez zgody autora projektu można między innymi zmieniać ścianki działowe, ale na przykład zmian w elewacji już nie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:46 przez moderator.

Czy można samemu zmienić plan domu?

26 wrz 2016 - 09:13:58

Ja też polecam indywidualny projekt. Pełna swoboda (ograniczona oczywiście prawami fizyki) i możesz sobie poszaleć z rozmieszczeniem pokoi, ilością łazienek. Gotowe projekty są może i tańsze, ale rzadko zdarza się, aby wszystko nam pasowało. No i jeżeli planujesz dom z podpiwniczeniem to gotowych projektów tutaj jest jak na lekarstwo.

Czy można samemu zmienić plan domu?

07 gru 2016 - 13:09:09

Wszystko zależy od tego jakie zmiany chcemy wprowadzić. Jeśli chodzi o projekty gotowe, to dzielą się one na istotne i nieistotne. Bardzo ciekawy artykuł na ten temat przeczytasz tutaj - <moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Czy można samemu zmienić plan domu?

11 sty 2017 - 22:53:17

My kupiliśmy gotowy za 2500 zł a sama adaptacja wyniosła nas 1500 zł plus zmiany 500 zł także w sumie wszystko razem wyszło nas 4500 zł, indywidualny pewnie wyszedłby podobnie. Trochę żałuję, bo zaoszczędziłoby nam to czasu, nerwów no i miałabym dom szyty na miarę. Obecnie jesteśmy na etapie budowy domu Fabia <moderacja-spam> oczywiście projekt zmieniony. Podniesiony o 3 pustaczki aby góra była mieszkalna:) oraz inne drobne zmiany.
Mam przy okazji pytanie odnośnie wyboru kominów. Chodzi o to jaki będzie najlepszy komin 6m z jedna wentylacja? do kominka z płaszczem wodnym?





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:47 przez moderator.

Czy można samemu zmienić plan domu?

13 lut 2017 - 13:54:09

Można samodzielnie, ale architekt i tak będzie musiał się pod tym podpisać.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

Czy można samemu zmienić plan domu?

20 mar 2017 - 14:05:30

Dokładnie tak. Można zmienić układ pomieszczeń, ich wielkość lub przeznaczenie. Tylko taki zmieniony projekt musi spełniać wszystkie warunki techniczne wymagane przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Wiem,bo u mnie dom budowała firma Fachman z Mielca i oni pomogli mi dostosować projekt do naszych oczekiwań. Firma jest profesjonalna i jakby ktoś szukał takiej, która postawi mu dom od A do Z, to polecam.

Czy można samemu zmienić plan domu?

19 paź 2017 - 13:26:09

Hm... A może lepiej byłoby zostawić ten temat specjalistom z tej dziedziny. Dzięki temu można osiągnąć naprawdę dużo lepsze rezultaty...

Czy można samemu zmienić plan domu?

03 lis 2017 - 20:21:43

Ja zawsze szukam odpowiedzi na takie pytanie wśród znajomych. To się z reguły dość dobrze opłaca :)

Czy można samemu zmienić plan domu?

07 lis 2017 - 09:05:15

Wszystko trzeba konsultować z architektem i to on z tego co wiem może dokonać ewentualnych poprawek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czujnik gazu