Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Budowa domu

10 minut temu

Projekt wnętrza

44 minut temu

usługi stomatologiczne

47 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Plisy czy rolety rzymskie?

14 lis 2017 - 13:52:18

Zdecydowanie rolety! Są dużo wygodniejsze. Poza tym jeśli ma się pochyłe okna, to tylko rolety dachowe, nic innego nie zda egzaminu.

Plisy czy rolety rzymskie?

25 lis 2017 - 13:26:06

Cześć. Ze swojej strony polecałabym jednak plisy bo świetnie trzymają się i okien dachowych i tych tradycyjnych i w moim przypadku super się sprawdzają - mam je od kilku miesięcy i żadnych awarii w przeszłości i w perspektywie kolejnych miesięcy też się nie zanosi :) zamawiałam na OslonyDoOkien.pl. Dodam że wcześniej miałam rolety ale sie zawiodłam. Moja koleżanka, która jest architektem zawsze powtarzała, że wszystko zależy od wystroju mieszkania. Nie wiem. U mnie lepiej sprawdzają się eleganckie plisy.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Plisy czy rolety rzymskie?

14 gru 2017 - 08:23:40

Rolety rzymskie są ładne, ale pamiętajcie,że pasują głównie do tradycyjnych wnętrz. Do tych nowoczesnych już średnio.
Za to plisy są o wiele bardziej uniwersalne bo pasują i do mieszkania tradycyjnego i do mieszkania nowoczesnego. Tak więc postawiłabym na plisy ( szczególnie,że są zwykle tańsze od rolet rzymskich).
<moderacja-reklama>
Tutaj wygląda to świetnie:




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-19 07:21 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

17 gru 2017 - 02:52:37

Ja też bym poleciła plisy. Kiedyś myliłam je z żaluzjami ale różnica jest ogromna. Dają więcej swobody w przysłanianiu i są bardzo wygodne w użyciu. Polecam.

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Plisy czy rolety rzymskie?

17 cze 2019 - 07:50:12

Fajnie wyglądaja te plisy jednak sama miałam troche obaw co do ich montażu. Mianowicie obawiałam sie ze będzie się na nich zbierał kurz. Miałam dość kiepskie doświadczenia z roletami w poprzednim mieszkaniu, które były bardzo problematyczne do czyszczenia tak wiec postanowiłam tym razem zainwestować w tradycyjne rolety :)
Mam rolety rzymskie, które są bardzo atrakcyjne jeśli chodzi o wygląd oraz o tkaninę. Wyglądają praktycznie tak samo jak firany.

Plisy czy rolety rzymskie?

17 cze 2019 - 15:38:11

ja jestem na etapie wymiany okien i do tego bede zakładac rolety ale takie na tzw. szynach ze roleta nie fruwa jak jest przeciag i wybrałam taki materiał ze od spodu ma kolor srebrny odbija promienie i ciepło

Plisy czy rolety rzymskie?

01 gru 2019 - 19:18:43

Z każdym dniem rzymskie zasłony stają się coraz bardziej popularne. I nie jest to zaskakujące, ponieważ prostota i funkcjonalność to podstawowe zasady, do których zmierza nowoczesność. Nadają się do prawie wszystkich stylów wnętrz: surowe linie i naturalne tkaniny idealnie pasują do minimalizmu, ale jeśli dodasz wystrój, wstawki, frędzle, sznurek, rzymska zasłona stanie się klasyczną ozdobą okna. Wykonane są z prawie wszystkich rodzajów tkanin. Ponieważ istnieją tysiące różnych tkanin, każda rzymska zasłona może stać się wyjątkowym elementem w twoim wnętrzu. Roleta może być wykonana z przezroczystych tkanin, takich jak organza i welon, lub może być ogólnie nieprzezroczysta za pomocą tkaniny zaciemniającej.

Polecam <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-15 17:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

13 lut 2020 - 11:16:00

Rolety rzymskie wyglądają bardzo fajnie, jednak nie ukrywam, że ogólnie <moderacja> pozwalają na zastosowanie ciekawych motywów graficznych w pomieszczeniach. Według mnie, nadal najlepszym rozwiązaniem są rolety dzień noc i to na nich skupiałbym największą uwagę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-15 17:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

24 mar 2020 - 10:27:42

oczywiście, że plisy ;) i to nie byle jakie bo Nafi są najlepsze. U nich idzie wysoka jakość w parze z przystępną ceną. No i jest ogromny wybór kolorów.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

Plisy czy rolety rzymskie?

12 lis 2020 - 11:25:47

A ja polecam minirolety. Miałam i rolety rzymskie i inne cuda, ale najbardziej odpowiadają mi minirolety. U Was też się sprawdzają?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Plisy czy rolety rzymskie?

20 lis 2020 - 08:04:34

Aktualnie roletę dzień i noc można zauważyć w prawie każdym oknie. Poza tym nie jest elegancka. Do salonu odpada!!! Aczkolwiek to kwestia gustu i wystroju całego salonu.

Sama zdecydowałam się u siebie na plisy. Rozwiazanie moim zdaniem bardziej oryginalne niż oklepane rolety dzień noc. Zamawiałam w lokalnej firmie i jestem zadowolona z ich wykonania.Samodzielne zamontowanie plis nigdy nie wyglada tak dobrze jak zrobi nam to firma. https://lublinrolety.pl/produkty/plisy/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-30 10:32 przez nataliii23.

Plisy czy rolety rzymskie?

26 wrz 2021 - 14:51:35

Plisy okienne - tylko i wyłącznie :) Sama mam je w całym domu i bardzo sobie chwalę. Są praktycznie i fajnie wyglądają w oknach. Jak coś to mam te z Nafi - polecam :)

Plisy czy rolety rzymskie?

16 lut 2022 - 10:13:45

Moim zdaniem plisy ładniej wyglądają. Tutaj na przykład - https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html są w naprawdę przeróżnych kolorach dostępne, a co za tym idzie można je super dopasować do wnętrza :)

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Plisy czy rolety rzymskie?

07 mar 2022 - 14:42:47

Rolety rzymskie. Najlepiej montowane w suficie - rozwiazanie jest najwygodniejsze jak również najmniej inwazyjne.

Miejsce zamontowania takiej rolety warto jest ukryć za zabudową karnisza, gotowe już wzmocnione zabudowy można zamówić w sieci, na przykład na tej stronie:
https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza

Osłona karnisza skorelowana ze sztukaterią jest ładną ozdobą wnętrza:


Plisy czy rolety rzymskie?

18 mar 2022 - 08:04:23

W pokoju u mnie na oknie wisi roleta harmonijka xd
Wolę plisy gdyż można je przesuwać od góry i dołu, są bardzo wygodne, funkcjonalne i nie zajmuja dużo przestrzeni jako że są przymocowane przy samej szybie.
Kupowałam w tym sklepie https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane w kolorze fioletowym

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

drukarka do domu