Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

sklep detailingowy

19 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Plisy czy rolety rzymskie?

14 lis 2017 - 13:52:18

Zdecydowanie rolety! Są dużo wygodniejsze. Poza tym jeśli ma się pochyłe okna, to tylko rolety dachowe, nic innego nie zda egzaminu.

Plisy czy rolety rzymskie?

25 lis 2017 - 13:26:06

Cześć. Ze swojej strony polecałabym jednak plisy bo świetnie trzymają się i okien dachowych i tych tradycyjnych i w moim przypadku super się sprawdzają - mam je od kilku miesięcy i żadnych awarii w przeszłości i w perspektywie kolejnych miesięcy też się nie zanosi :) zamawiałam na OslonyDoOkien.pl. Dodam że wcześniej miałam rolety ale sie zawiodłam. Moja koleżanka, która jest architektem zawsze powtarzała, że wszystko zależy od wystroju mieszkania. Nie wiem. U mnie lepiej sprawdzają się eleganckie plisy.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Plisy czy rolety rzymskie?

14 gru 2017 - 08:23:40

Rolety rzymskie są ładne, ale pamiętajcie,że pasują głównie do tradycyjnych wnętrz. Do tych nowoczesnych już średnio.
Za to plisy są o wiele bardziej uniwersalne bo pasują i do mieszkania tradycyjnego i do mieszkania nowoczesnego. Tak więc postawiłabym na plisy ( szczególnie,że są zwykle tańsze od rolet rzymskich).
<moderacja-reklama>
Tutaj wygląda to świetnie:




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-19 07:21 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

17 gru 2017 - 02:52:37

Ja też bym poleciła plisy. Kiedyś myliłam je z żaluzjami ale różnica jest ogromna. Dają więcej swobody w przysłanianiu i są bardzo wygodne w użyciu. Polecam.

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Plisy czy rolety rzymskie?

17 cze 2019 - 07:50:12

Fajnie wyglądaja te plisy jednak sama miałam troche obaw co do ich montażu. Mianowicie obawiałam sie ze będzie się na nich zbierał kurz. Miałam dość kiepskie doświadczenia z roletami w poprzednim mieszkaniu, które były bardzo problematyczne do czyszczenia tak wiec postanowiłam tym razem zainwestować w tradycyjne rolety :)
Mam rolety rzymskie, które są bardzo atrakcyjne jeśli chodzi o wygląd oraz o tkaninę. Wyglądają praktycznie tak samo jak firany.

Plisy czy rolety rzymskie?

17 cze 2019 - 15:38:11

ja jestem na etapie wymiany okien i do tego bede zakładac rolety ale takie na tzw. szynach ze roleta nie fruwa jak jest przeciag i wybrałam taki materiał ze od spodu ma kolor srebrny odbija promienie i ciepło

Plisy czy rolety rzymskie?

01 gru 2019 - 19:18:43

Z każdym dniem rzymskie zasłony stają się coraz bardziej popularne. I nie jest to zaskakujące, ponieważ prostota i funkcjonalność to podstawowe zasady, do których zmierza nowoczesność. Nadają się do prawie wszystkich stylów wnętrz: surowe linie i naturalne tkaniny idealnie pasują do minimalizmu, ale jeśli dodasz wystrój, wstawki, frędzle, sznurek, rzymska zasłona stanie się klasyczną ozdobą okna. Wykonane są z prawie wszystkich rodzajów tkanin. Ponieważ istnieją tysiące różnych tkanin, każda rzymska zasłona może stać się wyjątkowym elementem w twoim wnętrzu. Roleta może być wykonana z przezroczystych tkanin, takich jak organza i welon, lub może być ogólnie nieprzezroczysta za pomocą tkaniny zaciemniającej.

Polecam <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-15 17:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

13 lut 2020 - 11:16:00

Rolety rzymskie wyglądają bardzo fajnie, jednak nie ukrywam, że ogólnie <moderacja> pozwalają na zastosowanie ciekawych motywów graficznych w pomieszczeniach. Według mnie, nadal najlepszym rozwiązaniem są rolety dzień noc i to na nich skupiałbym największą uwagę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-15 17:01 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

24 mar 2020 - 10:27:42

oczywiście, że plisy ;) i to nie byle jakie bo Nafi są najlepsze. U nich idzie wysoka jakość w parze z przystępną ceną. No i jest ogromny wybór kolorów.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

Plisy czy rolety rzymskie?

12 lis 2020 - 11:25:47

A ja polecam minirolety. Miałam i rolety rzymskie i inne cuda, ale najbardziej odpowiadają mi minirolety. U Was też się sprawdzają?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Plisy czy rolety rzymskie?

20 lis 2020 - 08:04:34

Aktualnie roletę dzień i noc można zauważyć w prawie każdym oknie. Poza tym nie jest elegancka. Do salonu odpada!!! Aczkolwiek to kwestia gustu i wystroju całego salonu.

Sama zdecydowałam się u siebie na plisy. Rozwiazanie moim zdaniem bardziej oryginalne niż oklepane rolety dzień noc. Zamawiałam w lokalnej firmie i jestem zadowolona z ich wykonania.Samodzielne zamontowanie plis nigdy nie wyglada tak dobrze jak zrobi nam to firma. https://lublinrolety.pl/produkty/plisy/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-30 10:32 przez nataliii23.

Plisy czy rolety rzymskie?

26 wrz 2021 - 14:51:35

Plisy okienne - tylko i wyłącznie :) Sama mam je w całym domu i bardzo sobie chwalę. Są praktycznie i fajnie wyglądają w oknach. Jak coś to mam te z Nafi - polecam :)

Plisy czy rolety rzymskie?

16 lut 2022 - 10:13:45

Moim zdaniem plisy ładniej wyglądają. Tutaj na przykład - https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html są w naprawdę przeróżnych kolorach dostępne, a co za tym idzie można je super dopasować do wnętrza :)

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Plisy czy rolety rzymskie?

07 mar 2022 - 14:42:47

Rolety rzymskie. Najlepiej montowane w suficie - rozwiazanie jest najwygodniejsze jak również najmniej inwazyjne.

Miejsce zamontowania takiej rolety warto jest ukryć za zabudową karnisza, gotowe już wzmocnione zabudowy można zamówić w sieci, na przykład na tej stronie:
https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza

Osłona karnisza skorelowana ze sztukaterią jest ładną ozdobą wnętrza:


Plisy czy rolety rzymskie?

18 mar 2022 - 08:04:23

W pokoju u mnie na oknie wisi roleta harmonijka xd
Wolę plisy gdyż można je przesuwać od góry i dołu, są bardzo wygodne, funkcjonalne i nie zajmuja dużo przestrzeni jako że są przymocowane przy samej szybie.
Kupowałam w tym sklepie https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane w kolorze fioletowym

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

drukarka do domu