Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

Plisy czy rolety rzymskie?

21 mar 2016 - 12:19:31

Zależy mi na osłonięciu okien w salonie. Chcę je mocno zaciemnić, bo sa od strony południowej - myślałam o kolorze czarnym. Co wg Was lepiej się sprawdzi - rolety rzymskie z czarnym materiałem (zdjecie niżej) czy plisy z tkaniną? Doradzicie?



(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-05 10:53 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 5/5

Plisy czy rolety rzymskie?

30 mar 2016 - 14:04:37

Rolety wyglądają całkiem ciekawie. Na pewno jest to coś innego od wszechobecnych obecnie w mieszkaniach rolet dzień noc. Sama jakiś czas temu zamawiałam sobie nowe dekoracje okien ale zdecydowałam się na jeszcze coś innego. Konkretnie na plisy.Wygląda to podobnie jak na tym zdjęciu ale mam inny kolorek ( nie biały ale delikatnie kremowy);




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-29 14:49 przez moderator.

Plisy czy rolety rzymskie?

05 kwi 2016 - 10:51:47

A rolety typu dzień i noc? Patrząc na okna w moim bloku- 99% zamieszkałych mieszkań takie teraz ma. Ja wolę zwykle zasłony.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Plisy czy rolety rzymskie?

07 kwi 2016 - 19:48:08

Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałam jak te plisy z tkaniną wyglądają ;) Wujek Google pomógł i wydaje mi się, że lepsze będą rolety. Prezentują się o ciekawiej i nadają stylu oknom. Co do zaciemniania, ten czarny kolor będzie Ci współgrał z resztą, czy wybierasz go dlatego, że jest ciemny?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-29 14:50 przez moderator.

Plisy czy rolety rzymskie?

07 kwi 2016 - 19:59:44

są teraz rolety we wszystkich możliwych kolorach które nie przepuszczają światła słonecznego dostepne sa we wszytkich marketach budowlanych

Plisy czy rolety rzymskie?

07 kwi 2016 - 21:36:27

Moim zdaniem plisy okienne bardziej chronią przed słońcem i gapiami. Można je też regulować. Natomiast rolety rzymskie wyglądają przytulniej i sprawiają że nie jest tak pusto. Sama mam ten sam dylemat, chociaż u mnie brak sąsiadów i przechodniów, ale mam duże okna od strony południowej. Może spróbuj dopasować co bardziej Ci pasuje np. do mebli lub do wielkości pomieszczenia.

Plisy czy rolety rzymskie?

12 lip 2016 - 13:34:06

Mi się podobały rolety rzymskie ale mam nowoczesne mieszkanie i jednak srednio by mi do niego pasowały. Wybraliśmy plisy.

Mam u siebie takie kremowe pliski na miarę




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-29 14:50 przez moderator.

Plisy czy rolety rzymskie?

28 lis 2016 - 22:12:18

Cytat
agniecha733
Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałam jak te plisy z tkaniną wyglądają ;) Wujek Google pomógł i wydaje mi się, że lepsze będą rolety. Prezentują się o ciekawiej i nadają stylu oknom. Co do zaciemniania, ten czarny kolor będzie Ci współgrał z resztą, czy wybierasz go dlatego, że jest ciemny?
Mogę Ci polecić firmę, która szyje na zamówienie firany, zasłony i też rolety - http://ardeko24.pl/dekoracja-okien/rolety/rzymskie/. Oni pomogą dobrać Ci taką tkaninę, która niekoniecznie będzie ciemna, a po prostu o mniejszej przepuszczalności światła. Ja szyłam u nich zasłony do pokoju córki, klasa sama w sobie.

Piękne te rolety rzymskie z Ardeko. Same w sobie stanowią dekorację okna. Nie potrzeba już wieszać ani firan, ani zasłon. Niestety, żeby były idealnie dopasowane, trzeba zrobić na zamówienie. Inaczej nie będzie takiego efektu. Będą pasować do mojego salonu. Zamawiam jak już skończy się remont.

Plisy czy rolety rzymskie?

28 lis 2016 - 22:47:18

Roleta rzymska fajnie się prezentuje ale jeśli chcesz faktycznie aby było ciemno polecam klasyczne rolety w prowadnicy zaciemnienie 100% przy dobrym materiale



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-28 22:47 przez edekzkrainykredek2.

Plisy czy rolety rzymskie?

29 lis 2016 - 09:28:45

wole rolety , zalezy tez to gdzie mieszkamy .

Plisy czy rolety rzymskie?

30 lis 2016 - 15:05:23

rolety rzymskie są lepsze

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

23 mar 2017 - 02:40:32

Miałam ten sam problem, ale ostatecznie postawiłam na rolety ;) Są dużo wygodniejsze niż zasłony czy inne sposoby zasłaniania się przed światem ;) Ale zerknij tutaj <moderacja-link> zobaczysz porównania zasłon i pomoże Ci to podjąć decyzje :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-02 17:10 przez moderator.

Plisy czy rolety rzymskie?

23 mar 2017 - 08:40:17

zdecydowanie rolety plisy czyli inaczej werytikale to dla mnie styl biurowy no chyba ze ktos ma wielgachne okno 5-6 m to wtedy tak

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

21 sie 2017 - 12:12:39

Dużo zależy od klimatu mieszkaniu w którym mieszkasz. Plisy faktycznie nie będą pasowały do stylu np.vintage. U mnie akurat góruje styl nowoczesny, także plisy idealnie pasują do niego - wybrałam kolor orzecha. Zobacz sobie plisy te <moderacja-link>(Toruń).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-02 17:09 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Plisy czy rolety rzymskie?

02 lis 2017 - 15:46:07

Cześć,

Też zauważyłam, że wszyscy teraz używają tych rolet w pasy, troche wieje nudą, fajne były na początku ale jak u każdego do kogo idziemy z mężem w odwiedziny są rolety czasami nawet takie same to czar pryska.

A te rolety rzymskie? Przyznam, że wyglądają ciekawe. BTW. zawsze myślałam że rolety to taki prosty materiał a nie falowany - to mi bardziej przypomina zasłonę niż roletę :)

Ja jestem bardziej tradycjonalistką i wybieram albo klasyczniejsze żaluzje albo ładne <moderacja-reklama>, które nigdy nie stracą w moich oczach - oczwiście te ładne :)

A co do plis? no są funkcjonalne, zajmują mało miejsca i z tego co mi siostra wspominała to z ich praniem nie ma żadnego problemu ale to zależy jakiej jakości sie trafią. Unikałabym sieciówki i poszła do kogoś kto się zna na rzeczy. U mnie w sulejówku działa taki sklep: <moderacja-link>. Rzadko zaopatruje się w firany ale jak już się decyduje to u nich i nie tylko dlatego, że mam blisko ale z uwagi na dobrą jakość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-02 17:08 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projekt domu z rodzinki.pl