Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Warto adoptować szczeniaka?

18 sty 2016 - 15:11:40

Cześć. Zastanawiam się właśnie, czy adoptować pieska, czy może lepiej iść do hodowcy? Jakie jest Wasze zdanie? Z jednej strony u hodowcy drożej, ale z drugiej wiem co kupuję. A z kolei ze schroniska może pomóc jakiemuś potrzebującemu szczeniakowi... Jakie macie o tym zdanie? Z góry dzięki za rady... Jakieś ogłoszenia z tym związane są np. tutaj http://polskastrefa.pl/zwierzeta/psy/oddam_szczeniaka. Co o tym sądzicie?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-31 19:38 przez metalmessiah3.

Warto adoptować szczeniaka?

18 sty 2016 - 15:21:12

Cytat
metalmessiah3
Cześć. Zastanawiam się właśnie, czy adoptować pieska, czy może lepiej iść do hodowcy? Jakie jest Wasze zdanie? Z jednej strony u hodowcy drożej, ale z drugiej wiem co kupuję. A z kolei ze schroniska może pomóc jakiemuś potrzebującemu szczeniakowi... Jakie macie o tym zdanie? Z góry dzięki za rady...

Warto adoptować psa w każdym wieku :)
Przede wszystkim nie kieruj się tym, że u hodowcy drożej a adopcja jest za darmo. To zły sposób na podjęcie decyzji.
Co do hodowcy: jeżeli kupujesz w sprawdzonej! hodowli RODOWODOWEJ FCI (nie jakiegos zwiazku/stowarzyszenia "wesołego reksia";) to masz pewność "co" kupujesz. Jeżeli kupujesz psa od pierwszego lepszego "hodowcy" z allegro, olx czy innego portalu to nie masz takiej pewności :)
Szczeniąt, i w ogóle psów, jest niestety do adopcji cała masa. Warto dać jednemu z nich szansę. Jaka rasa Cię interesuje? Może dałoby radę znaleźć jakiegoś szczeniaka/młodzika w typie rasy, którą byś chciała mieć.

A i jeszcze jedno, bom zapomniała, starość nie radość, pamięć nie wieczność :)
Biorąc szczeniaka z hodowli lub ze schronika/DT i tak musisz się liczyć z tym, że będzie wymagać duuuużego nakładu pracy i czasu oraz nie do końca przespanych nocy. Ale posiadanie psa, najlepszego przyjaciela człowieka, to same szczęście i najlepsze co może człowieka spotkać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-18 15:40 przez mmka67.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 11:59:01

My naszego kochanego boksera Maxia wzięliśmy od ludzi z ogłoszenia w internecie.Nie chcieli go już i mieli zamiar oddac go do schroniska .Wzielismy go i nigdy nie żałowaliśmy .Był mądry wspaniały ,bardzo wierny wdzięczny i bardzo kochał dzieci .Pisze w czasie przeszłym, ponieważ umarł w zeszłym roku w wieku lat 10 scieciu.Mieliśmy go 7 lat .
Rasa bokser jest bardzo przyjazna do dzieci.Teraz mamy kundelka przygarnęliśmy go z ulicy ,włoczył się bezpański .Jest przekochany i nieważne że kundelek .

Kota mielismy również niestety nie zyje .Na zdjęciu z córka jak była malutka teraz chodzi do trzeciej klasy:)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-19 12:02 przez filipekkrol.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:08:41

Zdecydowanie lepiej adoptować :)
Swojego psa też przygarnęłam, jest kochany! To już staruszek, ale nie oddałabym go nikomu! Myślę, że lepiej uratować psa ze schroniska, niż płacić kilka stów lub tysięcy zł dla hodowcy.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:18:37

Dla mnie nieważne czy rasowy czy nie.Każdemu psiakowi trzeba dac szanse ,kochac go .Warto wziąsc ze schorniska pieska ,bo nie trzeba płącic a i piesek jest wdzięczny i wierny do końca zycia.

A napisze wam jeszcze nasza Tofi ,ta przygarnieta suczka z ulicy to jest tak zazdrosna o mojego męża że szok:) Jak tylko widzi, że kłądziemy się koło siebie i przytulamy to od razu wskakuje i pcha się ,wciska miedzy nami żeby tylko oddzielić.Jak mąz wraca z pracy to już czeka na niego i później cały czas koło niego:) Normalnie zazdrosna gorzej jak ja:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-19 12:21 przez filipekkrol.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:24:28

Ja bym wzięła ze schroniska. I w ogóle nie rozumiem pytania "czy warto?". Jeśli ktoś je sobie zadaje jako pierwsze powinien sobie zadać chyba pytanie czy wartościowe jest dla niego w ogóle posiadanie i opieka nad psem.
A jeśli kupisz u hodowcy to też wcale nie jest tak, że wiesz "co" kupujesz, bo psy tak jak ludzie mają różne charaktery/naturę, więc obojętnie skąd go weźmiesz nie przewidzisz do końca co z niego wyrośnie, ale bardzo dużo zależy od wychowania przyszłego właściciela czyli od Ciebie.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:32:15

Mąż mój pare miesięcy temy znalazł w pracy kociaka malutkiego bezdomnego .Wziął go i był przekochany nazwaliśmy go Filip .Niestety wyszedł raz i nie wrocił.Łaził sobie codziennie po ogrodzie ,po strychu i pewnego dnia już nie przyszedł.Prawdopodobnie albo go ktoś zabrał albo przejechało gdzies auto, lub zjadł gdzies u sąsiadow trucizne na szczury w szopie .

Natomiast moja tesciowa kupiła szczeniaka schitsu ,sory nie wiem jak to się pisze:) Dali za niego 400 zł i jest tez bardzo fajny.A zajmują się nim niczym dzieckiem ba bardziej nawet:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-19 12:36 przez filipekkrol.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:40:19

Cytat
meitar
Ja bym wzięła ze schroniska. I w ogóle nie rozumiem pytania "czy warto?". Jeśli ktoś je sobie zadaje jako pierwsze powinien sobie zadać chyba pytanie czy wartościowe jest dla niego w ogóle posiadanie i opieka nad psem.
A jeśli kupisz u hodowcy to też wcale nie jest tak, że wiesz "co" kupujesz, bo psy tak jak ludzie mają różne charaktery/naturę, więc obojętnie skąd go weźmiesz nie przewidzisz do końca co z niego wyrośnie, ale bardzo dużo zależy od wychowania przyszłego właściciela czyli od Ciebie.

No nie do końca. Kupując psa rasowego masz wyobrażenie o charakterze psa. Prawda, że wiele zależy od wychowania psa, ale niektórych cech charakteru nie przeskoczysz.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:43:52

Cytat
mmka67
Cytat
meitar
Ja bym wzięła ze schroniska. I w ogóle nie rozumiem pytania "czy warto?". Jeśli ktoś je sobie zadaje jako pierwsze powinien sobie zadać chyba pytanie czy wartościowe jest dla niego w ogóle posiadanie i opieka nad psem.
A jeśli kupisz u hodowcy to też wcale nie jest tak, że wiesz "co" kupujesz, bo psy tak jak ludzie mają różne charaktery/naturę, więc obojętnie skąd go weźmiesz nie przewidzisz do końca co z niego wyrośnie, ale bardzo dużo zależy od wychowania przyszłego właściciela czyli od Ciebie.

No nie do końca. Kupując psa rasowego masz wyobrażenie o charakterze psa. Prawda, że wiele zależy od wychowania psa, ale niektórych cech charakteru nie przeskoczysz.
Zgadzam się ,wiadomo ze pies jest taki jak się go wychowa aczkolwiek konkretne rasy maja konkretne cechy charakteru.Dlatego miedzy innymi pare lat temu zdecydowaliśmy się na boksera, ponieważ dowiedziałam się że są bardzo przyjazne dzieciom.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:44:30

Cytat
filipekkrol
Mąż mój pare miesięcy temy znalazł w pracy kociaka malutkiego bezdomnego .Wziął go i był przekochany nazwaliśmy go Filip .Niestety wyszedł raz i nie wrocił.Łaził sobie codziennie po ogrodzie ,po strychu i pewnego dnia już nie przyszedł.Prawdopodobnie albo go ktoś zabrał albo przejechało gdzies auto, lub zjadł gdzies u sąsiadow trucizne na szczury w szopie .

Natomiast moja tesciowa kupiła szczeniaka schitsu ,sory nie wiem jak to się pisze:) Dali za niego 400 zł i jest tez bardzo fajny.A zajmują się nim niczym dzieckiem ba bardziej nawet:)

shih tzu :) chociaż spotkałam się z właścicielami tej rasy, którzy mocno akcentowali SZIT I później dodawali cu.
No nie powiem, że pochwalam kupowanie psa "rasowego" z byle jakiej "hodowli", bo nie pochwalam.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:47:56

Ja kocham wszelkie pieski czy to rasowy czy nie czy z takiej hodowli czy takiej.Każdy, ale to każdy zasługuje na miłość i spokojne zycie.Nawet jeśli trzeba go po prostu kupic, to tez jak się ma pieniądze to warto dać jemu również szanse na godne życie.Nawet jeśli jest to jakas podejrzana hodowla.Cóż piesek winny taki sam jak inne.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:56:24

Cytat
filipekkrol
Ja kocham wszelkie pieski czy to rasowy czy nie czy z takiej hodowli czy takiej.Każdy, ale to każdy zasługuje na miłość i spokojne zycie.Nawet jeśli trzeba go po prostu kupic, to tez jak się ma pieniądze to warto dać jemu również szanse na godne życie.Nawet jeśli jest to jakas podejrzana hodowla.Cóż piesek winny taki sam jak inne.

Nie zrozumiałyśmy się :)
Zgadzam się- każde zwierze zasługuje na miłość. Nie potępiam ludzi, którzy kupują rasowe psy a ni nie jestem jakąś wariatką, która zmusza innych do adopcji. To jest wybór indywidualny. Ale potępiam kupowanie psów z pseudohodwli, bo ktoś chce mieć "rasowego" psa za małe pieniądze, nie patrząc na to co się dzieje w takich pseudohodowlach.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 12:58:19

Cytat
mmka67
Cytat
filipekkrol
Ja kocham wszelkie pieski czy to rasowy czy nie czy z takiej hodowli czy takiej.Każdy, ale to każdy zasługuje na miłość i spokojne zycie.Nawet jeśli trzeba go po prostu kupic, to tez jak się ma pieniądze to warto dać jemu również szanse na godne życie.Nawet jeśli jest to jakas podejrzana hodowla.Cóż piesek winny taki sam jak inne.

Nie zrozumiałyśmy się :)
Zgadzam się- każde zwierze zasługuje na miłość. Nie potępiam ludzi, którzy kupują rasowe psy a ni nie jestem jakąś wariatką, która zmusza innych do adopcji. To jest wybór indywidualny. Ale potępiam kupowanie psów z pseudohodwli, bo ktoś chce mieć "rasowego" psa za małe pieniądze, nie patrząc na to co się dzieje w takich pseudohodowlach.
Wiem wiem ja napisałam ogolnie ,nie że do ciebie.Wiem o co ci chodziło.No coz takie jest zycie niestety i takie hodowle .Ludzie je kupuja a wiec hodowcy je właśnie produkują ze tak okresle.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 13:01:25

Cytat
filipekkrol
Cytat
mmka67
Cytat
filipekkrol
Ja kocham wszelkie pieski czy to rasowy czy nie czy z takiej hodowli czy takiej.Każdy, ale to każdy zasługuje na miłość i spokojne zycie.Nawet jeśli trzeba go po prostu kupic, to tez jak się ma pieniądze to warto dać jemu również szanse na godne życie.Nawet jeśli jest to jakas podejrzana hodowla.Cóż piesek winny taki sam jak inne.

Nie zrozumiałyśmy się :)
Zgadzam się- każde zwierze zasługuje na miłość. Nie potępiam ludzi, którzy kupują rasowe psy a ni nie jestem jakąś wariatką, która zmusza innych do adopcji. To jest wybór indywidualny. Ale potępiam kupowanie psów z pseudohodwli, bo ktoś chce mieć "rasowego" psa za małe pieniądze, nie patrząc na to co się dzieje w takich pseudohodowlach.
Wiem wiem ja napisałam ogolnie ,nie że do ciebie.Wiem o co ci chodziło.No coz takie jest zycie niestety i takie hodowle .Ludzie je kupuja a wiec hodowcy je właśnie produkują ze tak okresle.

I w tym jest problem. Jest popyt, jest podaż. Jeżeli ludzie nadal będą chcieli kupować zwierzęta z takich taśm produkcyjnych, to niestety pseudohodowle będą nadal istnieć.

zweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 1/5

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 13:10:50

Moja mama rok temu przygarnęła na zimę wyrzuconego yorka. Błąkał się już kilka dni przed sklepem, sprzedawczyni już chciała dzwonić do schroniska. Piesek był w opłakanym stanie, dopiero po wykąpaniu i ostrzyżeniu widać było że to york. Poszliśmy z nim do weterynarza, okazało się że ma czip. Jednak właściciel prawdopodobnie zgłosił, że piesek zdechł i wykasował swoje dane z rejestru, więc identyfikacja była niemożliwa. Weterynarz określił wtedy że piesek ma rok. W głowie mi się nie mieści jak można było wyrzucić zwierzę i do tego rasowe, które pewnie kosztowało niemało. Możliwe że było jakimś prezentem gwiazdkowym i po roku śliczny szczeniaczek urósł i już nie był taki fajny. Długo piesek był bardzo wystraszony, często chował się pod łóżko lub stół, bał się głośniejszych dźwięków, jedynie ożywiał się grając w piłkę. Kiedyś zauważyliśmy że bardzo radośnie reaguje na inne zwierzęta, nawet jak je widzi z daleka. Postanowiliśmy z rodzicami zaadoptować psa ze schroniska (mieszaniec, podobny do dużego pińczera więc oboje wyglądają trochę jak flip i flap), od tej pory mój york odzyskał radość życia, a nowemu psu łatwiej było przystosować. W naszym schronisku wszystkie psy przechodzą szkolenie tzw 'dobrego wychowania', więc nie było problemu z nadmiernym szczekaniem czy załatwianiem się w domu. Są zaczipowane i wysterylizowane. Obecnie oba pieski jedzą z jednej miski, są bardzo łagodne, lubią zabawy z dziećmi, zawsze na spacery muszą iść oboje, niecierpliwią się jeśli nie są w swoim towarzystwie (np. podczas kąpieli). Nie wspomnę o tym już jak potrafią zamęczyć człowieka, trzeba głaskać na dwie ręce. Są przeurocze i nigdy w życiu bym ich nie oddała serce Bo takich jak ich dwóch nie ma ani jednego :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nasza sypialnia