Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

52 minut temu

sprawdzony stomatolog

56 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa na działce teściów ?

04 gru 2015 - 20:55:27

....

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 17:45 przez 1991patrycja1991.

zweryfikowana
Posty: 1.139
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa na działce teściów ?

04 gru 2015 - 21:10:14

nigdy koło teściów, przynajmniej nie koło moich ;D

nigdy koło teściów, przynajmniej nie koło moich ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-04 21:10 przez Berni_M.

Budowa na działce teściów ?

04 gru 2015 - 21:16:49

Moim zdaniem, swoim postem odpowiedziałaś już sobie na zadane pytanie :)
Z całego tekstu bije tak wielka chęć zamieszkania tam,że uważam, że podświadomie podjęłaś już decyzję :)
Uważam, że pomimo, że jest ta sama działka to dom będziecie mieć jednak swój :) i nie powinno być żadnego problemu. Może jedynie za częste wizyty- bo ciężko byłoby udawać,że nie ma was w domu ;) ale to też zależy od typu ludzi :)
A tak to plusy-dzieciaczka popilnują, jak wyjedziecie i na dom popatrzą...więc uważam,że to dobry pomysł.
Czego pewnie nie unikniecie (no bo powiedzmy szczerze, -kto o tym myśli jak jest młody...)- to to,że zapewne za 20-30 lat (nie wiem w jakim wieku są teściowie), spadnie na was całkowity obowiązek opieki nad nimi przez wzgląd na bliskość zamieszkania właśnie.

Budowa na działce teściów ?

04 gru 2015 - 21:39:41

Oczywiście że wybuduj się na tej działce,Teściow masz w porządku ty się tam dobrze czujesz .Jeśli chodzi i konflikty to wszędzie są zarówno na wsi jak i w bloku .To że będziecie koło teściów to wcale nie znaczy że będziecie się non stop kłócić:)

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 13:04:31

Z tego co napisałaś, to ja bym się tam budowała :)

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 13:30:52

Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać, nie ma sensu pakować pieniędzy w działkę, skoro za jej cenę można sporo wybudować. To będzie inny dom, a nie ten sam, nie słuchaj tego, co gadają ludzie, nie bierz pod uwagę przesądów, tylko słuchaj głosu swojego rozumu i serca :)

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 13:37:17

Nie rozumiem tu jednaj rzeczy, dlaczego macie wybudować dom na działce teściów a potem go wam przepiszą? nie byłoby prościej gdyby teraz dali wam tę działkę ( formalnie u notariusza) a potem wy ruszacie z budową? Ja mam podobną sytuację też budujemy dom obok moich rodziców, też baaardzo blisko, ale moi rodzice zaczęli od tego że zapisali nam działkę( u notariusza) i dopiero teraz my zaczynamy budowę, to nawet taniej wypada formalnie, bo jeżeli teraz teściowie zapiszą wam działkę... to jeżeli u notariusza podadzą że np. sprzedali ją wam za 20 tys złoty, to wy nie płacicie żadnego podatku bo to taka darowizna w rodzinie i jest nieopodatkowana a jeżeli będzie działka na której stoi dom to żaden ale to żaden notariusz a przede wszystkim urząd skarbowy nie uwierzy wam że to kosztuje 20 tys złoty i zapłacicie ogromny podatek i ogromne koszty u notariusza, my u notariusza zapłacilismy 1300 zł ale tylko dlatego ze rodzice podali że kupiliśmy działkę za 20 tys, a jeżeli będzie działka z domem i wartość będzie około 300tysięcy złoty tego to notariusz bierze 10 procent od wartości więc wychodzi 30 tysięcy złoty, ogromny koszt a poza tym powiem tak może już najczarniejszy scenariusz.... jeżeli wybudujecie dom lub lub w trakcie budowy twojemu mężowi coś nie daj boże by się stało, to teściowie mogą równie dobrze powiedzieć że to ich działka i dom jest na ich działce i tobie się nic nie należy, po co na próżno komplikować sobie życie?

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 15:39:18

Zdecydowanie odradzam mieszkanie z teściami niemal za płotem ze względów higieny psychicznej - Twoja teściowa pewnie nie narzekała na swoją teściową póki pod dachem jej nie miała, bo każda na odległość to kochana a później się okazuje że wszystko źle robisz i jesteś złą żona dla jej kochanego synka :)

Jeśli masz inną opcję- Wybierz!
...później mocno tego możesz żałować



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-05 15:40 przez elizabetha3city.

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 17:00:07

Ja bym się budowała na działce teściów.

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 17:03:36

Cytat
ptysie
Nie rozumiem tu jednaj rzeczy, dlaczego macie wybudować dom na działce teściów a potem go wam przepiszą? nie byłoby prościej gdyby teraz dali wam tę działkę ( formalnie u notariusza) a potem wy ruszacie z budową? Ja mam podobną sytuację też budujemy dom obok moich rodziców, też baaardzo blisko, ale moi rodzice zaczęli od tego że zapisali nam działkę( u notariusza) i dopiero teraz my zaczynamy budowę, to nawet taniej wypada formalnie, bo jeżeli teraz teściowie zapiszą wam działkę... to jeżeli u notariusza podadzą że np. sprzedali ją wam za 20 tys złoty, to wy nie płacicie żadnego podatku bo to taka darowizna w rodzinie i jest nieopodatkowana a jeżeli będzie działka na której stoi dom to żaden ale to żaden notariusz a przede wszystkim urząd skarbowy nie uwierzy wam że to kosztuje 20 tys złoty i zapłacicie ogromny podatek i ogromne koszty u notariusza, my u notariusza zapłacilismy 1300 zł ale tylko dlatego ze rodzice podali że kupiliśmy działkę za 20 tys, a jeżeli będzie działka z domem i wartość będzie około 300tysięcy złoty tego to notariusz bierze 10 procent od wartości więc wychodzi 30 tysięcy złoty, ogromny koszt a poza tym powiem tak może już najczarniejszy scenariusz.... jeżeli wybudujecie dom lub lub w trakcie budowy twojemu mężowi coś nie daj boże by się stało, to teściowie mogą równie dobrze powiedzieć że to ich działka i dom jest na ich działce i tobie się nic nie należy, po co na próżno komplikować sobie życie?

Ja nigdzie nie napisałam, że działka byłaby przepisana dopiero po wybudowaniu domu. Tego nigdy w życiu nie brałabym pod uwage.. Napisałam, że jakbyśmy się zdecydowali, że jednak się budujemy tam to działke by na nas przepisali no i ptem ruszylibyśmy z budową.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa na działce teściów ?

05 gru 2015 - 17:35:41

W sytuacji i relacjach jakie opisujesz, to tam bym się budowała. 100 m to wystarczająca odległość dla zachowania dobrych stosunków. Mieszkałaś tuż za płotem i nie narzekałaś, a i chyba nie miałaś jej ciągle "na głowie". Nie wiadomo co przyniesie przyszłość i gdybyś mieszkała zbyt daleko (inna miejscowość), to odległość i konieczność pomocy może stać się problemem. Ważne też jest to że dobrze czujesz się w tym miejscu i wśród mieszkańców.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-05 17:37 przez PaniGami.

Budowa na działce teściów ?

06 gru 2015 - 11:47:32

ja bym się budowała bez zastanowienia, zwłaszcza że dzielić Was będą inni sąsiedzi. Relacje macie dobre, więc czemu nie? W dzisiejszych czasach dostać piękną działkę to duża pomoc!

Budowa na działce teściów ?

09 gru 2015 - 11:56:36

Witam a propo budowy, mam pytanie wie ktoś może gdzie dostanę wydajne tunele rozsączające ? Zastanawiam się nad zakupem właśnie czegoś takiego tylko nie wiem gdzie, co myślicie?:)

Budowa na działce teściów ?

09 gru 2015 - 12:24:19

Nigdy, przenigdy! Moi rodzice zrobili ten błąd. Wybudowali się właśnie tak 100 metrów od teściów, dzieli ich z nimi jeszcze jeden sąsiad. Na początku wszystko wydawało się pięknie, ładnie ale do czasu... Zresztą ile ja znam takich historii... Moi teściowie też mają działkę ale sami zaoferowali że ją sprzedadzą a nam dadzą pieniążki bo uważają że sami mamy podjąć decyzję gdzie chcemy mieszkać i absolutnie nam tego narzucać nie będą.

Nigdy, przenigdy! Moi rodzice zrobili ten błąd. Wybudowali się właśnie tak 100 metrów od teściów, dzieli ich z nimi jeszcze jeden sąsiad. Na początku wszystko wydawało się pięknie, ładnie ale do czasu... Zresztą ile ja znam takich historii... Moi teściowie też mają działkę ale sami zaoferowali że ją sprzedadzą a nam dadzą pieniążki bo uważają że sami mamy podjąć decyzję gdzie chcemy mieszkać i absolutnie nam tego narzucać nie będą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-09 12:24 przez skarbek2012.

Budowa na działce teściów ?

19 sty 2016 - 09:14:28

Ja na działce to jedynie zbiorniki na deszczówkę posiadam i to się przyda do podlewania kwiatków świetna sprawa polecam takie coś założyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

do mieszkania w stylu angielskim