Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Na pewno słyszeliście o tej ustawie, która ma wejść w życie mająca na celu pomoc frankowiczom.
Dodam, że zaciągaliśmy kredyt gdy frank wyceniany był na około 2,4 zł, teraz jest o 1,5 zdroższy.

Ustawa ustawa, ale banki nie chca sie na to zgodzic ;p

Ja osobiscie, nie chce byc zlosliwa, ale mam nadzieje,ze to nie przejdzie. Uwazam,ze skoro wzieliscie tanszy kredyt to liczyliscie sie z ryzykiem. Mieszkasz w Polsce - bierz kredyt w Polsce, pzdr

zweryfikowana
Posty: 245
Ostrzeżenia: 1/5

no tak.. kiedyś jak brało się w zł to Ci który brali we frankach to mówili " żeś głupi ludzie bierzcie we frankach a nie w zł" dla mnie to chore bo jak frank stał 2,4 to myśleli że co ?! że nie urośnie? a teraz płącz że ich nie stać... no sory ale każdy musiał być świadomy tego że się na takiej kwocie nie utrzyma tylko wzrośnie i teraz jest płacz i że ich nie stać na spłatę kredytu. A co z ludzmi który w tym czasie brali kredyt w zł? płacili wtedy więcej niż Ci którzy brali we frankach.. i do dziś spłacają taką samą ratę.. - PODESZLI REALNIE DO KREDYTU KTÓRY BRALI NA 30 CZY 50 LAT, A MOJE PYTANIE BRZMI - CZY CI KTÓRZY BRALI WE FRANKACH NAPRAWDĘ MYŚLELI ŻE DO KOŃCA BĘDĄ SPŁACAĆ KREDYT W TAK NISKIEJ KWOCIE?... no proszę Was frankowiczów ale sami sobie winni..bo się rzuciliście jak pies na kiełbasę. Teraz szukacie pomocy bo nie stać na kredyt, a kiedyś zacieraliście łapki że się udało.,. a inni ludzie biorąc kredyt w zł to nie liczyli na fuksa tylko realnie podeszli do sprawy..

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Im więcej czytam na ten temat chociażby na tym forum - link tym mam więcej wątpliwości. Ale z drugiej strony wątpliwości miałam zawsze. Wtedy gdy zaciągałam kredyt.
Głupia byłam, że zdecydowałam się na franki i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-02 08:06 przez elvirr.

Trzeba bylo brac w zlotowkach. Ja jeszcze rozumiem kredyt na rok, dwa, na kilka(nascie) tysiecy, ale na pol zycia? Nie wiem jak bardzo trzeba byc niemyslacym, zeby liczyc, ze przez 30 lat kurs jakiejkolwiek waluty bedzie stabilny, co do ulamka %. No ale za naiwnosc sie placi. Ja tez mam nadzieje, ze to nie przejdzie. Mi nikt w splacie kredytu nie pomoze. Kazdy jest kowalem wlasnego losu.

nigdy w zyciu bym kredytu nie wziela w innej walucie... chyba to jasne ze bank musi zarobic a nie robic dobrze klientom...

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
chantarelle
... mam nadzieje,ze to nie przejdzie. Uwazam,ze skoro wzieliscie tanszy kredyt to liczyliscie sie z ryzykiem....

Cytat
elvirr
Na pewno słyszeliście o tej ustawie, która ma wejść w życie mająca na celu pomoc frankowiczom.
Dodam, że zaciągaliśmy kredyt gdy frank wyceniany był na około 2,4 zł, teraz jest o 1,5 zdroższy.
Pomoc będzie wyglądała tak, że każdy obywatel naszego kraju będzie dopłacał do waszego kredytu. Słuchałam dziś w radio informacji na ten temat i właśnie tak to wyjaśniono.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-24 23:00 przez PaniGami.

A co mnie obchodzą świadomie biorący kredyt frankowicze...jak pomoc to wszystkim kredytobiorcom a nie tylko wybranej grupie która na początku kredytu zaoszczędziła a biorący w złotówkach tracili. Również mam nadzieję zę to nie przejdzie, nie po to ludzie biorący w złotówkach kredyty dostawali po kieszeni żeby teraz jeszcze więcej płacić...dopłacać do frankowiczów.

Cóż, mnie do mojego kredytu nikt nic nie dopłaci:/
Nikt też nie dopłaci osobom, które za gotówkę kupują mieszkanie, a przez lata odkładały.
Osobiście uważam dopłacanie frankowiczom za nieuczciwe i mam szczerą nadzieję, że jednak ta ustawa nie przejdzie.

nikt się z wami nie musi liczyć.
Sami na własną rękę wybraliście to co chcieliście .
Jakim prawem macie płacić inaczej?
Przeczytaj uwaznie post wyżej.

widziały gały co brały na własne życzenie .
Jeśli uważasz że was skrzywdziłam tym postem to nie macie racji.

Nie kazdego bylo stac na kredyt w zlotowkach i frank to byla jedyna szansa na swoje cztery sciany wiec nie zgodze sie absolutnie z komentarzami typu ze ci co brali we frankach zacierali rece.... Nie znasz sytuacji kazdego nie komentuj.Duza czesc frankowiczow wogole nie miala zdolnosci kredytowej jesli chcialaby brac w zl.To co? Mieszkac na ulicy?????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-28 17:22 przez magdaplay.

bo to była celowa robota o tej zdolności kredytowej.
Nikt ci nie każe mieszkać na ulicy, kogo było stać ten miał mieszkanie .
A poza nigdy jak długo żyję nie było łatwo o jakiekolwiek mieszkanie.

Ciekawe tylko gdyby wtedy frank o połowę staniał (a nie zdrożał) to czy frankowicze chcieliby spłacać kredyt po takim samym kursie jak zaciągnęli, czy po takim jaki jest aktualnie? ;)

Tym co zastanawiają się nadal nad kredytem w walucie obcej polecam dla przestrogi artykuł http://www.kredyt-portal.pl/w-jakiej-walucie-najlepiej-wziac-kredyt-hipoteczny.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-14 10:39 przez danuska000.

Pewnie ze nikt nie kaze ale w wielu przypadkach tak by bylo.Celowa czy nie nie mozna wszystkich oceniac ogolnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Remont łazienki