Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

48 sekund temu

Biznes

4 minuty temu

tabernakula sklep

24 minut temu

zakupy internetowe

49 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

14 lis 2016 - 12:38:19

spokojnie zrobić sama, w necie pełno jest Turingu krok po kroku jak to zrobić chociażby na YouTubie

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

23 lut 2017 - 20:06:52

No właśnie każdy robi tak,jak lubi.
Ja przykładowo nie cierpię symetrii i dlatego zawsze układam kamienie i ziemię,żeby wyglądało,jakby było przypadkowo rzucone,jakby stworzyła to sama natura-nie ja.Dla mnie to wygląda bardziej autentycznie.
Nigdy też symetrycznie nie sieję,czy nie sadzę roślin.
Niczego nie mierzę,nie formuję przesadnie,nie układam równiutko.
Po prostu nie lubię.
Tylko każdy ma swoje upodobania.
Musisz je w sobie odnaleźć autorko.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

23 lut 2017 - 23:18:37

Skalniak, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje ziemi. Ja swoje zrobiłam z betonowych odpadów budowlanych (gruz, betonowe całe i pobite bloczki) no i kamienie. Sypnełam lekko żwirem i posadziłam w szczelinach mchy, kapustki różno kolorowe, kaktusy zimujące "opuncja" (rozrosły się jak diabli, a kolce masakra, kwitną żółto i czerwono), rozchodniki i inne roślinki typowo skalniakowe. Odradzam sadzenie traw które rozrastają się przez kłącze ponieważ obrosną skalniak i wygląda to paskudnie (widziałam taki obrazek więc odradzam), wyplewić tego się nie da ponieważ kłącze zostaną wewnątrz skalniaka, może być czarna trawa i turzyca (te trawy nie rozrastają się). U mnie największy skalniak jest 8x3m a wysokość w najwyższej części ok 2,5m-rosną tam nawet drzewa i krzewy...no i kilka mam mniejszych. Dlatego koniecznie zwracaj uwagę na sposób i szybkość rozrostu roślin ponieważ póżniej będziesz miała misz masz bez ładu i składu, u mnie bez ziemi i wyglądają faktycznie jak porośnięte niskimi roślinkami skały, a pod samym skalniakiem rozkładałam agrowłókninę czarną po to aby korzenie traw z trawnika nie przechodziły mi do skalniaka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-23 23:20 przez CzerwoneUsta.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

27 lut 2017 - 16:21:36

Potłuczone donice to super trik, wygląda to nieźle


--
antystatyczne]antystatyczne

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

17 mar 2017 - 14:11:23

Robienie po raz pierwszy w życiu samemu ogrodu jest wyczynem i nie mówcie mi, że nie, zresztą każdą rzecz, którą robi się pierwszy raz jest rzeczą trudną. Ja jednak jak na pierwszy raz posiłkowałabym się fachowcami, możesz znaleźć takiego choćby tutaj: http://oferia.pl/wykonawcy/prace-domowe-ogrod/ogrod wtedy słuchasz co mówi, obserwujesz co robi, dopytujesz, dociekasz i następnym razem robisz sama. Nikt z nas się nie urodził geniuszem żeby wszystko wiedzieć, trzeba czasem skorzystać z pomocy innych-to dla mnie dość logiczne.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

23 mar 2017 - 10:18:54

Na skalniaki polecam niskie iglaki, ale mam tez posadzoną hortensje ładnie wygląda.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

08 cze 2017 - 19:24:52

na skalniaku cudnie wyglaaja niskie trawy np. kostrzewa z innych roslin to rogownica, rozchodnik, czysciec wełnisty, rojnik murowy

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

28 gru 2017 - 13:00:56

Osobiście polecam kamień piaskowca. Do tego murek z piaskowca albo ogrodzenie i wygląda to bardzo nowocześnie. Ja brałam płytę z firmy http://piaskowiecszydlowiecki.pl/naturalnoscwtwoimdomu/?preview=true Polecam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bezpieczne schody