Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak urządzić pokój?

19 lip 2015 - 20:33:13

Witam dziewczyny, pomóżcie :) mam problem z doborem farby do pokoju. Meble mam białe, panele jasne, kanapę szarą, ale jest to dość ciemny szary. Nie mam pojęcia jaki kolor wybrać, aby fajnie współgrał z tymi elementami, które już mam i do którego można byłoby dobrać odpowiednie dodatki kolorystycznie. Zastanawiałam się nad:

1. Turkusowe ściany i wtedy dodatki w kolorze beżowym i turkusowym (ciężko mi określić ten kolor bo to nie taki mocny turkus, a jaśniutki. Wpada on nawet w taką mieszankę, jasnego niebieskiego bądź jasnego zielonego koloru)

2. Beżowe ściany i różowe oraz beżowe dodatki (tu coś mi jednak nie pasuje ta kanapa ciemno szara no i jednak pokój dzielę z chłopakiem...)

3. Morelowe/brzoskwiniowe ściany i wtedy również w takim kolorze dodatki i beżowym (ale tu też niestety kanapa mi nie pasuje:/)

4. Wrzosowy/liliowy jasny i wtedy nie wiem jakie dodatki (podoba mi się ten kolor na palecie jednak nie wiem czy pokój nie byłby zbyt zimny, nieprzyjemny, a zalezy mi na uzyskaniu efektu przytulnego pokoju....)

Pomóżcie?? Bo nie mogę sobie wyobrazić tego efektu. Zdjęć nie dodam bo pokój stoi pusty, wszystko czeka na rozpakowanie tzn meble i kanapa.

Pisząc dodatki mam na myśli zasłony, poduszki, ewentualnie jakieś ozdobne pudła na przechowywanie, ramki.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 3/5

jak urządzić pokój?

28 lip 2015 - 14:39:30

Wybrałabym wrzosowy. Mam pokój w takim kolorze i nie jest zimny. Całość uzupełnia biokominek i inne dodatki. :)

[moderacja -link]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 17:37 przez moderator.

jak urządzić pokój?

28 lip 2015 - 14:52:58

Ja mam pokój w opcji pierwszej. Z tym, że dodatki są w błękicie a ściany w szarościach z grafitowymi akcentami. Jedna ściana w jadalni cała jest grafitowa.
Pokoje są chłodne, ale my taki klimat lubimy.
Podoba mi się też opcja z wrzosem. Wtedy dodatki mogą być szare/srebrne, białe, czy w kolorze klasycznego rodonitu ;-)

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 8/5

jak urządzić pokój?

29 lip 2015 - 10:33:22

Ja ostatawiałabym za opcja nr 1 :)

jak urządzić pokój?

03 sie 2015 - 14:17:23

Mnie by kusił turkus, ale wrzosowy też jest fajnym pomysłem. W beże bym nie szła, bo wszyscy to robią, choć wtedy mieszkanie wygląda bardzo uniwersalnie.

niezweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 6/5

jak urządzić pokój?

03 sie 2015 - 14:30:33

Nie wiem czy wrzos jest takim przytulnym kolorem.

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 5/5

jak urządzić pokój?

03 sie 2015 - 14:41:58

Ja bym wybrała turkusowy albo beżowy :)
Mi np. nie podobają się pokoje gdzie są białe meble i białe ściany, za dużo bieli też nie dobrze :)

jak urządzić pokój?

08 sie 2015 - 12:49:30

Mam do sprzedania meble w kolorze kremowym, może przydałyby ci się do pokoju :)?

jak urządzić pokój?

08 sie 2015 - 13:19:28

robić biały pokój uzytkowy - to bardzo zły pomysł

beżowy turklus morelowy rózowy - nie podoba mi się ten pomysł, szczegolnie że bedzie tam tez chlopak

super kolorem jest kolor szary, tak szybko nie wyjdzie z mody jak te pastele ( właśnie sprawdziłam jakie meble - i są szare! )
Wyobraziłam sobie pokój w którymś odcieniu szarego, białe ozdobne poduchy typu Shaggy na kananpie, szare dodatki na białych meblach i może do przełamania tych kolorow jakas fajna zielona grafika na ścianie? ( albo photo lasu jak lubicie nature)
Ważne jest też oświetlenie, które daje wrażenie niesamowitej przytulności. w ikea sa ekstra diody dajace poświate po włożeniu za kanape, za telewizor czy łóżko
dywan z długim włosiem mieciutki?

jak urządzić pokój?

08 sie 2015 - 14:36:21

A może ściany jasna mięta, jasny turkus, czy coś podobnego?

jak urządzić pokój?

08 sie 2015 - 15:12:28

Szary jest idealnym kolorem bazowym, również mam salon w szarościach i bieli, na mocniejszy akcent postawiliśmy z mężem na czerwień. Szarość jest bardzo dobrym wyborem bo lubi się niemal z każdym kolorem. Popieram turkus (widziałam połączenie - rewelacja) i wrzosowy - dla mnie przepiękny klimatyczny kolor, nadaje przytulności wnętrzom.

jak urządzić pokój?

08 sie 2015 - 22:46:41

szary tak!

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

jak urządzić pokój?

11 sie 2015 - 10:13:32

A myślałaś już nad zakupem dywanu do mieszkania ? Firma dywanwdomu.pl ma obecnie wiele ciekawych promocji i fajne dywaniki w niskich cenach można kupić.

jak urządzić pokój?

11 sie 2015 - 11:03:49

To zalezy od wielu czynnikow:
1. Waszego gustu, mi zadna propozycja sie nie podoba, wszystkis takie "babskie", co na to chlopak?
2. Oswietlenia tego pokoju, od tego jak pada swiatlo na sciany, czasem te same kolory, w roznych wnetrzach wygladaja zupelnie inaczej
3. Wielkosci pokoju, czemu? Patrz punkt wyzej.
4. Na palecie kolor wyglada inaczej niz na scianie

Ja mam cale mieszkanie w roznych odcieniach szarosci, kuchnie (aneks)-meble biale. Z poczatku nie bylam do tego przekonana, ale mysle ze.to dobra baza pod wiele kolorow.

A tak naprawde, nie nas powinnas o zdanie pytac, a chlopaka

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

jak urządzić pokój?

27 paź 2015 - 20:16:26

Ja wszystkie pokoje mam już gotowe są w odcieniach szarości.Ja jestem właśnie w trakcie urządzania sypialni. Chcę aby była zmysłowa. Zastanawiam się nad zrobieniem łóżka na zamówienie. Myślę czy łóżko dwuosobowe wymiar, może mieć 180x200 i czy znajdę taki materac później do tak dużego łóżka. Co myślicie ?
<moderacja>link reklamowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-23 11:46 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubezpieczenie mieszkania.