Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

42 minut temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie na kredyt

01 cze 2015 - 13:14:04

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie na kredyt

01 cze 2015 - 21:23:54

Zacznij od bazy wiedzy na temat kredytów hipotecznych, by wiedzieć na co zwracać uwagę. Porównaj oferty na sprawdzonych stronach, stale aktualizowanych, np. http://iloan.pl i jak już wybierzesz taką, która Ci odpowiada, skontaktuj ie z doradcą, lub udaj do placówki banku. Musisz zebrać sporo dokumentów. Według bieżących zestawień najlepiej wypada PKO BP i ING.

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie na kredyt

02 cze 2015 - 14:32:57

Nie wiem od czego zacząć... No sorry, od wizyty w banku. Chyba chcesz wiedzieć czy masz w ogóle zdolność kredytową i ile taki kredyt będzie Cię kosztował?
Jeżeli chodzi o niezbędne dokumenty jakie będą potrzebne przy zawieraniu umowy kredytowej, to w sieci jest sporo miejsc w których można o tym poczytać, ot chociażby: [Moderacja - nieopłacona reklama]
Szukanie w Google nie boli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-09 07:24 przez moderator.

Mieszkanie na kredyt

02 cze 2015 - 15:31:32

Proponuję zorientować się najpierw na stronach internetowych banków jakie dają oferty i która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Potem musiałabyś skontaktować się z 2-3 bankami które są mają najlepszą ofertę i dowiedzieć się czy jesteś w stanie coś więcej wynegocjować (co czasem jest możliwe jeśli np jesteś wieloletnim klientem danego banku, albo masz wysokie zarobki). Rozumiem, że już mniej więcej wiesz jaką kwotę potrzebujesz, jaki rodzaj kredytu, przez jaki okres spłata i jaki to ma być kredyt?

Mieszkanie na kredyt

02 cze 2015 - 16:25:19

wciekawy watek , chetnie poczytam... :)

Mieszkanie na kredyt

24 cze 2015 - 00:46:18

Hej:) A propos kredytów mieszkaniowych, zachęcam do lektury: http://kredytgotowkowy4u.pl/kredyt-hipoteczny-czy-pozwoli-zarobic-na-emeryture Można tu znaleźć wiele ciekawych informacji.

Mieszkanie na kredyt

24 cze 2015 - 07:56:36

Porównaj oferty banków przez internet, a potem przejdź się do kilku i sprawdź swoją zdolność kredytową. Bo rozumiem, że wiesz już mniej więcej jaka kwota będzie Ci potrzebna. ;)

Mieszkanie na kredyt

28 cze 2015 - 12:41:04

Nie ma sensu wchodzic na strone banku. Kredyt i jego koszt zalezy od bardzo wielu czynnikow. Przede wszystkim warto udac sie do doradcy ktory porowna oferty. Jest to darmowa usluga. Zobaczysz, czy dostaniesz kredyt, gdzie bedziesz musiala zalozyc karte kredytowa, gdzie poniesc dodatkowe koszty... najlepiej przejsc sie do doradcow w kilku roznych firmach. Za kazdym razem pros o podanie calkowitego kosztu kredytu. Zobaczysz co sie bardziej oplaca. Na stronach banku tego nie znajdziesz. Sporo kosztow wychodzi w praniu i to wlasnie doradca jest w stanie ci o tym powiedziec. Popytaj wsrod znajomych, moze ktos bral kredyt i moze ci polecic konkretnego doradce. Nam znajomy polecil faceta, z ktorym kiedys peacowal. Najpierw bylam w kilku bankach i szczerze- to byl stracony czas. Kiedy doradca zaczal wyciagac na wierz ukryte koszty, to kredyty w tych bankach przestaly wygladac rozowo

Banki czsem zycza sobie wykupienia pakietu ubezpieczen. Jest to obowiazkowe ale do kosztu kredytu tego nie licza. Tak samo z koniecznoscia zalozenia konta do obslugi kredytu i z koniecznoscia zalozenia karty kredytowej i przelewania na nia co miesiac okreslonej kwoty. Zaden bank nie liczy tego jako kosztu kredytu. Ale doradca ci o tym powie. Tzn dobry doradca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-28 12:44 przez puchuskubatek.

Mieszkanie na kredyt

28 cze 2015 - 20:12:11

A myślałaś o wsparciu dopłatą MDM? Ostatnio czytałam, że uchwalono nowelizację ustawy. Szykuje się sporo zmian, wg mnie na plus. Nie będę zaśmiecać wątku i się rozpisywać, jeżeli jesteś zainteresowana, poczytaj więcej tutaj: http://www.dopoznania.pl/wroclaw/pl/porady_i_newsy/mdm/nowelizacja_ustawy_o_mdm.html

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie na kredyt

02 lip 2015 - 11:59:12

My jak braliśmy kredyt to chodziliśmy po bankach z pytaniem co nam moga zaoferować a jak już się zdecydowaliśmy na konkretny bank to pracownik banku już nas dalej poprowadził.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie na kredyt

15 lip 2015 - 11:42:41

Ja sie boje kredytów mieszkaniowych bo to jednak zwiazanie sie z bankiem na niemalze cale zycie.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 3/5

Mieszkanie na kredyt

20 lip 2015 - 11:35:16

Zacznij od przejrzenia aktualnych ofert największych banków i obliczenia na kalkulatorze rat, czy stać cię na taki kredyt, np. [moderacja - nieopłacona reklama] . Jak już wybierzesz najlepsze oferty to wybierz się do placówek tych banków i popytaj o szczegóły, ewentualnie skonsultuj się z odpowiednim doradcą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-22 13:13 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 4/5

Mieszkanie na kredyt

07 sie 2015 - 18:33:22

MI udało się na szczęście odłożyć sporą sumę na mieszkanie. Brakuje mi tylko kilku tysięcy dlatego myślę o kredycie gotówkowym. Chcę skorzystać z porównywarki dostępnej na [moderacja - reklama/link] by sprawdzić najlepszy oferty kredytowe. Na początku chciałam pożyczyć kasę od taty ale niestety ma problemy w firmie i nie chcę go jeszcze naciągać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-07 19:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 10/5

Mieszkanie na kredyt

06 paź 2015 - 14:41:40

Cytat
MickyMK
Ja sie boje kredytów mieszkaniowych bo to jednak zwiazanie sie z bankiem na niemalze cale zycie.

Ja też się bałam ale nie miałam większego wyboru. Wiedziałam,żę rodzice mi nie pomogą i nie kupią mi mieszkania a nie chciałam również całe życie mieszkać na wynajmowanym bo to również nie ma większego sensu. Postanowiłam kupić mieszkanie na kredyt. Obecnie jest dobry okres na branie kredytów tak więc wbrew pozorom kredyty nie są tam bardzo wysokie jak się może wydawać.
Warto jest również poczytać sobie artykuły w sieci o tym na co zwracać uwagę biorąc kredyt mieszkaniowy. Np tutaj na Money jest ciekawy tekst na ten temat: http://direct.money.pl/artykuly/porady/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-kredyt,249,0,1884409.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-09 09:30 przez loenila.

Mieszkanie na kredyt

06 paź 2015 - 15:18:09

Jezeli nie masz wiekszego pojecia o kredytach, idz do dorsdcy, a nawet kilku. Powiedz ile masz wkladu wlasnego, na ile chcesz kredy, jakiej wysokosci mniej wiecej mozesz sobie pozwolic raty. Doradca wybierze najlepszy, poda wszystkie pozostale koszta kredytu (jest troche oplat poczatkowych). W banku upewnij sie, ze masz taka zdolnosc kredytowa :) Doradća poprowadzi Cie za reke, jesli jestes w tym zielona, tak jak ja. Biura nieruchomosci czesto maja sprawdzonych i poleconych doradcow, niezwiazanych z zadnym bankiem, wiec ryzyko, ze wcisnie kredyt ze swojego, bo ma prowizje ekstra, jest znikome. Warto tez sie popytac znajomych, czy poczytac w internecie opinie. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze te symulatory malo sie maja do rzeczywistosci. Mi wyliczyly duzo mniejsza zdolnosc i wyzsze raty. Mozna tez sie starac o dofinansowania z programow typu MDM, zawsze to jakies oszczednosci. Ja z tego nie korzystalam, bo dla mnie bylo mniej korzystne. Sa rozne warunki, ktore nie do konca mi odpowiadaly.
Kolejny krokiem jest znalezienie mieszkania. Tu pomocne jest buro nieruchomosci. Oni maja najlepsze oferty. Oczywiscie mozesz znalezc bez pomocy, ale osoba z biura ma wieksze doswiadczenie, wie na co zwracac uwage, gdzie moga byc haczyki, zada takie pytania, w ktorych zwykly czlowiek nawet nie pomysli itd. To troche mit, ze taki doradca chce tylko opchnac mieszkanie jak najszybciej, bo prowizja. Jasne, ze zdarzaja sie i tacy. Warto, znowu, zasiegnac opinii osob, ktore korzystaly z danego biura. Ja mialam w swoim zyciu doswiadczenia z dwoma biurami i oba polecam calym sercem (Wroclaw). Z jednym dwa razy wynajmowalam i nigdy nie znalazlabym tak korzystnych ofert samodzielnie. Z drugim mieszkanie kupilam. Mieszkanie, to idealne, znalazlam w ciagu kilku dni. Oferta byla tylko z biurem, warunki nie do opisania. Nikt mi nic nie probowal wcisnac. Co wiecej, slyszalam, ze mam sie nie spieszyc, tylko wybrac to, co mi naprawde odpowiada w 100%. Prowizja dla biura tez jest. Ale przy tej ofercie, moglabym zaplacic i dwa razy wieksza, bo mieszkanie kupione duzo ponizej wartosci okreslonej przez rzeczoznawce. Dodatkowym kosztem jest jeszcze oplata u notariusza, za podpisanie aktu notarialnego. Przy mieszkanku z rynku wtornego placi sie jeszcze podatek 2% od wartosci nieruchomosci, chyba ze sprzedaje firma, jak w moim przypadku. Od miesiaca jestem szczesliwa posiadaczka wlasnego M. I byla to najlepsza decyzja w zyciu. Raty nie sa ogromne, mieszkanie nowe, nie uzywane (facet od ktorego kupilam zajmuje sie urzadzaniem mieszkan pod klucz i sprzedarza), wstawilam kartony, kupie meble i mam nowe mieszkanie taniej niz z deweloperki + remont i urządzenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

otwarta brama a pieski