Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

29 mar 2015 - 17:30:57

Mieszkamy na parterze z tzw niskim balkonem. Czy po zamontowaniu systemu alarmowego mogę liczyć na tańszą polisę ubezpieczeniową?
W końcu prawdopodobieństwo włamania maleje. Jak to z tym jest?

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

31 mar 2015 - 09:08:57

Pewnie zalezy to od tego gdzie ubezpieczasz. Moja koleżanka parter ubezpieczała w Compensa i nie miała alarmu, a składka wtedy mówiła, ze wyszła jej bardzo korzystnie. Może zadzwon i zapytaj. To ubezpieczenie nazywało się chyba Rodzina i ubezpieczało i mieszkanie i każdego z domowników, ale tego nie jestem już pewna, więc lepiej podpytać.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 6/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

31 mar 2015 - 13:44:40

Alarm ma wpływ na koszta polisy. Należy jednak pamiętać o tym, aby system spełniał określone normy. Był nie do przejścia. Montowany był przez certyfikowanego montera. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w tym temacie różne wymagania. Bo gdy dojdzie do włamania i okaże się że coś nie zadziałało, to żeby nie było lipy.
[Moderacja - nieopłacona reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:14 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

20 maj 2015 - 15:27:19

Ma to znaczenie, firma może wymagać posiadania zabezpieczeń. Na stronie każdego ubezpieczyciela masz takie dane pokazane. Liberty na https://www.lu.pl/ i analogicznie wyszukaj serwisy wszystkich innych firm. Tak wyjdzie zdecydowanie najtaniej.

Ma to znaczenie, firma może wymagać posiadania zabezpieczeń. Na stronie każdego ubezpieczyciela masz takie dane pokazane. Liberty na https://www.lu.pl/ i analogicznie wyszukaj serwisy wszystkich innych firm. Tak wyjdzie zdecydowanie najtaniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-20 15:28 przez szarinnka.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

17 lip 2015 - 11:27:30

Jest taniej. Sama mam zniżki z uwagi na to,że ubezpieczyłam mieszkanie, w którym jest alarm. Mieszkanie jest na parterze oraz w bloku zdarzały sie już wcześniej włamania tak więc doszłam do wniosku,ze nie ma sensu ryzykować i postanowiłam sobie ten alarm założyć. Szczególnie,że nie jest to jakiś duży wydatek. Przed założeniem jednak skorzystaj z wyszukwiarki ubezpieczeń, Bo nie wszystkie posiadają takie zniżki .Tutaj na przykład masz takie miejsce - mozęsz się tam dopytać. Ewentualnie zostawić swój numer telefonu to ktoś powinien się do Ciebie odezwawć.

No i nie bierz firmy krzak ale dobre, sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe .Wtedy będziesz pewna,że wszystko będzie ok.

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

17 lip 2015 - 12:33:53

wszystkie zabezpieczenia typu alarmy ,drzwi antywłamaniowe, kraty w oknach są dodatkowym atutem przez co składka jest niższa.

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

17 lip 2015 - 12:35:52

Certyfikowany alarm oczywiście wpływa na zmniejszenie składki ubezpieczeniowej;)

Jednak nie liczmy na to, że będzie to kolosalna zniżka. Najlepiej idź do zaufanego ubezpieczyciela, niech Ci przeliczy ubezpieczenie i poda składkę ze zniżką za alarm i bez tej zniżki. Sprawdź sobie ile kosztuje alarm i porównaj koszty w skali rocznej.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

18 lip 2015 - 15:31:36

Musisz popytać w konkretnych towarzystwach ubezpieczeniowych, bo nie ma określonej reguły. Wszystko jest zawarte w OWU :)

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

17 sie 2015 - 08:16:39

Cytat
Aisa00
Certyfikowany alarm oczywiście wpływa na zmniejszenie składki ubezpieczeniowej;)

Jednak nie liczmy na to, że będzie to kolosalna zniżka. Najlepiej idź do zaufanego ubezpieczyciela, niech Ci przeliczy ubezpieczenie i poda składkę ze zniżką za alarm i bez tej zniżki. Sprawdź sobie ile kosztuje alarm i porównaj koszty w skali rocznej.

Tak właśnie myślałam. Orientowałam się z ciekawości u mojego ubezpieczyciela w Compensa i faktycznie różnica nie jest duża. Jeśli więc zakładać alarm specjalnie dla obniżenia kosztów ubezpieczenia to się nie opłaci.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

20 sie 2015 - 18:17:07

Myślę, że powinno to być uwzględnione przez ubezpieczyciela w końcu masz kolejne zabezpieczenie. Warto też oprócz alarmu montowac sobie monitoring jednak to bardziej chyba w domu niż w mieszkaniu. Ja teraz zastanawiam sie nad zakupem kamer u nich <moderacja-spam>bo mają dość ciekawą ofertę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 10:06 przez moderator.

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

30 gru 2015 - 15:30:04

http://tanieubezpieczenia.com.pl/kalkulator-ubezpieczenia-mieszkania tutaj sama możesz obliczyć

Cytat
agata74
wszystkie zabezpieczenia typu alarmy ,drzwi antywłamaniowe, kraty w oknach są dodatkowym atutem przez co składka jest niższa.

tak tylko muszą mieć odpowiednie certyfikaty a nie tylko nazwę "antywłamaniowe" ubezpieczalnia tylko szuka kruczków aby nie wypłacić odszkodowania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-30 15:31 przez rtcars.

Ubezpieczenie mieszkania a alarm

30 gru 2015 - 17:42:31

Cytat
rtcars
http://tanieubezpieczenia.com.pl/kalkulator-ubezpieczenia-mieszkania tutaj sama możesz obliczyć

Cytat
agata74
wszystkie zabezpieczenia typu alarmy ,drzwi antywłamaniowe, kraty w oknach są dodatkowym atutem przez co składka jest niższa.

tak tylko muszą mieć odpowiednie certyfikaty a nie tylko nazwę "antywłamaniowe" ubezpieczalnia tylko szuka kruczków aby nie wypłacić odszkodowania
ale to chyba logiczne ze zabezpieczenia jak sa to powinny byc z tzw. atestem, co do kruczków to i owszem zdażaja sie i to głownie chodzi o tzw. zyciówki a jak chcesz ubezpieczyc mienie to tak nie ma tylko trzeba sie dobrze zapoznac z oferta a nie jak to jest w zwyczaju chce płacic jak najmniejsza składkę bo trzeba sie bedzie liczyc z tym ze przy najmniejszej składce nie pokryjemy szkód jakie ktos na wyrzadzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

domowe gadzety