Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

operacja oczu

29 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szansa na kredyt

24 mar 2015 - 15:27:16

Wiem, że powinnam z takim pytaniem iść do banku, ale nawet nie wiem jakiego i czy mnie nie wyśmieją.

Mam umowę o pracę na 3 lata, mój mąż ma umowę o pracę na rok. Pewnie nam przedłużą, ale na papierze tego nie mam.
Posiadam z zapisie mieszkanie watre ok 120 tys, ale dopiero po śmierci właścicielki, mamy jeszcze samochód i nic więcej, na koncie jakieś grosze.
Dzieci nie mamy.

Czy mam w ogóle co marzyć o kredycie na małe mieszkanie, czy bez umowy na stałe to nic nie da?

Myślałam o wynajmie, ale ceny są takie, że lepiej spłacać swój kredyt.

Proszę o pomoc.

Szansa na kredyt

24 mar 2015 - 15:35:33

Zależy jak duży kredyt, na hipoteczny raczej bym nie liczyła ;)

Szansa na kredyt

24 mar 2015 - 15:36:35

zapytaj w alior banku widzialam cos na ich stronie slyszalam ze bos bank takze i skoki.ale to pewnie zalezy tez jakie zarobki macie i jaka kwota takze w banku zapytaj najlepiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-24 15:38 przez love2dream.

Szansa na kredyt

24 mar 2015 - 15:58:09

myslalam o ok 70- 80 tys.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Szansa na kredyt

24 mar 2015 - 16:02:42

nie do banku, tylko do doradcy kredytowego. to jest darmowe

Szansa na kredyt

03 maj 2015 - 16:59:27

Jeszcze możesz sobie przetestować strone offerunt. Wpisz te wszystki dane, które nam tutaj przedstawilas i poczekaj az doradcy przesla Ci odp. Ja tak wzielam kreydt an remont i powiem Ci szczerze, ze te oferty od nich ptrzychodza naprawdę sensowne, bo ukladaja je doradcy a nie jakiś automat, wiec są pod Ciebie robione.

Szansa na kredyt

03 maj 2015 - 17:16:51

Nie dostaniesz kredytu na mieszkanie.Nie masz nic pod zastaw ani stałej pracy.Kolezanka moja wzięła kredyt ma swój zakład fotograficzny do tego jej mąz specjalnie przyjął się do pracy do kumpla i sam sobie opłacał zus itd. A i to do końca nie było wiadome czy dostaną.Bez stałej pracy nie masz co marzyć o takim kredycie .Nic ci nie da doradca kredytowy bo w takiej wysokości bez zabezpieczen żadne bank ci nie da.Takie są realia .

Szansa na kredyt

06 maj 2015 - 14:52:47

Nie jestem znawczynią kredytów, ale słyszałam o ciekawej alternatywie. Jeżeli planujecie zakup mieszkania z rynku pierwotnego, warto poszukać dewelopera, który oferuje system płatności 10/90 lub 20/80. W praktyce oznacza to, że przy podpisaniu umowy wpłacacie tylko 10 czy procent, a reszta rozłożona jest na raty. No i odchodzą niemiłe formalności. :)

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 12:15:52

Cytat
filipekkrol
Nie dostaniesz kredytu na mieszkanie.Nie masz nic pod zastaw ani stałej pracy.Kolezanka moja wzięła kredyt ma swój zakład fotograficzny do tego jej mąz specjalnie przyjął się do pracy do kumpla i sam sobie opłacał zus itd. A i to do końca nie było wiadome czy dostaną.Bez stałej pracy nie masz co marzyć o takim kredycie .Nic ci nie da doradca kredytowy bo w takiej wysokości bez zabezpieczen żadne bank ci nie da.Takie są realia .
A guzik, kolezanka wlasnie otrzymala pozytywna decyzje na samą promese! Wyplata bedzie co prawda dopiero jak podpisze umowe (na 3 lata, zadne na stale). Bierze kredyt sama, podstawa pensji nie jest wysoka (co prawda wyplaty ma wiecej na reke niz tej podstawy brutto, ale banki na to nie patrza), do tego dofinansowanie mdm, minimalny wklad wlasny, czylki kilka tys. Sporo moich znajomych jest teraz na etapie kupna mieszkania i nikomu jeszcze bank nie odmowil. Nikt nie ma umowy na stale, ani na pol zycia, kokosow tez nie zarabiaja. Wiekszym problemem jest chyba wklad wlasny, bo wczesniej trzeba gdzies mieszkac (z rodzicami mozna, ale jestem tego przeciwniczka), a wynajem czesto wychodzi drozej jak kredyt i nie ma z czego.

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 12:33:17

Cytat
Asztarte
Cytat
filipekkrol
Nie dostaniesz kredytu na mieszkanie.Nie masz nic pod zastaw ani stałej pracy.Kolezanka moja wzięła kredyt ma swój zakład fotograficzny do tego jej mąz specjalnie przyjął się do pracy do kumpla i sam sobie opłacał zus itd. A i to do końca nie było wiadome czy dostaną.Bez stałej pracy nie masz co marzyć o takim kredycie .Nic ci nie da doradca kredytowy bo w takiej wysokości bez zabezpieczen żadne bank ci nie da.Takie są realia .
A guzik, kolezanka wlasnie otrzymala pozytywna decyzje na samą promese! Wyplata bedzie co prawda dopiero jak podpisze umowe (na 3 lata, zadne na stale). Bierze kredyt sama, podstawa pensji nie jest wysoka (co prawda wyplaty ma wiecej na reke niz tej podstawy brutto, ale banki na to nie patrza), do tego dofinansowanie mdm, minimalny wklad wlasny, czylki kilka tys. Sporo moich znajomych jest teraz na etapie kupna mieszkania i nikomu jeszcze bank nie odmowil. Nikt nie ma umowy na stale, ani na pol zycia, kokosow tez nie zarabiaja. Wiekszym problemem jest chyba wklad wlasny, bo wczesniej trzeba gdzies mieszkac (z rodzicami mozna, ale jestem tego przeciwniczka), a wynajem czesto wychodzi drozej jak kredyt i nie ma z czego.
Masz racje ale to zależy jaka jest kwota kredytu ,moja znajoma wzięła kredyt na mieszkanie w bloku 400 tysięcy .W takim wypadku nie jest tak jak piszesz.Co miesiąc płaci prawie 2 tysiące rate i bank musi mieć czarno na białym że będzie tą osobę stać na płącenie rat.To jest małżeństwo z jednym dzieckiem ,przy rozmowie z bankiem było tak że pracownik banku oblicza ich dochody ,musi być na rate plus opłąty mieszkaniowe i na zycie musi im zostać.Oni to wszystko im obliczali.Nikt kto ma wypłatę 1500 zł np. ,umowę na 3 lata nie dostanie kredytu na 400 tysięcy.Bo rata kredytu jest wieksza niż wypłata a gdzie opłaty i gdzie zycie.To nie jest takie proste jak piszesz.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-12 12:39 przez filipekkrol.

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 12:42:47

wszystko zalezy od banku. W moim wiem ze nie ma szans bez umowy o prace na stale.

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 13:17:58

Jak ktos bierze 400 tys to owszem. Ale juz 120 bez problemu. Mi samej bank wyliczyl zdolnosc prawie 300, a kokosow zdecydowanie NIE zarabiam. I nie wiem jak ten bank to liczy, bo po splacie raty i czynszu nie zostaloby mi nic. Bo przeciez pensji mojego nieformalnego partnera zyciowego nie liczy. Tylko raczej tzw mlodych na dorobku nie interesuja wille, czy apartamenty. Zazwyczaj sa to mieszkania 2-3 pokojowe, do 60 m2. We Wroclawiu takie do remontu, troche dalej od centrum, mozna kupic juz nawet za 100-120, od dewelopera podobnie, rynek wtorny to tak ok 220-300. A czasem mozna trafic na naprawde perelki. Mi sie udalo kupic po naprawde okazyjnej cenie nowe mieszkanie, wyremontowane, kuchnia i lazienka w najlepszym sprzecie (Ja musialam tylko pralke i lodowke kupic), wymalowane itd z rynku wtornego. Poprzedni wlasciciel tak na zycie zarabia. Ja musze kupic tylko meble, ale na kartonach sie da mieszkac :) Jasne ze i za wiecej mozna. Ale jak sie nie ma dzieci, albo sa to dalsze plany, a nie widoczna ciaza, takie dwa pokoje w zupelnosci wystarcza, zeby wygodnie mieszkac.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-12 13:20 przez Asztarte.

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 13:21:10

Cytat
Asztarte
Jak ktos bierze 400 tys to owszem. Ale juz 120 bez problemu. Mi samej bank wyliczyl zdolnosc prawie 300, a kokosow zdecydowanie NIE zarabiam. I nie wiem jak ten bank to liczy, bo po splacie raty i czynszu nie zostaloby mi nic. Bo przeciez pensji mojego nieformalnego partnera zyciowego nie liczy. Tylko raczej tzw mlodych na dorobku nie interesuja wille, czy apartamenty. Zazwyczaj sa to mieszkania 2-3 pokojowe, do 60 m2. We Wroclawiu takie do remontu, troche dalej od centrum, mozna kupic juz nawet za 100-120, rynek wtorny to tak ok 220-300. A czasem mozna trafic na naprawde perelki. Mi sie udalo kupic po naprawde okazyjnej cenie nowe mieszkanie, wyremontowane, kuchnia i lazienka w najlepszym sprzecie (Ja musialam tylko pralke i lodowke kupic), wymalowane itd z rynku wtornego. Poprzedni wlasciciel tak na zycie zarabia. Ja musze kupic tylko meble, ale na kartonach sie da mieszkac :) Jasne ze i za wiecej mozna. Ale jak sie nie ma dzieci, albo sa to dalsze plany, a nie widoczna ciaza, takie dwa pokoje w zupelnosci wystarcza, zeby wygodnie mieszkac.
To zależy gdzie ,kolezanka kupiła za 350 tysięcy plus 50 tysięcy remont mieszkanie w bloku dwa malutkie pokoiki malutka łazieneczka i przedpokoik i oczywiście mała kuchenka balkon.Tyle ze w Zakopanem w centrum.Kupując u nas mieszkanie niestety takie są kwoty .Chcąc wille czy aparatamenty to już nawet nie pisze bo kwoty są kolosalne.Zwykłe mieszkanie dwa pokoje dla młodych 350 tysięcy.Żeby dostać ten kredyt 400 tysięcy ,tak jak napisałam bank brał pod uwagę dochód i ile na opłąty mieszkaniowe ile rata i ile na zycie .Wszystko.Może ty masz w innym banku ale u nas tak jest ,nie t ak proste dostać taki kredyt.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-12 13:30 przez filipekkrol.

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 21:22:49

Najlepiej będzie się spotkać z doradcą. On Ci wyliczy zdolność kredytową i powie, czy jest szansa. To nic nie kosztuje, a będziesz mieć jasną sytuację.
Internetowo polecam forum kredytowe. Tam możesz zapytać, jest tam sporo przedstawicieli banków i doradców.

--
Tajemnice Portmonetki - Finanse kobiecym okiem
http://tajemniceportmonetki.pl

Szansa na kredyt

12 lis 2015 - 19:49:22

Cytat
filipekkrol
Nie dostaniesz kredytu na mieszkanie.Nie masz nic pod zastaw ani stałej pracy.Kolezanka moja wzięła kredyt ma swój zakład fotograficzny do tego jej mąz specjalnie przyjął się do pracy do kumpla i sam sobie opłacał zus itd. A i to do końca nie było wiadome czy dostaną.Bez stałej pracy nie masz co marzyć o takim kredycie .Nic ci nie da doradca kredytowy bo w takiej wysokości bez zabezpieczen żadne bank ci nie da.Takie są realia .

Bzdura :)

Ja pracuję w Banku, zajmuję się stricte kredytami hipotecznymi. Akceptowane są w dochodzie umowy na czas określony (spełniając m.in warunek, że umowa musi być na min.okres wprzód- ewentualnie + promesa zatrudnienia, która tak na prawdę nie jest wiążąca dla pracodawcy, więc bez obaw, że nie będzie chciał wystawić takiego dokumentu). Jesli chodzi o zabezpieczenie, to po co Ci je, skoro Bank może się zabezpieczyć na nieruchomości, którą kupujesz. I jeszcze kolejny plus, dopłata do zakupu pierwszego mieszkania.. Chyba, że już faktycznie jesteś współwłaścicielem mieszkania, o którym piszesz.

Idź do Banku, za pytania nic nie płacisz, a rozwiejesz swoje wątpliwości :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy