Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Błyskawiczne mycie okien

20 mar 2015 - 22:43:20

Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad zakupem urządzenia, które ułatwi mi mycie okien. Czy któraś z Was posiada urządzenie parowe Clatronic DR 3535?? Jak się spisuje?? Czy po "przejechaniu" myjką okno jest suche, czy trzeba wycierać? Po użyciu pozostają smugi na szybach?

Błyskawiczne mycie okien

20 mar 2015 - 23:26:51

ja nie polecam urzadzenia karher myjki beznadziejna tandeta,
z oryginalnym plynem jeszcze, jeszcze, ale bez zupelnie nie daje rady

;-)

nie przekonuja mnie te urzadzenia, polecam sciereczki z mikrofibry+lyn do naczyn:D daja rade ;)

nie przekonuja mnie te urzadzenia, polecam sciereczki z mikrofibry+lyn do naczyn:D daja rade ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-20 23:29 przez xxxpiniaxxx.

Błyskawiczne mycie okien

21 mar 2015 - 07:01:44

Kupując takie urządzenie trzeba pamiętać, że jest sporych rozmiarów i wcale nie jest lekkie!
Najlepiej sprawdza się dobra szmatka, eco środek (z sodą, octem) i ściągaczka do wody.

Błyskawiczne mycie okien

21 mar 2015 - 07:55:50

Cytat
xxxpiniaxxx
ja nie polecam urzadzenia karher myjki beznadziejna tandeta,
z oryginalnym plynem jeszcze, jeszcze, ale bez zupelnie nie daje rady

;-)

nie przekonuja mnie te urzadzenia, polecam sciereczki z mikrofibry+lyn do naczyn:D daja rade ;)
Ja posiadam Karchera z płynem oryginalnym - jestem baaardzo zadowolona - machanie ścierkami po szybie to dłuższa praca niż z tym urządzeniem. Płyn jest bardzo wydajny - starcza na umycie około 100 dużych okien...
Tak jak kiedys myjąc ścierkami poświęcałam godzine na mycie jednego okna, tak teraz robie to w o,5 godziny.
Poza tym w instrukcji jest wyraźnie napisane, że należy stosować tylko tego płynu oryginalnego lub takiego który nie posiada alkoholu. Większość dostępnych płynów na rynku ma alkohol.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Błyskawiczne mycie okien

21 mar 2015 - 10:08:21

wez po uwage to ze tym umyjesz tylko od zewnątrz a co z rama wewnątrz okna i szybami w domu ? dla mnie bez sensu jak ma sie dobry płyn i porządne ścierki
to moment idzie

Błyskawiczne mycie okien

21 mar 2015 - 12:17:16

ja miałam myjkę parową i nie polecam-jest ciężka trudno utrzymać w jednej ręce, zawsze musiałam używać przedłużacza bo kabel krótki był, para skraplając się tworzy kałuże pod oknem wiec cały czas trzeba wycierać podłogi i parapety. Trzeba wycierać okna papierem bo tworza się kreski i zacieki, trudno tez dojść ta myjka i wymyc w rogach, tam zawsze zostaje brud. Generalnie tyle co się człowiek nadenerwuje to lepiej wziąć płyn i ręczniki papierowe. Zajmie to mniej czasu, zużycie papieru na pewno będzie mniejsze i okna bardziej domyte.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Błyskawiczne mycie okien

10 sie 2015 - 12:49:35

Miałam myjkę parową pożyczoną od koleżanki, i serdecznie miałam dość już po umyciu jednego okna... nieporęczne, niezgrabne, ciężkie, smug zostawiało pełno. Tradycja jednak najlepsza, płyn Blux i papierowe ręczniki :) Podrzucę jeszcze trochę teorii: http://www.klikmapa.pl/mycie-okien.html

Błyskawiczne mycie okien

10 sie 2015 - 12:59:52

Kup lepiej płyn do szyb i rolkę ręczników papierowych a nie kłaczące ścierki. Moje 4 okna myję 40 minut :)

Błyskawiczne mycie okien

10 sie 2015 - 13:30:18

Cytat
lena-222
Cytat
xxxpiniaxxx
ja nie polecam urzadzenia karher myjki beznadziejna tandeta,
z oryginalnym plynem jeszcze, jeszcze, ale bez zupelnie nie daje rady

;-)

nie przekonuja mnie te urzadzenia, polecam sciereczki z mikrofibry+lyn do naczyn:D daja rade ;)
Ja posiadam Karchera z płynem oryginalnym - jestem baaardzo zadowolona - machanie ścierkami po szybie to dłuższa praca niż z tym urządzeniem. Płyn jest bardzo wydajny - starcza na umycie około 100 dużych okien...
Tak jak kiedys myjąc ścierkami poświęcałam godzine na mycie jednego okna, tak teraz robie to w o,5 godziny.
Poza tym w instrukcji jest wyraźnie napisane, że należy stosować tylko tego płynu oryginalnego lub takiego który nie posiada alkoholu. Większość dostępnych płynów na rynku ma alkohol.

też mam Karchera i też jestem z niego zadowolona :)

Błyskawiczne mycie okien

10 sie 2015 - 13:32:39

firma o której piszesz to jedna z najgorszych:)moja mama ma karchera ale nie umyje fajnie okien zostają smugi w rogach :)

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Błyskawiczne mycie okien

29 cze 2018 - 16:15:08

Błyskawicznie to ja myć nie muszę, ale jak już umyję, to fajnie jakby były czyste jak najdłużej się da :D to w sumie moje jedyne wymaganie. Próbowałam już różnych płynów, papieru/ręczniczków/szmatek czy ściągaczy takich do mycia specjalnych i kicha. Mnóstwo osób, szczególnie znajomych pytałam czy mają jakieś swoje sposoby, ale każdy albo rozkładał ręce, albo podawał sposoby, które już dawno przetestowałam.. Szczególnie problemowe były okna kuchenne. Wiadomo: tłuszcz, gotowanie, para.. i trafiłam kiedyś na takie rady <moderacja-reklama>i na początku śmiałam się z tej cebuli, którą należy przetrzeć szybę. A jednak cebula pomogła...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-02 09:23 przez moderator.

Błyskawiczne mycie okien

29 cze 2018 - 19:40:20

Mam, dostałam na prezent i jestem zadowolona.super

Błyskawiczne mycie okien

08 paź 2018 - 12:47:34

Ja w sumie nie posiadam żadnego ze wspomnianych przez Was urządzeń.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Meble do salonu...- gdzie ??