Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:31:39

Kobietki mam pytanie może któraś się orientuje czy na dobudowanie tzw wiatrołapu 2x2 potrzebny jest plan?może dałoby się to jakoś obejść bo szkoda kasy na projekt takiego małego ganeczku...Strasznie mi on potrzebny a konkretnie osobne wejście do domu...A drugie pytanie to czy robiąc poddasze mieszkalne trzeba mieć jakieś pozwolenia lub plany?

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:36:23

Jeśli chodzi o poddasze- trzeba mieć pozwolenie i plany. Bo rozumiem,że chcesz dobudować je tak?
Chyba,że jedynie chcesz sobie urządzić coś co juz pobudowane to nie trzeba :)

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:38:12

Z tego co mi wiadomo, jeśli chcesz zrobić poddasze i podnieść je tzn przy zdejmowaniu dachu jeśli podwyższycie nowy dach o "kilka" cegieł to chyba trzeba zrobić plan, czy nanieśc na księgi wieczyste... ale mogę się mylić. moi rodzice w każdym razie tego nie zrobili, zaryzykowali i w sumie jest ok póki co. Ale głowy nie dam

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:39:57

Dom stoi od wielu lat bo mieszkamy z teściami :) mieliśmy się dobudowywać ale postanowiliśmy zrobić mieszkalne poddasze bo chyba wyjdzie dużo taniej

Cytat
kasiula2
Z tego co mi wiadomo, jeśli chcesz zrobić poddasze i podnieść je tzn przy zdejmowaniu dachu jeśli podwyższycie nowy dach o "kilka" cegieł to chyba trzeba zrobić plan, czy nanieśc na księgi wieczyste... ale mogę się mylić. moi rodzice w każdym razie tego nie zrobili, zaryzykowali i w sumie jest ok póki co. Ale głowy nie dam


Dach był zmieniany 5 lat temu-nic nie będzie podnoszone do góry bo nie ma takiej potrzeby,obecny strych jest wysoki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 19:42 przez Kamilka-X.

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:42:47

Domyślam się że poddasze jest obecnie strychem i będzie podnoszony dach żeby nie było za nisko i na to trzeba plan, na ganek tak samo.

To jeśli dach nie będzie podnoszony to co komu do tego co wy tam będziecie mieć:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 19:43 przez skarbek2012.

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:45:56

Dokładnie jak nie ruszacie dachu to co kogo obchodzi,że robicie jakby nie patrzył "remont" :)

A jeśli chodzi o dobudówkę-raczej trzeba mieć plan/pozwolenie.

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:46:08

Cytat
skarbek2012
Domyślam się że poddasze jest obecnie strychem i będzie podnoszony dach żeby nie było za nisko i na to trzeba plan, na ganek tak samo.

To jeśli dach nie będzie podnoszony to co komu do tego co wy tam będziecie mieć:P



No niby nic nikomu ale nie wiadomo jakie sa przepisy :o

A ile moze kosztowac plan na taki ganek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 19:48 przez Kamilka-X.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 19:59:02

na wszystko musisz mieć pozwolenia lub zgłoszenia, pracuję w urzędzie i wiem że wszystko, nawet wymiana okna, budowa ścianki działowej i inne remonty tego typu, musi być zgłoszone tym bardzie wiatrołap czy poddasze

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 20:04:53

Cytat
justynka8891
na wszystko musisz mieć pozwolenia lub zgłoszenia, pracuję w urzędzie i wiem że wszystko, nawet wymiana okna, budowa ścianki działowej i inne remonty tego typu, musi być zgłoszone tym bardzie wiatrołap czy poddasze
Ale to nie jest budowa poddasza,a jedynie jego urzadzenie. Więc na to nie trzeba mieć pozowlenia.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 20:07:20

ale to jest adaptacja poddasza na mieszkalne tak? w planie pierwotnym było to poddasze oznaczone jako poddasze nie do mieszkania? jeżeli było oznaczone jako mieszkalne to ok ale jeżeli nie to trzeba tą adaptację strychu poddasza zgłosić raczej

najlepiej zadzwoń do swojego starostwa powiatowego i zapytaj tam otrzymasz rzetelną odpowiedź i uzyskasz ewentualne wnioski na zgłoszenie lub pozwolenie i wykaz niezbędnych załączników



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 20:09 przez justynka8891.

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 20:22:34

o matko na wszystko pozwolenie masakra... chcesz cokolwiek zrobić i oczywiście co? papierologiaściana

Dobudowa i poddasze

10 mar 2015 - 20:40:52

Własnie dokładnie to samo przerabiam co ty -zasada jest prosta jak się nie boisz że cię ktos życzliwy po... do nadzoru budowlanego to rób ,mnie niestety na to nie stac i robie projekt dobudowy wiatrołapu 2&2 i poddasze



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-10 20:43 przez Amelia2121.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy korzystacie z pralni?