Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 13:23:39

Witajcie,
zbliża się nareszcie długo wyczekiwany remont salonu :D
Już mniej więcej ustaliłam ustawienie mebli- teraz zaczną się podróże po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich modeli :)
Zastanawiam się nad kolorystyką. Ogólnie jestem fanką bieli, ale z kolei nie chce uzyskać efektu sterylności.
Lubię minimalizm, ale również jestem romantyczką- zatem kobiecie kolory mnie nie przerażają :)
Chciałabym aby salon był nowoczesny a zarazem przytulny.

W salonie napewno będzie stół jadalniany z krzesłami, sofa ze stolikiem kawowym i oczywiście jakaś szafka po TV.
Podłoga będzie prawdopodobnie taka sama jak w korytarzu, gdyż salon będzie przedłużeniem korytarza - gres jasnobeżowy - co sądzicie ?

Jakie proponujecie mi kolory ścian, mebli, sofy? Wszelkie zdjęcia inspiracyjne mile widziane :)

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 13:32:32

Mój salon jest w kolorach szarym, białym, czarnym i czerwonym. Czerwona jest jedynie jedna ściana, reszta jest szara. Wszelkie dodatki są białe i czerwone. Meble mam czarne, narożnik równiez, zarzuciłam na niego czerwony welurowy koc, w okna poszyłam zasłony w pasy szaro czerwone, i takie same poszewki na poduchy :)

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 13:35:59

Cytat
MarikaMarikowa
Mój salon jest w kolorach szarym, białym, czarnym i czerwonym. Czerwona jest jedynie jedna ściana, reszta jest szara. Wszelkie dodatki są białe i czerwone. Meble mam czarne, narożnik równiez, zarzuciłam na niego czerwony welurowy koc, w okna poszyłam zasłony w pasy szaro czerwone, i takie same poszewki na poduchy :)

a czy pochwaliłabyś się zdjęciami z efektem :) ?

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 13:43:57

pochwaliłabym sie, ale mam za duzo znajomych na szafie ;)

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 13:46:11

Cytat
MarikaMarikowa
pochwaliłabym sie, ale mam za duzo znajomych na szafie ;)

ok rozumiem, nie naciskam

Jakie kolory w salonie ??

01 mar 2015 - 14:28:54

Jeśli już kolor na ścianach to raczej (moim zdaniem) jakiś nie za ostry, czerwony czy pomarańczowy wygląda ciekawie, ale na dłuższą metę może być męczący. Ale to tak naprawdę zalezy od mieszkańców, jeden będzie się świetnie czuł w pokoju pomalowanym na jaskrawe barwy, a drugi wręcz przeciwnie :D

Ja ściany mam tylko białe, poza przedpokojem, gdzie jest tynk kładziony szpachlą nierówno i zrobiona przecierka w 5 kolorach nakładanych na biel (względy praktyczne - koszmarnie krzywe ściany plus stary blok, gdzie nie wiadomo co będzie po skuciu tynku). Nie lubię koloru na ścianach, wolę w dodatkach. Kolorowe ściany 'robią' mi duże malowane własnoręcznie płachty materiału, plus taki, że zawsze mogę coś zmienić. Meble mam w czerni, naturalnym drewnie i czerwieni (kanapa z wymiennym pokrowcem, więc jak mi się czerwony znudzi to zawsze mogę założyć inny). Firanki i zasłonki to ZUO :P, nie posiadam takowych kurzołapów, są w oknach rolety albo żaluzje w neutralnych kolorach (jasnoszary, jasnokremowy).

Aktualnie w salonie najładniejsze dodatki to terraria, wystrój w szarym piaskowcu i naturalnych korzeniach pasuje do reszty :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-01 14:32 przez argentum_aranea.

Jakie kolory w salonie ??

04 mar 2015 - 21:54:10

My mamy salon w graficie - jedna duża ściana w tym kolorze, trzy białe plus grafitowe narożniki. Meble są ciemne, a dodatki czerwone i szare. Uwielbiam szary kolor, więc znalazł się też w łazience love

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie kolory w salonie ??

04 mar 2015 - 22:41:24

Jeśli Was zainteresuje to mój salon jest biały a tylko dodatki są kolorowe np. sofa czerwona itd.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie kolory w salonie ??

12 mar 2015 - 13:45:52

Ja ściany pomalowałabym na bardzo jasny beż, może nawet ecru. Na jednej ze ścian dałabym tapetę, np. z motywem wiosennym:

.

Kanapę kupiłabym też jasną, a meble np. takie:



Pokój jasny, ale myślę, że niezbyt sterylny. Urozmaicić wnętrze można kolorowymi dodatkami, które można zmieniać wraz z kolejną porą roku;)

Druga propozycja to taka jak zdjęciu poniżej, jasne meble, a ciemne ściany:

Zdjęcia ze strony http://www.forte.com.pl/pl.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie kolory w salonie ??

12 mar 2015 - 14:10:59

kawa z mlekiem +beże wpadające w szarości, złamany granat, wpadający w grafit, Wyraziste struktury tkanin, wyglądające na naturalne, surowe, klasyczne meble....

http://www.homebook.pl/inspiracje/salon/95080_-salon-styl-eklektyczny

Jakie kolory w salonie ??

05 cze 2015 - 22:26:19

Minimalizm w kobiecej odsłonie nasuwa na myśl delikatną paletę barw. Jeśli lubi Pani biel to zachęcam do zastosowania złamanych bieli, które z jednej strony pozostawią swoją charakterystykę optycznego powiększenia przestrzeni i rozświetlenia jej, z drugiej łagodnie nadadzą wnętrzu ciepły ton. Czyta biel (w niektórych pomieszczeniach) lubi przybierać lekko sinawy odcień. Nie jesteśmy wtedy zadowoleni z efektu i zaczynamy stosować kolorowe dodatki. Niestety ciepłe, intensywne barwy jeszcze wzmacniają chłód czystej bieli i wpadamy w pułapkę bez wyjścia. Złamana biel (np. 542 porcelanowa biel -Śnieżka Satynowa) od początku zapewni nam dużą ilość ciepłego światła we wnętrzu. Wybierać należy wtedy wśród odcieni wpadających w krem, beż lub żółtawych. Minimalistyczne wnętrza urządzone za pomocą prostych, jasnych mebli, bardzo dobrze prezentują się także w towarzystwie pasteli. Od błękitów przez beże, szarości i fiolety (te kolory najlepiej prezentują się w nowoczesnych wnętrzach) po odcienie różowe, żółte, kremowe i brzoskwiniowe. Kolorystykę dodatków jednak nadal można pozostawić bardzo jasną (białą) i tym samym wprowadzić do wnętrza romantyczny, lekko nostalgiczny nastrój o jaki Pani chodzi.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Jakie kolory w salonie ??

07 lip 2015 - 11:09:05

proponuję zestaw dość ostry ale doda salonu wiele energii żółć z pomarańczą to moja propozycja na którą sie ostatnio zdecydowałam jeśli chodzi o kolory ścian gdyż jestem świeżo po remoncie a nowy look wszytkimu nadał kominek typu [moderacja - reklama/link] i teraz wszyscy domownicy pzrzesiaduje w salonie non stop



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-21 09:10 przez moderator.

Jakie kolory w salonie ??

11 wrz 2015 - 12:39:49

Ja lubię wszelkiego rodzaju szarości - pięknie wyglądają, są klasyczne, więc zawsze będą na czasie :) polecam tapety, zwłaszcza ten kolor: http://pieknetapety.pl/tapeta-scienna-422306-african-queen-2014-rasch,id6451.html?wa1=undefined :)

Jakie kolory w salonie ??

11 wrz 2015 - 13:18:29

od razu nasuwa mi się na myśl szarość, jestem fanką wszystkich jej odcieni dlatego, że pasują do niemal każdego wnętrza. do podłogi jaką masz też będzie pasować. biel też pięknie wygląda, zwłaszcza złamana, wtedy w ogóle nie ma efektu sterylności. ogólnie stawiałabym na basicowe kolory, które nie znudzą się po roku.

moje mieszkanie pomalowałam farbą szaro-fioletową, bardzo fajny kolorek, tak to wygląda



a tu parę salonowych inspiracji :)

Jakie kolory w salonie ??

13 paź 2015 - 12:31:52

Ja jestem za bielą i szarością, kolory jak najbardziej uniwersalne (ostatnio też modne, ale przecież zawsze będą się dobrze prezentowały :) ). Bardzo podoba mi się taka teksturowa szara fototapeta ścienna http://decoboo.pl/fototapeta-0-wyniki-wyszukiwania-83709107-Gray-concrete-wall-abstract-texture-background.html albo taka zwykła w ciemniejszym kolorze http://tapetyscienne24.pl/tapety-scienne/291-tapeta-scienna-721928-funky-flair-2015-rasch.html :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy któraś ,ma? IKEA