Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

5 minut temu

sprawdzony stomatolog

9 minut temu

sklep detailingowy

33 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:19:22

Witam. Mam nadzieje ze temat umiescilam w dobrym dziale.Tydzien temu sasiadka z gory zalala mi mieszkanie.Pech chcial ze od niedawna tu mieszkamy i jakos nie pomyslalam o ubezpieczeniu mieszkania.Czy w zwiazku z tym nalezy mi sie cos z jej ubezpieczenia za straty jakie musze teraz poniesc(pomalowanie sufitu w pokoju i lazience)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:23:46

Moim zdaniem można domagać pokrycia strat, ale tylko w przypadku gdy udowodnisz, że to ona spowodowała zalanie np. nie zakręciła kurka.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:30:12

Jeżeli to ona zalała wam mieszkanie to nalezy wam się odszkodowanie od niej. I teraz jeśli ona była ubezpieczona to ona ma obowiązek poinformowac swoją ubezpieczalnię o tym fakcie (żeby samej nie płacić), wezwać rzeczoznawcę, etc. Sama równiez możesz podjąć kroki i wezwać rzeczoznawce, porobić sama zdjęcia i udokumentować koszt zniszczeń.
Zgodnie z kc masz prawo do 100% rekompensaty zniszczeń mienia.

@malmie ona jest poszkodowana i nie musi udowodnić faktu zawinienia drugiej osoby, a jedynie fakt wystąpienia szkody po jej stronie. natomiast "winny" zgodnie z przepisami ma bardzo niewiele pole do udowodnienia swojej "niewinności".

Ustawa wymaga:
1. wystąpienia zdarzenia powodującego szkodę,
2. wystąpienia szkody,
3. związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy zdarzeniem a szkodą (np. w styczniu zalała mi łazienkę, poszło w kafelki, a miesiąc później przestała działac pralka).

nie ma mowy o winie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-23 14:32 przez SunFlower23.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:36:41

@SunFlower23, a jak zalanie wystąpiło na skutek pęknięcia rur i np. ta z góry też ma zalane to przecież nie będzie odpowiadała za to, że rury zdechły akurat w tym miejscu.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:37:32

Cytat
malmie
@SunFlower23, a jak zalanie wystąpiło na skutek pęknięcia rur i np. ta z góry też ma zalane to przecież nie będzie odpowiadała za to, że rury zdechły akurat w tym miejscu.

Owszem to jest działanie siły wyższej, jednej z 3 przesłanek, który musi udowodnić "winna" a nie poszkodowana, zeby się uwolnić od swojej odpowiedzialności :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:43:08

Cytat
SunFlower23
Owszem to jest działanie siły wyższej, jednej z 3 przesłanek, który musi udowodnić "winna" a nie poszkodowana, zeby się uwolnić od swojej odpowiedzialności :)

No okej, to już poprawiam swoją wypowiedź:

Jeśli zgłosisz się po odszkodowanie do sąsiadki z góry i okaże się, że ona nie miała nic wspólnego z zalaniem to od niej odszkodowania nie dostaniesz.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 17:28:05

Zrobilam filmik jak z sufitu w pokoju i lazience kapala mi woda wiec dowod na to mam ze to ona mnie zalala.

A powiedzcie mi jeszcze jedno.Czy mam sie udac do sasiadki z gory i poprosic ja o firme w ktorej ma ubezpieczenie czy jak to zalatwic?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-24 09:30 przez Joleczkaaa.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Zalanie mieszkania

05 mar 2015 - 22:53:47

Treść posta została usunięta automatycznie

Zalanie mieszkania

05 mar 2015 - 23:05:41

Wydaje mi się ze jak nie masz ubezpieczonego mieszkania to możesz domagać się od niej tylko prywatnie polubownie bądź na drodze cywilnej w sadzie

Zalanie mieszkania

25 maj 2015 - 13:27:41

Zapytaj też czy nie miała jakiegoś czujnika przeciw zalaniu wodą, bo jeśli miała a on nie pomógł to może walczyć o jakąś gwarancję u producenta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-25 13:28 przez litkas.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Zalanie mieszkania

10 lip 2015 - 18:52:03

Myślę, że może się Tobie przydać - poradnik Jak pozbyć się zacieków na suficie bo zacieki jak nic zrobią się.

Zalanie mieszkania

10 lip 2015 - 19:08:42

takie sprawy mozna załatwiac poprzez administracje , albo jak bardzo chcesz to idz do sasiadki i porozmawiaj

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

Zalanie mieszkania

27 cze 2022 - 12:15:28

no widzisz a ubezpieczenie nie jest drogie... trzeba myslec za wczasu... szkode mozna pocignac z jej ubezpieczenia jesli je ma.. polecam tez zadbac o sciane i odpowiednio ja wysuszyc wynajmujac odpowiedni sprzet https://www.osuszanie-slim-pol.pl/wynajem-osuszaczy/ tudziez firme ktora sciany osuszy

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Zalanie mieszkania

02 sie 2022 - 09:17:03

wspolczuje... jak nas zalalo to wynajelismy osuszacze z firmy i stosujemy takie pochlaniacze https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/pochlaniacz-wilgoci-silikazel-pomaranczowy-kanister-p-11.html

Zalanie mieszkania

07 lut 2023 - 08:28:28

Niestety nie jest to nic miłego, ale gdy już dojdzie do zalania to przede wszystkim musimy dokładnie wiedzieć co w takich sytuacjach należy robić. Od siebie chcę wam polecić profesjonalną firmę https://www.osuszarnia.pl/osuszanie-po-zalaniach-gdansk/ która właśnie w Gdańsku zajmuje się osuszaniem obiektów po zalaniu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Propozycje pod sypialnię