Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Sklep internetowy

18 minut temu

Biznes

22 minut temu

tabernakula sklep

41 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:19:22

Witam. Mam nadzieje ze temat umiescilam w dobrym dziale.Tydzien temu sasiadka z gory zalala mi mieszkanie.Pech chcial ze od niedawna tu mieszkamy i jakos nie pomyslalam o ubezpieczeniu mieszkania.Czy w zwiazku z tym nalezy mi sie cos z jej ubezpieczenia za straty jakie musze teraz poniesc(pomalowanie sufitu w pokoju i lazience)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:23:46

Moim zdaniem można domagać pokrycia strat, ale tylko w przypadku gdy udowodnisz, że to ona spowodowała zalanie np. nie zakręciła kurka.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:30:12

Jeżeli to ona zalała wam mieszkanie to nalezy wam się odszkodowanie od niej. I teraz jeśli ona była ubezpieczona to ona ma obowiązek poinformowac swoją ubezpieczalnię o tym fakcie (żeby samej nie płacić), wezwać rzeczoznawcę, etc. Sama równiez możesz podjąć kroki i wezwać rzeczoznawce, porobić sama zdjęcia i udokumentować koszt zniszczeń.
Zgodnie z kc masz prawo do 100% rekompensaty zniszczeń mienia.

@malmie ona jest poszkodowana i nie musi udowodnić faktu zawinienia drugiej osoby, a jedynie fakt wystąpienia szkody po jej stronie. natomiast "winny" zgodnie z przepisami ma bardzo niewiele pole do udowodnienia swojej "niewinności".

Ustawa wymaga:
1. wystąpienia zdarzenia powodującego szkodę,
2. wystąpienia szkody,
3. związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy zdarzeniem a szkodą (np. w styczniu zalała mi łazienkę, poszło w kafelki, a miesiąc później przestała działac pralka).

nie ma mowy o winie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-23 14:32 przez SunFlower23.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:36:41

@SunFlower23, a jak zalanie wystąpiło na skutek pęknięcia rur i np. ta z góry też ma zalane to przecież nie będzie odpowiadała za to, że rury zdechły akurat w tym miejscu.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:37:32

Cytat
malmie
@SunFlower23, a jak zalanie wystąpiło na skutek pęknięcia rur i np. ta z góry też ma zalane to przecież nie będzie odpowiadała za to, że rury zdechły akurat w tym miejscu.

Owszem to jest działanie siły wyższej, jednej z 3 przesłanek, który musi udowodnić "winna" a nie poszkodowana, zeby się uwolnić od swojej odpowiedzialności :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 14:43:08

Cytat
SunFlower23
Owszem to jest działanie siły wyższej, jednej z 3 przesłanek, który musi udowodnić "winna" a nie poszkodowana, zeby się uwolnić od swojej odpowiedzialności :)

No okej, to już poprawiam swoją wypowiedź:

Jeśli zgłosisz się po odszkodowanie do sąsiadki z góry i okaże się, że ona nie miała nic wspólnego z zalaniem to od niej odszkodowania nie dostaniesz.

Zalanie mieszkania

23 lut 2015 - 17:28:05

Zrobilam filmik jak z sufitu w pokoju i lazience kapala mi woda wiec dowod na to mam ze to ona mnie zalala.

A powiedzcie mi jeszcze jedno.Czy mam sie udac do sasiadki z gory i poprosic ja o firme w ktorej ma ubezpieczenie czy jak to zalatwic?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-24 09:30 przez Joleczkaaa.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Zalanie mieszkania

05 mar 2015 - 22:53:47

Treść posta została usunięta automatycznie

Zalanie mieszkania

05 mar 2015 - 23:05:41

Wydaje mi się ze jak nie masz ubezpieczonego mieszkania to możesz domagać się od niej tylko prywatnie polubownie bądź na drodze cywilnej w sadzie

Zalanie mieszkania

25 maj 2015 - 13:27:41

Zapytaj też czy nie miała jakiegoś czujnika przeciw zalaniu wodą, bo jeśli miała a on nie pomógł to może walczyć o jakąś gwarancję u producenta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-25 13:28 przez litkas.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Zalanie mieszkania

10 lip 2015 - 18:52:03

Myślę, że może się Tobie przydać - poradnik Jak pozbyć się zacieków na suficie bo zacieki jak nic zrobią się.

Zalanie mieszkania

10 lip 2015 - 19:08:42

takie sprawy mozna załatwiac poprzez administracje , albo jak bardzo chcesz to idz do sasiadki i porozmawiaj

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

Zalanie mieszkania

27 cze 2022 - 12:15:28

no widzisz a ubezpieczenie nie jest drogie... trzeba myslec za wczasu... szkode mozna pocignac z jej ubezpieczenia jesli je ma.. polecam tez zadbac o sciane i odpowiednio ja wysuszyc wynajmujac odpowiedni sprzet https://www.osuszanie-slim-pol.pl/wynajem-osuszaczy/ tudziez firme ktora sciany osuszy

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Zalanie mieszkania

02 sie 2022 - 09:17:03

wspolczuje... jak nas zalalo to wynajelismy osuszacze z firmy i stosujemy takie pochlaniacze https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/pochlaniacz-wilgoci-silikazel-pomaranczowy-kanister-p-11.html

Zalanie mieszkania

07 lut 2023 - 08:28:28

Niestety nie jest to nic miłego, ale gdy już dojdzie do zalania to przede wszystkim musimy dokładnie wiedzieć co w takich sytuacjach należy robić. Od siebie chcę wam polecić profesjonalną firmę https://www.osuszarnia.pl/osuszanie-po-zalaniach-gdansk/ która właśnie w Gdańsku zajmuje się osuszaniem obiektów po zalaniu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Propozycje pod sypialnię