Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

motywacja na diecie

22 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:08:13

Witam, mam taki problem. Od 8 miesięcy mieszkam z koleżanką w mieszkaniu (3 pokoje) służbowym w Niemczech płacimy po 230euro czynszu na osobę. Od ponad 2 miesięcy mieszka (bez wiedzy szefa firmy, w której pracujemy) z nami mojej współlokatorki facet. Niecały miesiąc temu zapytałam się jej czy jej partner nie mógłby się dokładać do czynszu. Wtedy wyszło by po 150euro od osoby z czego ok 70-75euro dla mnie. Gdy dziś jej o tym przypomniałam ona się strasznie oburzyła mówiąc, że przecież on mieszka w jej pokoju i nie przeszkadza mi. Ona nigdy się nie zapytała czy on w ogóle może tutaj zamieszkać po prostu został tydzień potem następny i tak już ponad 2 miesiące. Do mnie w soboty przyjeżdża mąż i wyjeżdża w niedzielę. Czasami przed naszym urlopem mój mąż jest kilka dni dłużej. Do niej tez co tydzień przyjeżdżał obecny partner lub kilku innych a także córka w odwiedziny 2 razy po tygodniu. Ogólnie z nią zawsze miałam bardzo dobre relacje.
Czy powinnam coś takiego zaproponować czy nie.

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:14:34

To zależy co jest w czynszu. Jeśli są jakieś rachunki wliczone w to 230 euro to jasne, że powinien się dokładać. Jeśli czynsz nie zależy od ilości mieszkających osób, a koleś Ci nie przeszkadza, to ja bym dała spokój (choć to Twoja dobra wola, bo ogólnie to mieszkasz = płacisz).

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:15:00

Już pomijając to, że na krzywy ryj mieszka bez wiedzy właścicieli to jakby ona i on mieli honor to sami powinni to zaproponować. Skoro się do tego nie kwapią to dobrze zrobiłaś.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:20:00

Czyli od 2 miesiecy nie wychodzi z pokoju?nie myje sie i nie je.musi tam smierdziec.a tak serio to ona placi za niego na to wychodzi.najwidoczniej boi sie ze ja zostawi i chce go utrzymac.darmo mieszkanie i dup.....

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:21:01

Ja i ona płacimy po 230euro i nic więcej. Ale też uważam że mieszkasz=płacisz. Ja to delikatnie zasugerowałam, ale minął miesiąc a tu cisza więc zapytałam ponownie i na mnie naskoczyła, że ona by mi tak nie kazała płacić jakby mój mąż mieszkał z nami. Pytałam innych czy powinien zapłacić i każdy powiedział, że TAK.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:23:32

Funia, to jest przecież oczywiste, że powinien, a jak nie chce czy nie może to ona powinna płacić, a nie, że we dwie płacie. I co to jest, że jakby twój mąż mieszkał, tak to se może gadać, bo gadać to se można. Ciekawe jakby zamieszkał to czy też tak cierkałaby.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:31:06

Ona nie miała problemu żeby przyjść do mnie po głupie 5euro za to że zawiózł mnie i ją samochodem do urzędu. Mieszkając już u nas. Aha tak to jest z "rodziną" dobrze tylko na zdjęciach. Dzięki przynajmniej wiem, że dobrze robiłam.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:33:11

Czyli ty płacisz w sumie za pokoj?Z jednej strony wiesz masz swój pokoj masz opłate ,a ona ma swój i powinni w zasadzie się z sobą dogadać .Może on jej daje połowe do tego co ona płąci?Może właściciela mieszkania nie obchodzi ,czy mieszkacie z kims tylko konkretna jedna kwota za mieszkanie .Z drugiej strony powinien sam poczoc się w obowiązku dopłącic za użytkowanie bo wiadomo łązienka kuchnia itd.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:35:03

Cytat
funia0525
Ja i ona płacimy po 230euro i nic więcej. Ale też uważam że mieszkasz=płacisz. Ja to delikatnie zasugerowałam, ale minął miesiąc a tu cisza więc zapytałam ponownie i na mnie naskoczyła, że ona by mi tak nie kazała płacić jakby mój mąż mieszkał z nami. Pytałam innych czy powinien zapłacić i każdy powiedział, że TAK.

skoro nie płacice raachunkó to tez mi róznica, to on mieszka u niej w pokoju, zatem ta czy siak jesli juz to te jej 250 euro powinno zosta podzielone a nie całe 500 euro... przeciez Ty dalej masz swój pokój. Na Twoim miejscusciagnęłabym męza.

Wszedzie tak jest, że jak chcesz miec sama pokój to płącisz więcej niż z kimś. Zatem to chyba byłoby dziwne gdybys miała teraz płacic miej w pojedynczym pokoju?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-06 20:36 przez truskawka_ang.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:38:49

Koleś ewidentnie powinien dokładać się do czynszu. Na pewno korzysta z wody, gotuje coś, ogląda TV...

Widać, że ten pomysł nie przypadł Twojej koleżance do gustu. I masz dwie opcje:
a) Walczyć o swoje, biorąc pod uwagę, że możesz znacznie pogorszyć swoje relacje z koleżanką, lub
b) Jeśli zależy Ci na dobrych relacjach - olać to.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:38:58

Cytat
truskawka_ang
Cytat
funia0525
Ja i ona płacimy po 230euro i nic więcej. Ale też uważam że mieszkasz=płacisz. Ja to delikatnie zasugerowałam, ale minął miesiąc a tu cisza więc zapytałam ponownie i na mnie naskoczyła, że ona by mi tak nie kazała płacić jakby mój mąż mieszkał z nami. Pytałam innych czy powinien zapłacić i każdy powiedział, że TAK.

skoro nie płacice raachunkó to tez mi róznica, to on mieszka u niej w pokoju, zatem ta czy siak jesli juz to te jej 250 euro powinno zosta podzielone a nie całe 500 euro... przeciez Ty dalej masz swój pokój. Na Twoim miejscusciagnęłabym męza.

Wszedzie tak jest, że jak chcesz miec sama pokój to płącisz więcej niż z kimś. Zatem to chyba byłoby dziwne gdybys miała teraz płacic miej w pojedynczym pokoju?
W zasadzie to się z tobą zgadzam .Tym bardziej ze niema dodatkowych opłat .

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:42:09

Cytat
truskawka_ang
... Zatem to chyba byłoby dziwne gdybys miała teraz płacic miej w pojedynczym pokoju?

No chyba sobie żarty robisz. Ona tam jest legalnie, a nie na krzywy ryj. To może kumpela sprowadzi sobie kolejnego kolesia i każe dzielić czynsz na czworo, albo może ma jej jeszcze dopłacać.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:42:46

Cytat
MyszeQ
Koleś ewidentnie powinien dokładać się do czynszu. Na pewno korzysta z wody, gotuje coś, ogląda TV...

Widać, że ten pomysł nie przypadł Twojej koleżance do gustu. I masz dwie opcje:
a) Walczyć o swoje, biorąc pod uwagę, że możesz znacznie pogorszyć swoje relacje z koleżanką, lub
b) Jeśli zależy Ci na dobrych relacjach - olać to.

no własnie problem w tym, że czynszu osobno nie ma:D

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:44:19

Cytat
filipekkrol
Cytat
truskawka_ang
Cytat
funia0525
Ja i ona płacimy po 230euro i nic więcej. Ale też uważam że mieszkasz=płacisz. Ja to delikatnie zasugerowałam, ale minął miesiąc a tu cisza więc zapytałam ponownie i na mnie naskoczyła, że ona by mi tak nie kazała płacić jakby mój mąż mieszkał z nami. Pytałam innych czy powinien zapłacić i każdy powiedział, że TAK.

skoro nie płacice raachunkó to tez mi róznica, to on mieszka u niej w pokoju, zatem ta czy siak jesli juz to te jej 250 euro powinno zosta podzielone a nie całe 500 euro... przeciez Ty dalej masz swój pokój. Na Twoim miejscusciagnęłabym męza.

Wszedzie tak jest, że jak chcesz miec sama pokój to płącisz więcej niż z kimś. Zatem to chyba byłoby dziwne gdybys miała teraz płacic miej w pojedynczym pokoju?
W zasadzie to się z tobą zgadzam .Tym bardziej ze niema dodatkowych opłat .

Rowniez sie zgadzam.

Czy powinien zapłacić???

06 lut 2015 - 20:45:44

Cytat
malmie
Cytat
truskawka_ang
... Zatem to chyba byłoby dziwne gdybys miała teraz płacic miej w pojedynczym pokoju?

No chyba sobie żarty robisz. Ona tam jest legalnie, a nie na krzywy ryj. To może kumpela sprowadzi sobie kolejnego kolesia i każe dzielić czynsz na czworo, albo może ma jej jeszcze dopłacać.

Nie zartuje sobie. W Polsce mieszkając na pokoju płącisz mniej niż mieszkając w 2 osoby? No chyba nie. Inaczej sprawa wyglądałaby gdyby mieli płacic za wode, gaz itd wtedy dzieli sie na liczbe mieszkańców. Ale sama autorka napisała ze 250 euro ze wszystkim. zatem rachunki dzielisz z osobą, z która dzielisz pokój.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pojemniki