Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

08 sty 2016 - 16:28:30

Fajnie mieszka się w Łomiankach, Arkadia Łomianki to niemal jeszcze Warszawa, ale wszędzie zielono, świeże powietrze, niedaleko rzeka i jezioro, w pobliżu las.

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

14 sty 2016 - 13:10:49

Ja całe życie mieszkałam w centrum warszawy ( Wola a teraz Śródmieście ) jest wszędzie blisko ale im jestem starsza marzy mi sie cos z ogródkiem pod Warszawą ale te dojazdy i korki :(

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

08 lut 2016 - 13:30:07

Tak, dom z ogródkiem to świetna opcja, ale nie tania niestety, chociaż można zamieszkać wśród zieleni za niewielkie pieniądze właśnie w budynku Arkadia Łomianki, okolica jest piękna.

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

26 lut 2016 - 09:56:11

Też miałam taki dylemat jak szukałam mieszkania. Często wieczorami wracam z pracy lub ze spotkań ze znajomymi i szukałam osiedla, które da mi poczucie bezpieczeństwa po zmroku. Zdecydowałam się na nowoczesne osiedle w dzielnicy Ursynów, które jest obiektem chronionym i ma swojego własnego zarządcę - Lemmon House http://www.lemmonhouse.pl/ Lepiej nie mogłam trafić - osiedle jest zarządzane w sposób bardzo nowoczesny - mamy platformę internetową, przejrzysty system rozliczeń i pomoc prawną, którą sobie bardzo cienimy. Mieszkam tam od 6 miesięcy i nigdy nie przydarzyło mi się coś złego, a w razie jakiejkolwiek usterki mogę liczyć na szybką interwencję.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

26 sie 2016 - 09:28:14

Radzymin - pod miastem masz osiedle Akacjowa Aleja, tzn. nie wiem czy jeszcze mają wolne mieszkania, ale tam właśnie można mieszkać na naprawdę bardzo dobrych warunkach, w przyjemnym otoczeniu. Wszystko w praktyce jednak zależy od tego, jaki budżet, jakie oczekiwania, jaka lokalizacja pracy. Ale mniejsze miejscowości to dla mnie wyższy standard.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

27 paź 2016 - 09:02:20

Jeśli chodzi o wolne mieszkania w Wwie to z tego co wiem jeszcze znajdziesz w Wilanowie na Brzozowym Zakątku, a to bardzo fajne, kameralne osiedle. Moi znajomi tam kupowali mieszkanie dla siebie. Stamtąd dojazd masz dobry do centrum, jest gdzie pospacerować w okolicy a całość raczej w takim rodzinnym klimacie. Osiedle ogólnie jest spore, niby to tylko trzy budynki, ale sporo miejsca zajmuje duży dziedziniec, to tez jest na plus. Mi bardzo się podobają mieszkania na parterze z własnym ogródkiem :)

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

28 paź 2016 - 09:34:47

Podaj stawkę za metr tego mieszkania i pewnie od razu entuzjazm wszystkim przeminie. Każdy chyba doskonale wie, ile mieszkanie w stolicy to koszty z kosmosu i niewielu na to stać. A że pod Wawą żyje się dużo lepiej, to już totalnie inna sprawa.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

19 gru 2016 - 18:53:46

Również uważam, że pod Warszawą lepiej. I taniej oczywiście :) Np. Marki, blisko, a jednak z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Fajne jest to nowe osiedle Metropolitan Park, na miejscu przedszkole planują, sklepy... Dojazd do centrum jest świetny, pierwsza strefa biletowa. A las praktycznie 200-300 metrów od osiedla :

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

19 gru 2016 - 21:39:05

Ale jednak wiele osób szuka mieszkania właśnie w Wwie i wiadomo, że ceny są różne i na pewno mieszkanie 100 km od Wwy są tańsze, ale dzieje się to kosztem czasu dojazdu do stolicy i zmniejsza się komfort mieszkania. Mieszkania w Rezydencji Brzozowy Zakątek są przestronne, tak jak pisałam na parterze można mieć ogródek, albo na najwyższych piętrach można wybrać mieszkanie z tarasem na dachu. No i okolica robi soje, do centrum samochodem to jakieś 15-20 min max, a i na miejscu można dobrze zjeść, wysłać dzieciaki do dobrego przedszkola i jest gdzie pospacerować. Więc nie pisz mi, że lepiej jest kupić mieszkanie daleko od Warszawy, bo to zawsze dzieje się kosztem czasu, który można poświęcić rodzinie.

niezweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

28 sty 2017 - 18:57:31

Dziewczyny możecie mi polecić sprawdzone przedszkola Ursynów?

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

28 sty 2017 - 21:37:09

ja z Wawy wyniosłam się do Marek. Dojazd do pracy zajmuje tyle samo co z Bielan ( gdzie mieszkałam ).

Za to 20 lat życia spędziłam na Mokotowie - dojazdy dobre ( autobus spod bloku do centrum i na Pragę oraz spacerkiem do innych linii ) i spokojnie.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

19 mar 2017 - 22:13:18

I jak wypadają Marki w porównaniu do Warszawy Twoim zdaniem? Moim zdaniem jak już oddadzą do użytku obwodnicę to nawet nie będzie co porównywać, bo dojazd pewnie nie zajmie więcej niż 15-20 minut.

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

19 mar 2017 - 22:37:27

poczekajcie bo z planow naszego rzadu to niektore miejscowosci podwarszawskie maja zostac wciagniete w granice warszawy i wtedy ceny mieszkań poszybuja i wszystko podrożeje, a jak tak dalej pójdzie to bedziemy miec warszawe od tatr do morza ;)

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

19 paź 2017 - 12:58:30

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

O, super ;) Właśnie takich porad poszukiwałem :) Dzięki wielkie :) Z całą pewnością mi się to przyda ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-19 13:06 przez elofon36.

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

10 mar 2018 - 15:33:34

Co powiesz o nowym osiedlu Leśny Kwiat, które leży w południowej części Warszawy. Osiedle jest na VI etapie budowy, a także wlicza się w projekt mdm, co dla mnie jest dużym atutem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak urządzić mieszkanie