Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

26 sie 2015 - 15:13:52

U mnie też zawsze było krucho z oszczędzaniem, a dokładniej to z systematycznością. No i zawsze była pokusa żeby coś wypłacić :( Ale powiem Wam, że w Idea Banku trafiłam na fajne konto oszczędnościowe. Procent jest wysoki, a żeby go utrzymać trzeba utrzymywać odpowiednie saldo i regularnie dopłacać, także jest mobilizacja ;) https://www.ideabank.pl/konto-zoska

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

05 wrz 2015 - 11:42:57

Ja ostatnio wymyśliłam jeden sposób. Wybieram z bankomatu np. 50 zł i do tej kwoty staram się zrobić zakupy. Jakie? Ciuchy. Kupuję w sh.
Nie mam na utrzymaniu domu, więc wszelkie opłaty, typu gaz, prąd etc. na razie nie liczę. Jedzenie pomijam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-05 11:43 przez bardotka90.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

05 wrz 2015 - 11:59:03

bardzo fajny pomysł z tymi 5 złotówkami. Ja po prostu staram się zawsze z tego co zarobie przeznaczyć pieniążki na odłożenie. W jednym miesiacu odłoże więcej w innym mnie- różnie. Chowam je do sejfu - sejf zamykam i te pieniążki są nie do ruszenia. Tak jakby były zamrożone.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

05 wrz 2015 - 12:04:03

ja zbieram pieniądze bez celu więc mi sie nie spieszy ale mam konto w mbanku i założyłam sobie do tego konta taki dodatek że przy każdej wydanej kwocie zaokrągla mi do pełnej kwoty np gumy kosztują 2.70 to zaokrągla mi do 3 zł i te 30 gr trafia do takiego jakby konta oszczędnościowego to jest dobre bo można sobie samemu wszystko ustawić czy chcemy 1% z wydadków czy może 1 zł albo miesięczną wpłate np 30 zł wszystko dzieje sie bez naszego udziału to jest super bo zbieram pieniądze może nie duże ale kiedyś sobie człowiek przypomni i z takich drobniaczków będzie ładna sumka :) odrazu dodam że nie promuje banku :p żeby nie było zarzutów

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

14 wrz 2015 - 15:31:19

Chyba najskuteczniejszym jak dotąd sposobem na oszczędzanie było rzucenie palenia :) nawet nie zdawałam sobie sprawy, ile to pochłania kasy. Jakoś tak zawsze ta dyszka na fajki była odłożona w portfelu (potem już więcej niż dyszka :) ) i nigdy nie skupiałam się na tym, by zliczyć ile mnie to kosztuje. i nagle po rzuceniu pod koniec miesiąca na koncie zostaje więcej niż zawsze... Spodobało mi się to oszczędzanie i chciałabym odkładac więcej, chce uzbierac 10 tysięcy i wpłacić na lokatę. Zabieram się do oszczedzania takiego, jak opisany tutaj - http://polakuzaoszczedzisz.pl/jak-ogarnac-swoje-wydatki.html czyli skrzętne gromadzenie paragonów i rachunków. Zobaczymy czy się uda, bo potrzeba do tego skrupulatności.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

14 wrz 2015 - 16:06:00

ja ogólnie jestem dusigroszem, więc nie wydaję pieniędzy na jakieś pierdoły, które wiem, że mi nie są aż tak potrzebne. a no i jeżdżę po mieście rowerem zamiast mpk :) jak coś dodatkowego wpadnie, to też odkładam

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

24 wrz 2015 - 18:49:08

niestety nie mam :(

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

30 wrz 2015 - 13:50:37

Po pierwsze, każdą monetę 5zł która zostaje mi wydana, odkładam do świnki, którą trzeba zbić, żeby wyjąć pieniążki (a tak na wszelki wypadek, żeby nie kusiło ;) )

Po drugie nadmiar pieniędzy, które na koniec miesiąca zostają - przelewam na konto oszczędnościowe :)

Po trzecie, jesli chodzi o brudżet domowy, postanowiłam ocieplić dom, tak, aby rachunki za ogrzewanie ( a ogrzewam gazem ) spadły do minimum. I fatycznie, działa. Po tej zimie, rachunek przyszedł o 1000zł mniejszy. A zastosowałam tylko izolację piankową Powiem wam, że jak możecie, to koniecznie to zróbcie, koszt się zwraca po pierwszej zimie.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

30 wrz 2015 - 14:33:51

ja mam osobne konto oszczędnościowe i kilka dni po pensji spływa mi 200 zł na nie, jak loguje sie na konto nie wiedze go od razu i czasem zapominam ile juz na nim mam;) nie moge też z niego wypłacać bez tzw. "osiągnięcia celu" bo jest kara 9 zł;)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

30 wrz 2015 - 16:57:35

Ciezko zaoszczędzić bo nawet jesli sie cos uda to trafem cos sie zepsuje badz zachoruje dziecko Lepszym bylby post jak przezyc do konca miesiaca za grosze z wyplaty

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

03 lis 2015 - 13:35:24

W kwestii oszczędzania takiego globalnego, polecam zapoznać się z blogiem http://www.wolnymbyc.pl/. A tak krok po kroczku można zacząć od artykułu http://www.klikmapa.pl/oszczedzanie-w-domu.html

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

14 mar 2020 - 19:30:33

Przeglądać aktualne oferty gazetek https://gazetkipromocje.pl w których mogę znaleźć składniki w dobrych cenach

niezweryfikowana
Posty: 93
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 lip 2020 - 12:24:20

Ja co prawda mało nie zarabiam ale za to musiałam 2 lata temu bardzo dużo oszczędzić. Mąż wprowadził system analizy wydadków najpierw. Myślałam że go już totalnie pogło ale po 3 miesiącach skrupulatnego notowania każdego wydanego grosza (nie przesadzam) pozwoliło nam przede wszystkim określić na co wydajemy "bez sensu", z czego możemy łatwo zrezygnować, a co możemy zastąpić i jak żeby wydawać mniej. Bardzo nam to pomogło ograniczyć wydadki w sposób który nas za bardzo nie zabolał i pozwolił nawet od czasu do czasu na przyjemności i wyjścia. Dzisiaj już sobie nie wyobrażam nie prowadzić budżetu domowego chociaż jest on 7 razy mniej szczegółowy.
Przy okzaji stałam sie miszczynią Excela :D

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

03 wrz 2020 - 08:46:02

Odkladanie do skarbonki nic nie da. Pieniadze trzeba inwestowac, albo chociaz odkladac na konto oszczednosciowe, gdyz zmienia sie ich sila nabywcza. Ta sama stowka za rok bedzie warta mniej przez inflacje.

Dobrze jest jednak inwestowac mądrze i dobrze zastanowić się nad tym w co chcemy zainwestowac swoje fundusze. Mozliwości jest wiele jednak nie wszystko daje odpowiednią stopę zwrotu. https://www.pozyczkibezbikonline.pl/w-co-inwestowac-w-czasach-epidemii-koronawirusa/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-10-02 07:20 przez pannamilenka.

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

24 wrz 2020 - 09:13:36

Ja z moim chłopem odkładamy reszty drobne wszystkie poniżej 5zl do słoika, takim oto sposobem miesięcznie potrafimy mieć odłożone około 200-300zl
poza tym ja tez mam mega problem z oszczędzaniem, wszystkie pieniądze od razu wydaje, zamawiam kolejne niepotrzebne ubrania albo ciagle „stawiam” nam jakieś jedzenia czy wyjazdy.
jedynym sposobem na to, który jak na razie działa, jest wypłacenie z konta od razu po wpłynięciu wypłaty/alimentów jakiejś części, np dostaje 1400 wypłaty, wypłacam 600 i wiem ze mogę wydać tylko te 800zl (mam jeszcze alimenty z których tez wypłacam część jak wpływają na konto). Wkładam te pieniądze do takiej książeczki na dokumenty w szufladzie i ich nie ruszam.

Jeśli chodzi o konta bankowe to bardzo dobre promocje na konta mają obecnie konta studenckie https://www.konto-studenckie.pl/promocje/ ... Warto jest się nad takim kontem zastanowić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-02 07:22 przez jalenka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kanapa-warto?