Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 20:02:59

- zbieram 5 złotówki do słoika
- poza tym odkładam na lokatę
- odkładam na konto oszczędnościowe
- i zamierzam odkładać na ikze

polecam blog http://jakoszczedzacpieniadze.pl/page/2



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-23 20:04 przez justynka8891.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

25 lut 2015 - 20:35:18

To masz chyba dużą pensje, albo odkładasz na wszystkim tyle co nic? Co do bloga dość dobrze mi znany na bieżąco śledzę fajną opcją o której wiele osób zapomniało są też złote monety. Ceny są różne można zobaczyć - http://www.emonety.pl/shop/category/494_monety-zlote natomiast to co warto zaznaczyć cena złota idzie w górę, a więc moneta nie tylko będzie zyskiwać ze względu na wiek, ale również ze względu na ten fakt. Lokaty niestety w dzisiejszych czasach nawet nie pokrywają inflacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-25 20:51 przez Santkowska.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

25 lut 2015 - 20:48:48

Ja zaraz po wypłacie robię przelewy za wszystko. Potem sprawdzam ile mi zostaje. Tysiaczka wkładam w kopertę na zakupy jedzeniowe i chemie do domu - to musi mi starczyć na miesiąc. Jeśli idę na zakupy to płacę kartą - na koncie mam zawsze małą kwotkę, żeby za dużo też nie wydać.
Reszta oszczedności jest schowana głęboko.
Póki co dobrze mi idzie :D

Oczywiście kupuje to co potrzebne. Większość zakupów robię w Piotrze i Pawle a to dlatego, że tam wszystko jest tańsze niż w większych supermarketach + warzywa i owoce zawsze są świeże ! A z kartą przy każdym zakupie mam rabacik :)

Zakupy przez internet - 5 razy przemyślę zakup zanim kliknę, a uwierzcie siedze na sklepach internetowych non stop - a kupuje z wszystkich obejrzanych produktów jakiś 1%.

Jeśli wiem, że muszę coś kupić - szukam tańszych rozwiązań lub substytutów.

Polecam metody kopertowe - sprawdzają się.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

25 lut 2015 - 20:57:35

Staram sie nie chodzić po sklepach. Sprawdza sie gdy mam dużo pracy, i wciąż jestem czymś zajęta - wożenie dziecka, fitness, itd. Byle nie zakupy.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

25 lut 2015 - 21:46:30

Ja jestem oszczędną studentką i potrafie odwiedzić trzy różne sklepy, tylko dlatego, że w każdym jakiś produkt jest w lepszej cenie :P Zazwyczaj są to lidl, biedronka i tesco.

Fajnym sposobem na zaoszczedzenie pieniedzy jest (wcześniej wspomniane) robienie zakupów na cały tydzień i zaplanowanie obiadów na każdy dzień tygodnia. Kiedyś tak robiłam i polecam :)

Gotując obiad zazwyczaj staram się zmieścić w cenie 10-15 zł za całość( a czasami nawet poniżej 10). Dania typu gołabki, zapiekanki, pizze, zupy itp. to najlepsze potrawy, które pomogą zaoszczędzić trochę kasy.

Jeśli chodzi o ciuchy w moim mieście mam jeden na prawdę fajny lumpeks, w którym kupuje zazwczaj jakieś spodnie, bluzki, koszulki itp. Reszte ciuchów staram się upolować na przecenach. Rzadko kupuje coś z "nowej kolekcji", wole odczekać, skoro za chwilę ta rzecz będzie -50% :)

Kosmetyków też nie kupuję drogich, bo te tańsze wcale nie są gorsze! Głównie kupuje produkty Rossmannowskie, a jeśli chodzi o orginalne perfumy czy kosmetyki drogeryjne to polecam Wam tylko i wyłącznie drogerie internetowe! Tam wszystko praktycznie 50% tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Przykładowo kupiłam ostatnio podkład Rimmel Wake Me Up za 22 zł już z wysyłką, gdzie w Naturze kosztuje 47 zł!

PS: Polecam aplikacje "Blix" na telefon. Informuje o wszystkich obecnych promocjach począwszy od Castoramy a skończywszy na Lidlu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-25 21:49 przez modeliing.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

25 lut 2015 - 22:26:40

Cytat
modeliing
Ja jestem oszczędną studentką i potrafie odwiedzić trzy różne sklepy, tylko dlatego, że w każdym jakiś produkt jest w lepszej cenie :P Zazwyczaj są to lidl, biedronka i tesco.

Fajnym sposobem na zaoszczedzenie pieniedzy jest (wcześniej wspomniane) robienie zakupów na cały tydzień i zaplanowanie obiadów na każdy dzień tygodnia. Kiedyś tak robiłam i polecam :)

Gotując obiad zazwyczaj staram się zmieścić w cenie 10-15 zł za całość( a czasami nawet poniżej 10). Dania typu gołabki, zapiekanki, pizze, zupy itp. to najlepsze potrawy, które pomogą zaoszczędzić trochę kasy.

Jeśli chodzi o ciuchy w moim mieście mam jeden na prawdę fajny lumpeks, w którym kupuje zazwczaj jakieś spodnie, bluzki, koszulki itp. Reszte ciuchów staram się upolować na przecenach. Rzadko kupuje coś z "nowej kolekcji", wole odczekać, skoro za chwilę ta rzecz będzie -50% :)

Kosmetyków też nie kupuję drogich, bo te tańsze wcale nie są gorsze! Głównie kupuje produkty Rossmannowskie, a jeśli chodzi o orginalne perfumy czy kosmetyki drogeryjne to polecam Wam tylko i wyłącznie drogerie internetowe! Tam wszystko praktycznie 50% tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Przykładowo kupiłam ostatnio podkład Rimmel Wake Me Up za 22 zł już z wysyłką, gdzie w Naturze kosztuje 47 zł!

PS: Polecam aplikacje "Blix" na telefon. Informuje o wszystkich obecnych promocjach począwszy od Castoramy a skończywszy na Lidlu.
swietna aplkacjaa ta Blix ! dzieki :)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

05 mar 2015 - 09:17:06

ja Wam opowiem o moim dosyć dziwnym jak na mój gust sposobie na oszczędzanie, który odkryłam całkowicie przypadkiem. Mianowicie mój narzeczony pracuje w jednej firmie, w której jednym z jego obowiązków jest robienie co miesiąc zamówień zaopatrzeniowych wszelkiego rodzaju, m.in. środki do sprzątania. Kiedyś przynosi mi do domu cały karton jakiś produktów, które właśnie zamówił z tej samej firmy co do firmy. Stwierdził, że tak wychodzi taniej, poza tym przynoszą mu to pod nos, itp. Na początku byłam sceptyczna, ale powiem Wam, że stosujemy tę metodę już kilka miesięcy i takie środki przeznaczone dla firm, itp. są o wiele wydajniejsze i skuteczniejsze, wiadomo, że w warunkach domowych też się tego tak dużo nie zużywa. Jednym słowem jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana, to podrzucam Wam stronę z tymi środkami czystości, wybór jest ogromny, na pewno znajdziecie to czego potrzebujecie:)

[Moderacja - link]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 07:34 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

16 maj 2015 - 09:42:29

Ja przed wyjściem na zakupy robię listę, podliczam ile potrzebuję i biorę daną kwotę. Nigdy więcej bo wiem, że wydam wszystko. Poza tym zmieniłam dostawcę prądu i rozważam przejście na telefonię internetową - [moderacja - nieopłacona reklama] Powoli i z głową da się sporo zaoszczędzić trzeba tylko to rozsądnie rozplanować.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 07:26 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

01 cze 2015 - 05:47:47

Najlepszym sposobem jest odkładanie pieniędzy na dobrze oprocentowane konto. Ja ostatnio widziałam zestawienie kont oszczędnościowych [moderacja - nieopłacona reklama] i teraz zastanawiam się nad otwarciem konta dla siebie i dzieciaków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-01 05:59 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 cze 2015 - 15:22:52

Zasada jest niestety dość okrutna, żeby zaoszczędzić w której kolwiek z dziedzin życia należy mieć jakiś zasób pieniędzy bo najpierw trzeba wydać aby móc zaoszczędzić. Jeśli chodzi o dom ja postanowiłam zakupić dobre oświetlenie w całym domu oraz na zewnatrz z nowej technologii takiej jak tu: http://greenie-world.com/pl/produkty/5-reflektory-szynowe i owszem trzeba najpierw wyłożyć większą gotówke ale potem przy opłatach za prąd zwraca się to ładnie i przyjemnie:) Oczywiście nie na każdej dziedzinie da sie przyoszczędzić ale tam gdzie można to bardzo się staram.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

19 cze 2015 - 10:09:18

Ja nie noszę przy sobie kart do bankomatu, staram się mieć wyliczoną kasę i zawsze liste z zakupami. Ile postanowie tyle kupuje. Drobniaki zbieramy do słoika i raz na miesiąc zamieniamy na grubsze i jest na wyjście jakaś rozrywkę. Piorę zawsze pełną pralkę. No i najważniejsze wymieniam wszystkie sprzęty na energooszczedne. Teraz kupuję lodówkę <moderacja> link Moja stara żarła tyle prądu że masakra.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-06 10:20 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

19 cze 2015 - 10:17:04

ja mam też zeszyt wyliczam ile na opłaty ,ile na jedzenie tygodniowo , więc nie przekroczę wydatków trzymam się tego .
Jeśli wydam mniej to mam na następny tydzień nie ruszając tych na ten następny tydzień wyliczonych , potem na koniec miesiąca zostaje to co zostanie i mam na co chcę mogę odłożyć mogę i kupić co chcę.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

19 cze 2015 - 10:33:37

Ten pomysł z kopertami bardzo mi się podoba. Muszę wypróbować. :)

Moje sposoby na oszczędzanie to:
- planowanie obiadów na kilka dni w przód i robienie zakupów wg listy,
- polowanie na droższe kosmetyki w promocji,
- wymiana wszystkich żarówek na energooszczędne,
- otworzenie oprocentowanego konta,
- odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty na konto oszczędnościowe, na "czarną godzinę" lub inne większe wydatki typu naprawa samochodu itp.,
- mycie naczyń w misce, a nie pod bieżącą wodą,
- kupowanie ciuchów w SH lub na wyprzedażach,
- nienoszenie przy sobie większych kwot, by nie kusiło mnie kupowanie batoników i innych pierdół.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

22 cze 2015 - 07:32:39

Po prostu mniej wydawać. Niby prosta rzecz, ale dla niektórych osób nie do przeskoczenia.
Sama jestem raczej minimalistką. Staram się nie wydawać pieniędzy na tzw bzdury. Każdy wolny grosz wpłaca się na lokatę lub konto oszczędnościowe.
Dużo ciekawych wątków na temat form oszczędzania można znaleźć na tym forum http://www.***/f151/ w dziale z inwestycjami.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 sie 2015 - 15:16:14

U mnie podstawa to przede wszystkim spisywanie wydatków i co miesiąc planowanie budżetu domowego.
Jeśli macie ochotę poczytać o oszczędzaniu i nie tylko, to zapraszam na mojego bloga: http://tajemniceportmonetki.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-15 15:17 przez hagberry.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POSZUKUJĘ!