Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 10:22:55

Macie jakieś swoje własne, sprawdzone sposoby na oszczędzanie?
Ostatnio postanowiłam, że będę zatrzymywać więcej kasy w swoim budżecie, ale póki co idzie mi mizernie. Zainstalowałam sobie taki dodatek do przeglądarki – Okazjoner gdzie można wprowadzić produkty, które chce się kupić w najbliższym czasie i ta aplikacja monitoruje ich ceny.
Jak pojawia się coś taniej, dodatek wysyła nam informację.
To już jest jakaś opcja, ale szukam też innych sposobów, bo chciałabym, żeby to oszczędzanie wychodziło tak bardziej systematycznie. Trudno mi jednak odkładać większe kwoty.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 10:46:28

My z mężem zbieram 5złotówki ;) Kazda jaka nam sie pojawi w portfelu wrzucamy do słoika. Po 4 miesiacach mamy juz ponad 500zł. Jeszcze kilka miesięcy i akurat na wakacje się uzbiera ;D

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 10:56:12

Ja co miesiąc robię wyliczenia ile na co potrzebuję. Powiedzmy rachunki 1200 zł jedzenie 1000 zł = 2200 zł. Skoro mam w budżecie domowym np. 2500 zł to te 300 od razu przelewam na konto. Jak naprawde zabraknie to wyciagne. Ale nie ma co sie lodzić że zostanie na koniec miesiaca i sie wtedy przeleje.

Po za tym staram sie robic liste zakupow i kupowac tylko to co na niej sie znajduje. Nigdy wtedy nie zapomne o czyms, ale tez i nie kupie zbednej rzeczy - a to wcale nie oznacza odmawiania sobie wszystkiego.

Kiedyś był u mnie w domu pomysł też, żeby wcześniej ustalić co będzie na obiad przez najbliższe 7 dni i kupić wszystkie składniki wcześniej tak aby nie zabrakło, ale nie było też wydziwiania i marudzenia.

Nie wyrzucamy jedzenia.

Nie gotuję na kilka dni np. 4 bo wiem że 3 dnia np ta sama zupa mi zbrzydnie i wtedy bede podjadac cos innego.

Nie jeść na mieście :)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 11:29:42

ja robie tak, ze pieniadze ktore mam na jedzenie dziele na ilosc dni w miesiacu a pozniej przeliczam na tygodnie i rozkladam do kopert na kazdy tydzien mam przeznaczona koperte i musi mi wystarczyc to co tam mam, nowy tydzien nowa koperta

zweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 11:40:29

Cytat
hagalla
My z mężem zbieram 5złotówki ;) Kazda jaka nam sie pojawi w portfelu wrzucamy do słoika. Po 4 miesiacach mamy juz ponad 500zł. Jeszcze kilka miesięcy i akurat na wakacje się uzbiera ;D

To dobry sposób, ja często jak mam drobne to wrzucam do skarbonki, kiedy jest pełna zawsze nazbiera się kwota w okolicach 300 zł.
Sposób Hagalli jest bardziej sprecyzowany i szybciej odłożysz, bo w moim sposobie zawsze znajdzie się wymówka, a to wrzucę jutro, a to w poniedziałek i do tego czasu kilka złotych już wydamy.
Jeśli dostaję prezent w postaci pieniędzy część kwoty odkładam. :)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 11:41:41

Nalezy większa uwagę zwracać na to na co sie wydaje pieniadze i nauczyc sie kupowac np. tańsze produkty, tańsze nie znaczy gorsze!

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 12:03:50

Pomysł z 5 złotówkami jest bardzo fajny :)

My zawsze drobne, które mamy w portfelach wrzucamy do skarbonki. Jak dostaniemy pieniądze od Babci albo wpadnie jakaś dodatkowa kasa np. zwrot podatku czy jakaś dodatkowa fucha to te pieniądze też tam odkładamy.

Naszą skarbonkę nazywamy "budżet wakacyjny" i przez rok udało nam się uzbierać 3600 zł ;)

Dodatkowo mamy konta oszczędnościowe na które przelewamy pieniądze i ich nie ruszamy.

Córce też założyliśmy takie konto. Co miesiąc przelewamy jej 100 zł + to co dostała na chrzciny, urodziny, od babć, becikowe, itd.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 12:58:14

Ja odkładam monety 2 funtowe, do skarbonki, ostatnio tak odłożyliśmy 600funtó. Staram się robić narzeczonemu kanapki do pracy, jakieś sałatki, żeby nie kupować na mieście, nie jemy na mieście. Głównie porównuje ceny produktów. Powiedzmy w lidlu mozarella kosztuje 40 pensów, w tesco 1funta, no to kupuje tam gdzie taniej. Obiady robię na 2 dni.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 13:21:23

Ja oszczędzam teraz na wyjazd i w tym celu założyłam sobie słoik do którego wrzucam pieniądze, przez niecałe 2 miesiące uzbierałam prawie 700 zł. Ale musze wypróbowac jeszcze ten sposob z 5 zł, też bardzo fajny pomysł.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 13:57:21

my mamy puszkę skarbonkę, zawsze jak mamy jakieś drobne to do niej wrzucamy, zaczynając od złotówki, nie mamy określonego celu, są na czarną godzinę.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 3/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 14:04:32

Ja 1/10 z wypłaty wpłacam na konto oszczędnościowe - i już! :P

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 17:50:12

-robię zawsze liste co mam kupic i sie jej trzymam
-kupuje tansze produkty
-sprzedaje niepotrzebne rzeczy
-duzo mam sposobów
-zamiast kupowac bilety ide na piechotę
:)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 18:20:43

Nie nosze przy sobie większej ilości kasy, żeby nie kupować niepotrzebnych rzeczy. Tak samo robię z kontem bankowym. Mam dosłownie 20-30zł. Resztę trzymam głęboko schowaną :D

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 19:51:41

U mnie odkładanie ani 5zł, ani nawet 1zł się nie sprawdziło, bo każde z nas jak cos potrzebowalo to wybierało trochę. To samo z kontem oszczędnościowym - też jakoś jak bylo potrzebne to się przelewało. Jedno co wprowadziłam to oszczędzanie na wodzie i jedzeniu. Trochę się naszukałam tego artykułu, ale znalazłam, żeby wam pokazać http://www.aasapolska.com/artykuly/jak-oszczedzac-na-jedzeniu . To chyba mówi wszystko. Kiedyś to przeczytałam i faktycznie bardzo dużo się w domach wyrzuca. Czasem warto pomyśleć, żeby z niby resztek zrobić cos pysznego, a to już duża oszczędność przy co najmniej 3 osobowej rodzinie. Ale i single mogą tak zaoszczędzić nieźle.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 sty 2015 - 19:59:56

Ja robie tak.mam zeszyt a w nim oplaty na dany miesiac wpisuje.np w grudniu mam 1000 zl oplat.dostaje wyplate i od razu oplacam rachunki.reszta kasy ktora zostaje podliczam.wyliczam ile mam na dzienne zakupy.np50zl a wydam 30.wiec 20 odkladam.a na dodatek place karta a za kazde zakupy zaokragla mi kwote do 5 zl.robie tak od lat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POSZUKUJĘ!