Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Meble

58 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 15:43:53

Jakie dodatki (poduszki, obrazy, plakaty) polecacie do takiego dywanu? Mam problem z podjęciem decyzji jaka kolorystyka do niego pasuje. Reszta mieszkania jest dość stonowana - biel, czerń, popiel. W planach mam stworzenie galerii na ścianie, ale mam stanowczo za dużo pomysłów i nie wiem w jakim kierunku pójść, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę. Lubie raczej minimalizm, geometrię, styl skandynawski i industrialny.

Może macie jakieś propozycje i pomysły?



Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 16:07:13

a to twój salon? Niezły chaos, nie usiedziałabym w takim miejscu nawet 3 minut spokojnie :D Jeśli to twój salon to absolutnie już nic więcej nie dokładaj :D

a jeśli masz tylko taki dywan, to co do kolorów to zależy jaki chcesz uzyskać efekt. Możesz dobrać dodatki aby pasowały do kolorystyki dywanu, wtedy wybrałabym mocne odcienie : turkus, musztarda, czerń. Możesz też zdecydować się na mocny kontrast, ale przy całym mieszkaniu w odcieniach beżu, bieli wybrałabym jednak mocne, ale współgrające kolory.

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 16:17:50

Chaos, bo to dzień, w którym wprowadził mi się dodatkowy lokator i jeszcze nie posprzątaliśmy do końca rzeczy, więc dużo rzeczy leżało na wierzchu :P A to jedyne zdjęcie dywanu jakie mam niestety.

Mieszkanie to kawalerka, więc dużo przestrzeni nie mamy niestety, ale ta część nad kanapą wygląda na bardzo pustą. Tak samo brakuje poduszek czy innych dodatków na kanapie, bo tych ze zdjęcia już nie ma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 16:19 przez elimar2.

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 16:43:43

zawsze myślałam, że wystrój wnętrza wyraża osobowość właściciela. ą tu jest chaos. dywan podchodzi pod lata 70. poszłabym w tę stronę. osobiście dałabym parę plakatów ze starych star warsów i kilka gadżetów w kolorach żółty/musztardowy/brąz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 16:51 przez puchuskubatek.

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 17:20:42

ja bym poszła w odcienie ciemnego turkusu i musztardy....ale przede wszystkim posprzątaj - to już będzie pozytywna zmiana :) i koniecznie upierz kanapę bo wygląda tragicznie...nie usiedziałabym w takim chaosie nawet chwili a na kanapę w ogóle bym nie usiadła.

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 17:32:04

Ech. czytanie ze zrozumieniem. Jak napisałam wyżej, tego dnia wprowadzał się mój chłopak, więc część jego rzeczy leży na stole i parapecie, więc wygląda na graciarnie. Teraz te rzeczy są pochowane, ale nie mam innych zdjęć chwilowo. Na kanapie leży brzydka kapa, która jest w ciemniejszym kolorze niż sama kanapa, a która miała ją chronić przed dodatkowym zabrudzeniem przy rozpakowywaniu i psie, stąd ten "brudny" efekt. Do tego zdjęcie robione było w nocy.

Co do samego wrażenia chaosu - Pomieszczenie jest bardzo wysokie (czego nie widać na zdjęciu), więc pusta ściana, która ma 4 metry szerokości wygląda dość smutno, a fotka pokazuje jakąś 1/4 pomieszczenia.

Poza tym nie proszę o komentarze na temat porządku, tylko kolorystyki dodatków.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 17:44:14

Pies z kanapy, wyprać pokrowiec. Z uwagi na kolory dywanu i podłogi oraz niewielką powierzchnię, poszłabym w kolor ścian oliwkowy. Półki w rogu ściany proszą się o białe umeblowanie. Usunąć zasłony a w okna rolety. Pokój od razu wyda się większy.
Może zamiast obrazów na ścianę położyć tapetę, a za kanapą pas z poziomym wzorem. Pokój jest wysoki a poziomy wzór optycznie "poszerzy" ścianę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 17:48 przez PaniGami.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie dodatki do salonu?

20 gru 2014 - 21:07:18

Byłam wczoraj w Leroy Merlin, tam są świetne poduszki, teraz na przykład świąteczne, no ale wiem, że pewnie poszukujesz takich na "normalny" okres też. Możesz przejrzeć sobie co mają online: http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-wnetrz/poduszki-pufy-narzuty/poduszki-dekoracyjne-i-wsady-do-poduszek,a1236.html, no i zaczęły się już wyprzedaże, tak więc warto korzystać :)

Jakie dodatki do salonu?

21 gru 2014 - 12:32:30

no teraz zdjęcie lepsze :D może pojawią się nowe pomysły na kolorystykę :D

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie dodatki do salonu?

22 gru 2014 - 09:26:00

Dywan sam w sobie jest dość wzorzysty więc wybrałabym stonowane dodatki w kolorze ciemnej zieleni. Po inspiracje sięgam do tego magazynu : http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/grudzien.html?page=27 Polecam :)

niezweryfikowana
Posty: 69
Ostrzeżenia: 11/5

Jakie dodatki do salonu?

29 gru 2014 - 12:14:29

Ogólnie na allinside.pl kupuję tylko ciuhcy, jednak wiem, że mają tam spory wybór bardzo fajnych mebli, mebelków i dodatków w bardzo niskich cenach ;) Jeśli nadal szukasz jakichś inspiracji czy coś zajrzyj tam ;) Za grosze daje się tam upolować ekstra rzeczy ;)

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie dodatki do salonu?

31 gru 2014 - 11:36:32

A może na jedną ze ścian położyłabyś tapetę dekoracyjną. Może to fajnie wyglądać. Znalazłam kilka motywów, które moim zdaniem pasują do dywanu i Twojego stylu;)




Co Ty na to?

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://innetapety.pl/tapety-nowoczesne

Jakie dodatki do salonu?

29 kwi 2022 - 13:05:19

Cytat
grenkowa
Byłam wczoraj w Leroy Merlin, tam są świetne poduszki, teraz na przykład świąteczne, no ale wiem, że pewnie poszukujesz takich na "normalny" okres też. Możesz przejrzeć sobie co mają online: http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-wnetrz/poduszki-pufy-narzuty/poduszki-dekoracyjne-i-wsady-do-poduszek,a1236.html, no i zaczęły się już wyprzedaże, tak więc warto korzystać :)

Racja ! również mi się podobają , ale wychodzę z założenia ze pragnę mieć cos wyjątkowego i nietuzinkowego dlatego nie wybieram dodatków z marketów ,natomiast wybieram prace lokalnych firm. Ostatnio wybralam zakupy prze internet- szukalam plecionej poduszki, takiej niepowtarzalnej ... i udalo mi sie ! :) piekna, szara poduszka , z przeszyciem .https://www.moyha.com/poduszka-wymarzona-szara#galleryName=productGallery,imageNumber=1-copied
https://www.moyha.com/poduszka-wymarzona-szara

Jakie dodatki do salonu?

29 kwi 2022 - 15:04:43

Ja poluję na lampę stojącą.

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie dodatki do salonu?

31 maj 2022 - 10:15:39

ja nie mam dodatkow.. wystarcza mi sterylnosc bialych scian i pieknych wlacznikow swiatla od https://osprzet-sklep.pl/abb-busch-jaeger-c-172.html tak na dobra sprawe to nie mam w domu nawet 1 swieczki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie znajdę?