Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 12:47:45

Witajcie,
wczoraj z partnerem zdecydowaliśmy, że będziemy poszukiwać osoby do sprzątania domu. Oczywiście nie całego domu, tylko pomieszczeń najwięcej użytkowanych.
Daliśmy ogłoszenie, odpowiedzieliśmy też na kilka ogłoszeń, ale póki co to widzimy stawki dość wysokie: 25zł/h.

Czy mi się wydaję, czy takie stawki są ok, czy trochę za wysokie ?
Jaką stawkę byście zaproponowały za sprzątanie : godzinową czy stałą ?
Dom nie jest zapuszczony i do sprzątania będą tylko 3 pomieszczenia: łazienka, kuchnia i korytarz wraz z wiatrołapem raz w tygodniu. Jak będzie to osoba zaufana to dojdzie sypialnia i biuro. Sprzęt i środki udostępniamy.
Nie wliczamy do ceny prac sezonowych: typu umycie okien raz w miesiącu.

Może ma któraś taką pomoc domową ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej osoby ?

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 12:52:19

Zależy od Waszego miejsca zamieszkania. 25zl/h to raczej dużo, ja bym dała 10-15zł/h. Oczywiście mycie okien itd. osobno.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 12:54:38

Cytat
Zuosnica
Zależy od Waszego miejsca zamieszkania. 25zl/h to raczej dużo, ja bym dała 10-15zł/h. Oczywiście mycie okien itd. osobno.

też tak bym dała, ale póki co widze brak zainteresowania taką stawką

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 12:57:25

25 zł -szok , to moja kolezanka która jest nauczycielka ma 20 zł na godzine
z jakiego miasta jestes?,że takie stawki macie...
moja mama aktualnie sprzata bierze 7 zł za godzine , do jej obowiazków zalicza sie ; wyniesc smieci, zamiatanie, mycie podlogi, ogarnac lazienke czyli umyc prysznic , kibelek czy wanne, zmienic kostki w kibelku, polać demostosem.

wczesniej mama sprzatała u jakiejs pani dyrektor to sie umawiały,ze przychodziła na sprzatanie dwa razy w tygodniu po dwie godziny, plus raz na jakis czas umyc okna miała 350 zł za miesiac.

ja kiedys sprzatałam u starszego pana, mojego sąsiada to miałam 5 zł na godzine, ale wtedy chodziłam do zawodowki i chciałam dorobic.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 13:09:33

Cytat
ksuchtam
25 zł -szok , to moja kolezanka która jest nauczycielka ma 20 zł na godzine
z jakiego miasta jestes?,że takie stawki macie...
moja mama aktualnie sprzata bierze 7 zł za godzine , do jej obowiazków zalicza sie ; wyniesc smieci, zamiatanie, mycie podlogi, ogarnac lazienke czyli umyc prysznic , kibelek czy wanne, zmienic kostki w kibelku, polać demostosem.

wczesniej mama sprzatała u jakiejs pani dyrektor to sie umawiały,ze przychodziła na sprzatanie dwa razy w tygodniu po dwie godziny, plus raz na jakis czas umyc okna miała 350 zł za miesiac.

ja kiedys sprzatałam u starszego pana, mojego sąsiada to miałam 5 zł na godzine, ale wtedy chodziłam do zawodowki i chciałam dorobic.
Gniezno pod Poznaniem
Nigdy wcześniej nie robiliśmy rozeznania - póki co to naprawdę stawki nas przerażają...
A obowiązki to podobne jak opisałaś wyżej. Jakiś większych wymagań nie mamy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-14 13:10 przez lena-222.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 13:15:54

moja mama opiekuje się starszą osobą, ale tylko na zasadzie popilnowania jej dopóki nie wróci córka z zięciem, bo babcia ma 90 lat i towarzystwo jest jej potrzebne. Dostaje 7 zł/h. Wcześniej opiekowała się inna babcią, gdzie pomagała jej chodzić, myć i przewijać to wtedy płacono jej 10 zł/h.
Mama pracuje w przychodni i sprząta tam pomieszczenia gospodarcze i gabinety lekarskie, oczywiście stawka 5zł. Uważam, że za takie uciążliwe prace stawka jest za niska. Jakbym miała szukać pracy na sprzątaniu to za mniej niż 13-15zł bym nie przyszła. Kwestie dniówki czy godzinowej płacy przemyśl, bo jedna osoba zrobi to w 3 h, a inna w 5.

Zawsze ktoś potrzebuje pracy, znajdziesz kogoś.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-14 13:17 przez nurhia.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 13:22:36

Cytat
nurhia
moja mama opiekuje się starszą osobą, ale tylko na zasadzie popilnowania jej dopóki nie wróci córka z zięciem, bo babcia ma 90 lat i towarzystwo jest jej potrzebne. Dostaje 7 zł/h. Wcześniej opiekowała się inna babcią, gdzie pomagała jej chodzić, myć i przewijać to wtedy płacono jej 10 zł/h.
Mama pracuje w przychodni i sprząta tam pomieszczenia gospodarcze i gabinety lekarskie, oczywiście stawka 5zł. Uważam, że za takie uciążliwe prace stawka jest za niska. Jakbym miała szukać pracy na sprzątaniu to za mniej niż 13-15zł bym nie przyszła. Kwestie dniówki czy godzinowej płacy przemyśl, bo jedna osoba zrobi to w 3 h, a inna w 5.
zdaję sobie sprawę, że ktoś będzie się uwijał, a inny będzie powolny.
Uciążliwa to praca nie jest - ja sama sprzątam dom, niestety nawał obowiązków zawodowych ogranicza możliwości zadbania o dom, a lubię jak jest posprzątane.
Sprzątanie w miejscach użytkowanych przez duże grupy osób, a sprzątanie w domu użytkowanym przez 2 osoby + sporadyczni goście to naprawdę różnica.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 14:12:09

Cytat
lena-222
Cytat
nurhia
moja mama opiekuje się starszą osobą, ale tylko na zasadzie popilnowania jej dopóki nie wróci córka z zięciem, bo babcia ma 90 lat i towarzystwo jest jej potrzebne. Dostaje 7 zł/h. Wcześniej opiekowała się inna babcią, gdzie pomagała jej chodzić, myć i przewijać to wtedy płacono jej 10 zł/h.
Mama pracuje w przychodni i sprząta tam pomieszczenia gospodarcze i gabinety lekarskie, oczywiście stawka 5zł. Uważam, że za takie uciążliwe prace stawka jest za niska. Jakbym miała szukać pracy na sprzątaniu to za mniej niż 13-15zł bym nie przyszła. Kwestie dniówki czy godzinowej płacy przemyśl, bo jedna osoba zrobi to w 3 h, a inna w 5.
zdaję sobie sprawę, że ktoś będzie się uwijał, a inny będzie powolny.
Uciążliwa to praca nie jest - ja sama sprzątam dom, niestety nawał obowiązków zawodowych ogranicza możliwości zadbania o dom, a lubię jak jest posprzątane.
Sprzątanie w miejscach użytkowanych przez duże grupy osób, a sprzątanie w domu użytkowanym przez 2 osoby + sporadyczni goście to naprawdę różnica.

Widzisz, właśnie na tym to polega, że nie masz czasu, zlecasz to komuś i właśnie za brak swojego czasu i wygodę trzeba zapłacić. Wystaw może ogłoszenie za 10zł, potem jak nikt się nie zgłosi to podnieś trochę stawkę i zobaczysz. A jak nie, to pomyśl, za ile Ty zgodziłabyś się na wykonanie takiej pracy i w ten sposób oblicz stawkę. Popytaj wśród znajomych? Może ktoś będzie znał kogoś, kto chce trochę dorobić? Albo zostaw ogłoszenie na uczelnie, czy w sklepie blisko domu;) Koleżanki, które sprzątają mają stawkę godzinową. Idą na 4 godziny jak sprzątają cały dom i w tym czasie muszą wszystko posprzątać, biorą 10 funtów za godzinę.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

14 gru 2014 - 14:18:46

Ja dorabiam sprzątając mam 10 zł na godzine.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Za sprzątanie - jaka stawka ??

19 maj 2015 - 14:50:07

Płacimy w pozamiatane.pl 30 zł brutto, to dobra stawka, ale akurat przy takich usługach większe znaczenie ma jakość ich wykonania, a w tym wypadku jest naprawdę ok, a nie wszystkie nasze doświadczenia ze sprzątaczkami, były właśnie takie.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

17 cze 2015 - 15:36:23

Ja za cały dom (ok180 m2) płacę 100 zł. Oczywiście jest to standardowe sprzątanie czyli łazienki, odkurzanie, mycie podłóg, kurze. Czas jaki jest poświęcony na w/w porządki to ok. 5 godzin. Za mycie okien oczywiście płacę osobno też 100 zł (10 okien)

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 4/5

Za sprzątanie - jaka stawka ??

26 sie 2015 - 12:12:09

A nie myśleliście, by zamiast tego zamontować centralny odkurzacz. Mógłby bardzo ułatwić Wam pracę. Znajdziecie go na przykład tutaj: http://instalsolar.eu/.

Za sprzątanie - jaka stawka ??

26 sie 2015 - 12:18:07

hej ja jestem z Kłecka koło Gniezna i z chęcią posprzątam za 15 na godzinę:)

Za sprzątanie - jaka stawka ??

26 sie 2015 - 12:33:39

wszystko zalezy od miasta

Za sprzątanie - jaka stawka ??

26 sie 2015 - 12:51:42

15 zł za godzinę by było spoko

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy ktoś kupuje mieszkanie w Krakowie?