Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

24 lis 2014 - 09:42:01

Zauroczył mnie Kraków i kiedyś postanowiłam sobie, że tam zamieszkam. Teraz mogę spełnić to postanowienie, bo wreszcie stać mnie na to, żeby wziąć kredyt i kupić własne m. Mam tylko problem z tym, w jakiej dzielnicy najlepiej. Możecie coś podpowiedzieć? Na razie jestem panną i nie mam dzieci, ale planuję, więc chyba warto by coś większego. I oczywiście nie w centrum, bo się do końca życia nie wypłacę. Myślę też, że najlepsze byłoby nowe mieszkanie, bo przeraża mnie myśl o remoncie. Możecie coś doradzić?

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

24 lis 2014 - 10:06:49

Ja mieszkam od niedawna na Dąbiu - od strony Wisły. Polecam z czystym sumieniem :)

Bulwary Wiślane mam pod oknem (ścieżka rowerowa + miejsce do spacerów ciągnie się aż do Tyńca poprzez Kazimierz i Wawel). Połączenie z centrum tramwajami pod nosem - do rynku docieram w 9 minut. Dookoła wszystko, czego do życia potrzeba - sklepy spożywcze (w tym Biedronka), piekarnia, targ z warzywami-owocami, w pobliżu Plaza - kino+Carrefour, M1 - Auchan, Galeria Kazimierz (na piechotę bulwarami 20 min) - kino+Alma. Okolica cicha, spokojna, jest przedszkole samorządowe obok plus jakieś przychodnie, dentysta, fryzjer, kosmetyczka itp.

Jedyny minus to ceny mieszkań :)

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 7/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

25 lis 2014 - 11:51:30

Wszystko fajnie, tylko nie rozumiem za bardzo dlaczego w Krakowie są tak drogie mieszkania? I nawet jestem w stanie zrozumieć ceny w centrum - ale te w dalszych dzielnicach też trzymają swoją wartość. Popatrzcie same: http://dom.money.pl/mieszkania/sprzedaz/krakow/
Bez 300 tys zł nawet nie ma co zaczynać szukania.

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

09 gru 2014 - 22:41:22

Kraków jest piękny i można się zauroczyć :)
Dużo ciekawych ofert nowych mieszkań znajdziesz na Wirtualnych Targach Mieszkaniowych http://targimieszkaniowe.net/mieszkania-dwupokojowe-krakow
Warto szukać różnych okazyjnych ofert, czasami są przeceny lub skorzystać z dofinansowania MdM.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

04 maj 2015 - 15:07:22

Wybór i kupno własnego mieszkania to świetna sprawa. Ja mieszkam w wynajmowanym pokoju w pięknej, spokojnej dzielnicy. Z tego co się orientuję, to są podobne apartamenty na sprzedaż w Krakowie np. http://www.rezydencjafocha.pl W takim miejscu mogłabym mieszkać całe życie.

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

04 maj 2015 - 16:01:52

Krakow jest ladnym miastem ale mieszkac na codzien w bloku w takim wielkim miescie to bym nie chciala :-)

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

06 maj 2015 - 13:37:14

W Krakowie to pewnie gdzieś w centrum. Jak najbliżej rynku. Z drugiej strony jest to też czasami uciążliwe. Smog. Problemy z parkowaniem, to wszystko działa na niekorzyść.
Tylko na taki dom, to trzeba by było szukować jakieś 300 tys zł. A patrząc na ten wątek http://www.***/f125/kredyt-mieszkaniowy-rynek-wtorny-288000zl-90740.html w którym ktoś pyta o bardzo podobną kwotę. Hmm, sama nie wiem kiedy będę tyle zarabiała?

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

06 maj 2015 - 14:56:45

Wcale się nie dziwię, że zauroczył. Cudowne miasto, CUDOWNE! Korzystałaś z pomocy serwisów internetowych. Ze swojej strony polecam ten: http://www.dopoznania.pl/krakow/pl/negocjuj_cene.html

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

06 maj 2015 - 15:06:24

Polecam Złocień. Na mapie wygląda ... hmmm, daleko. Jak szwagierka tu kupiła mieszkanie, to pomyślałam, ze chyba ją pogięło, ale jak zaczęłam szukać, to nic lepszego nie było i odległość nie jest taka straszna. Ale po 1 - mieszkania są tanie, 4300 za metr, po 2 - bloki są niskie - 3 piętra max, po 4 - duże odległości między blokami. po 5 - dużo miejsca na sport - drogi rowerowe, kort tenisowy, boisko... Dojazd do centrum (liczyłam do galerii krakowskiej) zajmuje od 30 do 50 minut autem. Z komunikacją miejską gorzej, ale da sie żyć. Jest zielono i spokojnie. Ale warto brać pod uwagę mieszkania ze spółdzielni a nie od dewelopera. U dewelopera jest ścisk i większość mieszkańców przychodzi spędzać czas na teren spółdzielni, bo między ich blokami nawet miejsc na parking zabrakło.

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

06 maj 2015 - 15:12:35

Mieszkanie w krakowie, super pomysl. Mieszkalam na Podgorzu wspaniale miejsce, na Kazimierzu i kolo miasteczka Agh. Jesli chodzi jednak o przyszlosciowe myslenie, to wybralalabym mieszkanie z rynku wtornego na starym osiedlu. Dlaczego? Z poczatku sie o tym nie mysli ale jak przychodza dzieci na swiat to trzeba je oddac po roku do zlobka, potem przedszkole, szkola i o ile wszystkim wydaje sie to naturalne o tyle na nowych osiedlach typu Ruczaj myslenie miasta sie skonczylo. Gdzie powstaje nowe osiedle to zawsze bez infrastruktury. Ewentualnie sklepy. A potem woz sobie dziecko w tych korkach przez cale miasto bo nie masz kolo siebie zadnej szkoly ani przedszkola.
Ja przez to sie musialam wyprowadzic i wrocic w rodzinne strony pod Krakow, bo dostanie zlobka graniczylomz cudem, a placic co miesiac 1500zl przekraczalo moje mozliwosci jesli bym miala kredyt na mieszkanie.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

06 maj 2015 - 16:25:42

Cytat
szczudel
Mieszkanie w krakowie, super pomysl. Mieszkalam na Podgorzu wspaniale miejsce, na Kazimierzu i kolo miasteczka Agh. Jesli chodzi jednak o przyszlosciowe myslenie, to wybralalabym mieszkanie z rynku wtornego na starym osiedlu. Dlaczego? Z poczatku sie o tym nie mysli ale jak przychodza dzieci na swiat to trzeba je oddac po roku do zlobka, potem przedszkole, szkola i o ile wszystkim wydaje sie to naturalne o tyle na nowych osiedlach typu Ruczaj myslenie miasta sie skonczylo. Gdzie powstaje nowe osiedle to zawsze bez infrastruktury. Ewentualnie sklepy. A potem woz sobie dziecko w tych korkach przez cale miasto bo nie masz kolo siebie zadnej szkoly ani przedszkola.
Ja przez to sie musialam wyprowadzic i wrocic w rodzinne strony pod Krakow, bo dostanie zlobka graniczylomz cudem, a placic co miesiac 1500zl przekraczalo moje mozliwosci jesli bym miala kredyt na mieszkanie.
nieprawda, na moim osiedlu infrastruktura jest super, masa placów zabaw, żłobek, za który płacę 280 zł, przedszkole, przychodnia... trzeba szukać a się znajdzie

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

27 maj 2015 - 14:09:53

Fajna jest noowo powstające Banacha (Górka Narodowa) - mi się tam podoba, bo jest zieleń i spokój.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

16 wrz 2015 - 09:34:08

Jeśli nie do końca wiesz gdzie chcesz kupić mieszkanie - pogadaj z jakimś agentem nieruchomości. Tu jest firma - AP7 sprzedaż mieszkań w Krakowie, która zajmuje się tematem. Ja bym postawiła na Wolę Justowską - prestiżowo i fajnie. W centrum masz dzielnicę Krowodrza - też ciekawie. Ale mówię, najlepiej pogadaj z agentem - powiedz mu czego oczekujesz, jaki masz budżet. Z pewnością pomoże coś wybrać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 12:21 przez wiola438.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

17 wrz 2015 - 11:03:01

Ja na Waszym miejscu rozejrzeałabym się za jakimś mieszkaniem w spokojniejszej dzielnicy . Nie wiem czy zamieszkałabym w centrum ale raczej nie.O wiele przyjemniej mieszka sie na przedmieściach. W dzielnicach takich jak Ruczaj Czy Bronowice obecnie buduje się sporo nowych inwestycji a jest jednak taniej niż w centrum.
W sieci można sobie przejrzeć co obecnie realizowane jest przez deweloperów. Na przykład tutaj: http://www.findelio.pl/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-25 11:17 przez elvirr.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wystrój