Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

22 wrz 2015 - 16:00:56

Mieszkałam w Krakowie kilka lat. Jeśli miałabym wybierać pewnie wybrałabym Bronowice.

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

24 wrz 2015 - 18:38:32

Oj, marzy mi się mieszkanie w Krakowie ;)

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

20 gru 2015 - 11:11:57

A czy Waszym zdaniem lepszy jest rynek wtórny czy pierwotny?

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

31 sty 2016 - 16:46:31

To zależy, czego się tak naprawdę oczekuje. Jeżeli mieszkanie ma być w miarę tanie, to pozostają obrzeża miasta. Jeżeli priorytetem jest poczucie klimatu Krakowa, to trzeba celować w dzielnice bliżej centrum, np. starą część Podgórza. Tam też powstają nowe i to naprawdę interesujące inwestycje, jak Apartamenty Rękawka http://www.apartamentyrekawka.pl/ będące połączeniem tradycji oraz nowoczesności. W ofercie pozostały ostatnie mieszkania dla tych, którzy lubią czuć się wyjątkowo, bo takie jest to miejsce, gdzie w pełni można poczuć klimat niezwykłego Podgórza. Niedaleko Rynek Podgórski, Park Bednarskiego, nie ma też problemów z dojazdem oraz zakupami.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

18 kwi 2016 - 12:22:22

Często bywałam na Grzegórzkach, w okolicy bulwarów. Pięknie tam jest i gdybym mogła, to tam właśnie bym szukała czegoś dla siebie. http://www.klikmapa.pl/mieszkania-na-sprzedaz,mi-krakow,ul-widok.html

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

12 maj 2016 - 21:27:30

ja jak szukalam to po prostu przez biuro nieruchomości, wyszło szybciej i jeszcze trafiłam na dobrego agenta z NowodworskiEstates który mi dobrą lokalizację doradził

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

19 sie 2016 - 12:56:16

Na jakiej dzielnicy mieszkacie i jak oceniacie sens tego pomysłu? Tzn. czy jest lepiej niż na innych? I czy cenowo was to nie zniszczyło? Chcemy zamieszkać w Krakowie, ale nie za wszelką cenę. Spłacenie do końca życia wysokiego kredytu to absolutnie nie dla nas.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

22 sie 2016 - 18:42:47

Pomyśl najpierw ile jesteś w stanie wydać i wtedy szukaj mieszkania pod budżet. Czy dzielnica ma duże znaczenie?
Pewnie będziesz brała pod uwagę to, gdzie masz pracę, co nie? Z drugiej strony praca za pół roku może być inna.
Tak więc raczej kluczowe znaczenie ma to, aby w tym miejscu dobrze się nam żyło, co nie?

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

23 sie 2016 - 12:34:29

Nie ustaliliśmy kwoty jaką wydamy. Wkładu własnego będziemy mieli koło 60 tysięcy, zdolność kredytową mamy wysoką. Po prostu chcę tak kupić mieszkanie, żeby nie zniszczyć się finansowo, a żyć w miejscu, które zapewni nam normalne warunki dla rozwoju naszej rodziny.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

24 sie 2016 - 20:48:22

Proszę - http://www.ap7.pl/mieszkania-na-sprzedaz-329000zl-81m2-krakow-podgorze-duchackie-o738683
Można kupić świetne mieszkanie, w bardzo dobrej lokalizacji, za śmieszne grosze jak na Kraków. Bo coś takiego za 300 to już konkret.
Pewnie, że rynek wtórny, że do remontu, ale nie zmienia to faktu, że warto włożyć w ten temat swoje pieniądze... Oczywiście na mieszkanie pod siebie.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

25 sie 2016 - 12:45:36

Hehe... nawet nie wiedziałam, że normalnych ludzi stać na tak duże mieszkanie w Krakowie. 81 metrów? Wow ;-) Spoko, tylko pod nas przynajmniej na razie to zdecydowanie ponad stan, tzn. i tak nie wykorzystamy takiego metrażu, więc z mojej z perspektywy to tylko leżące metry, które będą wymagały sprzątania. Taka cena za metr - spoko. Ale mieszkanie musi być mniejsze.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

29 sie 2016 - 22:29:10

Zobacz, tutaj masz mieszkanie za 270 tysięcy, też duże - http://www.ap7.pl/mieszkania-na-sprzedaz-269000zl-60m2-krakow-mistrzejowice-o648397
Takich mieszkań jest sporo, ale też trzeba wszystko śledzić. Najlepiej dogadać się z agentem, żeby montorował oferty, a jeśli pojawi się coś ciekawego w danym budżecie, to ma telefonować. Najpierw kwestia gotowości odnośnie do posiadania odpowiedniej gotówki.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

30 sie 2016 - 12:42:26

Czyli jednak w Kraku też można zamieszkać bez kosmicznych sum - wrażenie pozytywne. Poszukamy jeszcze trochę w okolicy, ale ogólnie jesteśmy zdecydowanie na tak. Nie sądziliśmy, że możliwe będzie kupienie czegoś na stałe za tyle. Czemu ja nie trafiłem na takie oferty szukając czegoś konkretnego?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

31 sie 2016 - 20:52:18

Tak. A jeśli masz tak duże mieszkanie to możesz np. jeden pokój komuś wynajmować. W ten sposób w zasadzie możesz pokryć sobie koszty czynszu, ale jednocześnie musicie się godzić na to, że ktoś będzie mieszkał obok. Najlepiej po prostu dobrać sobie kogoś, kto nie będzie sprawiał problemów, w sensie życie na zasadzie praca-dom.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie?

01 wrz 2016 - 12:50:16

Powiem Ci, że po pierwszym przeczytaniu tego, co napisałaś wydawało mi się to głupotą, ale teraz zaczynam na to wszystko nieco inaczej patrzeć.
Czy ktoś z forum kupił mieszkanie i jeden z pokoi udostępniał komuś innemu?
Jak na tym wychodziliśmy i czy da się w ten sposób normalnie żyć?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanie na parterze - zasłonięcie okien