Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

Kupić czy wynająć?

21 lis 2014 - 13:04:17

Jakie rozwiązanie byłoby lepsze waszym zdaniem, gdybyście wiedziały, że macie gdzieś mieszkać przez co najmniej kilka lat: wynajmować mieszkanie, czy kupić własne?

Kupić czy wynająć?

21 lis 2014 - 13:09:14

Zależy na co Cię stać :) ja wynajmowałam mieszkanie przez rok i nie chcę już nigdy więcej być na łasce wielmożnego właściciela mieszkania.
Teraz mam swój domek :)

Kupić czy wynająć?

21 lis 2014 - 13:12:24

jakby bylo mnie stac wolalabym swoje mieszkanie, w wynajetym trzeba pytac wlascieciela co mozna co nie a tak robisz co chcesz .

Kupić czy wynająć?

21 lis 2014 - 13:18:45

To zależy od wielu czynników, każdy sam powinien przeanalizować swoje potrzeby/możliwości/priorytety i na tej podstawie wybrać co mu się najbardziej "opłaca". My z mężem wynajmowaliśmy długi czas malutką kawalerkę, ale nie dlatego, że nie było nas stać na kredyt - chcieliśmy po prostu zaoszczędzić wystarczającą kwotę, aby mieć na wykończenie mieszkania i wkład własny. Przemęczyliśmy się 3 lata, ale teraz mamy nowe mieszkanie, które kupiliśmy w 50% za własne pieniądze i w 100% wykończyliśmy za oszczędności. Mamy oczywiście kredyt (niestety mieszkania w Krakowie są bardzo drogie) ale 15 lat i planujemy spłacić dużo wcześniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-21 13:19 przez dzwooneczek.

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 10:27:33

Jak kolezanki pisza powyżej zalezy na co cie stac.Ale mysle ze jezeli masz mozliwosc kupna wziecia np kredytu na mieszkanie ,to lepiej kup ,bo to co wpąłcisz rate do banku to bedziesz dawac komus do kieszeni mieszkanie wynajmujac.W swoim mieszkaniu urzadzisz sobie, zrobisz jak zechcesz a w mieszkaniu wynajmowanym juz nie .Co swoje to swoje .Kolezanka moja wynajmowała mieszkanie u nas płąciła 1500 zł miesiecznie plus media ,w końcu wkurzyła sie wzieli kredyt kupili dwa pokoje w bloku za 300 tysiecy i teraz płąci około 1600 rate do banku a wiec praktycznie to samo .Ale ma swoje włąsne i porobiła sobie po swojemu .

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 10:31:09

Kupić swoje własne.

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 10:34:03

W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem jest kupić własne mieszkanie.

Dlaczego?

Otóż, własne to po prostu własne. Po co wynajmować, płacić obcym ludziom skoro tą kasę można odkładać na kupno swojego mieszkania? No chyba, że ktoś chce bardzo wyprowadzić się z domu, nie chce mieszkać z rodzicami, bo przecież to wstyd i świadczy o niezaradności.

Wolę uzbierać i mieć mieszkanie na własność niż płacić obcym.

Wszystko zależy też, czego Ty naprawdę chcesz.

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 10:48:45

Własne. Inwestujesz w coś swojego, a nie nabijasz komuś kabzy.

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 10:59:20

Własne, to oczywiste.

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 11:24:23

Hej.
Zależy np czy chciałabyś zostać tam na dłużej. Jeśli tak, to lepiej kupić dom czy mieszkanie, wiem z własnego doświadczenia. Wiadome, że wszystko się bierze dzisiaj na kredyt ale rata takiego kredytu jest bardzo bliska wysokości kwoty wynajmu (przynajmniej w Warszawie). Dlatego lepiej (nawet o te kilka lat) zacząć wcześniej spłacać swoją własność niż płacić właścicielowi i nic z tego później nie mieć.. A w swoich 4 ścianach życie wygląda inaczej niż w cudzych. ;)

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 11:32:10

Zdecydowanie kupić, tyle samo co za ratę kredytu zapłacisz za wynajem, a tak to masz już coś swojego. Zawsze możesz je potem sprzedać, mieszkanie to inwestycja.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 23:13:15

Kupić, wynajem kosztuje tyle samo co rata kredytu

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 23:31:13

wybudowalabym dom!

Kupić czy wynająć?

22 lis 2014 - 23:35:02

A to nie jest oczywiste?

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

Kupić czy wynająć?

23 lis 2014 - 15:31:11

Oczywiście że kupno bardziej się opłaca. Zawsze można sprzedać mieszkanie, albo je wynająć. Największym problemem przy kupnie mieszkania to bardzo wysoka cena, ale z tym tez można sobie poradzić.



--------------
Tania <moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 15:40 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wianki na drzwi