Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:27:17

Skandynawski czy rustykalny...praktycznie style podobne, wzornictwo i pomysły zaczerpnięte jak daje się zauważyć z jednego żródła, charakter mebli w podobny deseń więc te dwa style śmiało można łączyć, style takiej ciepłej wiejskiej chatki i często brane pod uwagę w dobieraniu mebli do domków letniskowych, tam świetnie się sprawdzają, wprowadzają taki swoisty klimat dla wypoczynku od miejskich klimatów, nie koniecznie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, ale wybór zależy od gustu i smaku samych zainteresownych:)

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:48:36

Cytat
CzerwoneUsta
Skandynawski czy rustykalny...praktycznie style podobne, wzornictwo i pomysły zaczerpnięte jak daje się zauważyć z jednego żródła, charakter mebli w podobny deseń więc te dwa style śmiało można łączyć, style takiej ciepłej wiejskiej chatki i często brane pod uwagę w dobieraniu mebli do domków letniskowych, tam świetnie się sprawdzają, wprowadzają taki swoisty klimat dla wypoczynku od miejskich klimatów, nie koniecznie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, ale wybór zależy od gustu i smaku samych zainteresownych:)

nie znam się ale moje wyobrażenie stylu rustykalnego i skandynawskiego trochę się różni- styl skandynawski wydaje mi się bardziej jasny, delikatny, z duża ilością bieli i szarości+ dodatki, często te nowoczesne. Natomiast styl rustykalny kojarzy mi się z brązami, dużą ilością drewna, ciepłym światłem itp. Tak własnie jak piszesz np w wyposażeniu domków w górach, domków letniskowych itp.

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:59:22

Cytat
ciezkolekkozyc


nie znam się ale moje wyobrażenie stylu rustykalnego i skandynawskiego trochę się różni- styl skandynawski wydaje mi się bardziej jasny, delikatny, z duża ilością bieli i szarości+ dodatki, często te nowoczesne. Natomiast styl rustykalny kojarzy mi się z brązami, dużą ilością drewna, ciepłym światłem itp. Tak własnie jak piszesz np w wyposażeniu domków w górach, domków letniskowych itp.
Również nie jestem znawczynią, to takie moje spostrzeżenia jeżeli chodzi o wzornictwo, rustyklane jak piszesz bardziej drewno, natomiast skandynawia w praktyce to drewno na jasne kolory, w rustykalnym również w takich kolorach drewno się barwi/maluje, jedno o drugie zahacza i to obecnie daje się zauważyć, kolorystyka zaczyna się mieszać w obydwu stylach:)i właśnie same dodatki mogą mieć tu największy wpływ na różnice w stylu, meble to już niekoniecznie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 13:02 przez CzerwoneUsta.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

15 wrz 2017 - 10:50:07

jak z FORTE to CANTO sa bardzo ladne

<moderacja>l


dla porownania styl rustykalny



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-18 14:27 przez moderator.

Styl skandynawski

25 wrz 2017 - 11:46:36

dzisiaj przeglądałam na zszywce inspiracje na wystroje w stylu skandynawskim i wydaje mi się, że to wygląda pięknie tylko na dużych przestrzeniach. W małych pomieszczeniach nie ma efektu..

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Styl skandynawski

28 wrz 2017 - 09:13:58

Niekoniecznie. Male przestrzenie mają to do siebie,że optycznie nabierają przestrzeni jeśli zaaranżujemy je w jaśniejszych barwach :) Styl skandynawski właśnie taki jest. Pomieszczenia są jasne, pełne blasku oraz przestrzeni. Sama ostatnio zastanawiałam sie nad kupieniem sobie do salonu.... kredensu...Tak tak :)

Mam na oku coś takiego

Co o nim sądzicie?

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

Styl skandynawski

26 gru 2017 - 19:35:50

Ja znam świetny sklep z tekstyliami domowymi w tym stylu- Room99! Piękne produkty z ciekawymi, niespotykanymi wzorami. Cuuudeńka;D

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Styl skandynawski

17 sty 2018 - 09:57:47

Fajny ten kredensik Pewnie tani nie jst ale chętnie bym sobie taki pozstawiła. Powiem Wam,że mi jeszcze bardzije podobają sie nawet kredensy, które są specjalnie postarzane.Sa eleganckie i takie...rustykalne.

Marzy mi się osobiście taka właśnie kuchnia:


No cóż... Może w przyszłości uda się to marzenie spełnić :)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

06 gru 2018 - 13:54:02

Ja to jestem zauroczona od dawna estetyką typowo skandynawską więc jak urządzałam sypialnię to widziałam że łóżko musi być 100 procent w skandynawskim designie i takie mi się udało znaleźć w internecie na <moderacja> Wzięłam model <moderacja>, popielaty z bardzo funkcjonalnymi schowkami – polecacm!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-12-06 19:16 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 15/5

Styl skandynawski

27 gru 2018 - 14:06:14

Dziewczyny widze, ze wiele tutaj myli styl skandynawski z innymi... Ikea to nie jest styl skandynawski ale po prostu meble z ikei, które nawiązują do niego. Mi się styl skandynawski kojarzy nie tylko z białymi meblami ale przede wszystkim ze spokojnymi, naturalnymi kolorami, drewnem oraz skórą. Ciekawa odmianą jest styl boho, który do stylu skandynawskiego nawiązuje.
Aktualnie wiele oryginalnych dodatków w tym stylu znajdizecie na przyklad na stronie rea:
https://lazienka-rea.com.pl/product_advanced_searcher/from_category/384.html
Mają świetne okrągłe lustra
Przeglądałam sobie ostatnio pomieszczenia zaprojektowane w tym stylu i ciekawie wyglada to tutaj




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-12-02 13:12 przez pania344.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Styl skandynawski

22 lut 2019 - 11:13:19

styl skandynawski to przede wszystkim proste formy i minimalizm z kolei rustykalny z definicji nawiązuje do klimatów wiejskich, przedmiotów zdobionych i postarzanych. Można te dwa style łączyć ale jednak są to 2 inne bajki

Styl skandynawski

22 lut 2019 - 13:29:52

Mi się skandynawski własnie kojarzy z przestronnymi, dobrze oświetlenymi wnętrzami, dobrymi naturalnymi materiałami i jakimś... spokojem.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

26 kwi 2022 - 12:03:04

Cytat
Banditta
Mi się skandynawski własnie kojarzy z przestronnymi, dobrze oświetlenymi wnętrzami, dobrymi naturalnymi materiałami i jakimś... spokojem.

Jasno i przytulnie - to dokładni moje klimaty.
Jeżeli szukacie ciekawych mebli do tego stylu to warto zajrzeć do polecanego artykułu https://www.wolfproject.pl/meble-skandynawskie/

Styl skandynawski

12 maj 2022 - 12:55:19

Bardzo mi się podobają zdjęcia koleżanki pania 344. Lubię styl skandynawski. Rozważałam zakup dywanu, który również pasowałby do tego stylu https://www.kochamydywany.pl, ale czy któryś z nich będzie odpowiedni do skandynawskiego stylu?

Styl skandynawski

19 maj 2022 - 10:28:45

Ja jakoś nie mam przekonania do stylu skandynawskiego, zbyt prosty i surowy jak dla mnie. Może przez to co mają w Ikei. Ich meble nie podobają mi się i przez to może błędnie wyrobiłam sobie zdanie na ten temat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie ściany do brzozowych mebli